Propella – jeszcze jeden elektryczny rower

Wyszukując hasło elektryczny rower możecie trafić na wiele rozwiązań takich jak  Gi FlyBike, ShareRoller, Centinel Wheel czy Wave Electric Bike. Do grona tego dołącza jeszcze jeden elektryczny rower o nazwie Propella. Pomysłodawcą tego projektu jest Behyad Ben Tarassoli pochodzący z Stanów Zjednoczonych.

propella_1

propella_2

Propella na pierwszy rzut oka wygląda niczym sportowy rower szosowy. Jednak gdy przyjżymy się dokładniej dostrzeżemy kilka różnic. Na ramie zamontowano baterię, która przekazuje prąd do tylnego koła, w którym to zamontowano specjalny napęd. Nowością w Propella jest sam proces przekazywania napędu.

propella_4

W sposób klasyczny możemy pedałować i własnymi siłami jechać do przodu. Jednak gdy naciśniemy przycisk turbo silnik elektryczny zwiększy naszą prędkość do 32 kilometrów na godzinę. Zakładany zasięg na pełnym naładowaniu to 45 kilometrów.

propella_3

propella_5

Sam proces ładowania baterii zajmuje tylko 2,5 godziny. Miłym dodatkiem jest wbudowany ekran LCD, który umożliwia sprawdzenie prędkości czy stanu baterii. Na miesiąc przed końcem twórcom udało się zgromadzić 38 500 $ z zakładanego celu 40 000 $. Propella będzie sprzedawana od września 2016 w cenie 1070 $.

[iframe src=”https://player.vimeo.com/video/153198695″ width=”600″ height=”480″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe]