Poszukiwani ochotnicy do lotu na Marsa!

W bieżącym półroczu Holenderska firma Mars One rozpoczyna nabór kandydatów do programu pierwszej załogi astronautów, którzy będą się zajmowali budową kolonii na czerwonej planecie.

Przypomnijmy: Mars One jest to prywatny projekt prowadzony przez holenderskiego przedsiębiorcę Bas Lansdorpa, którego celem jest ustanowienie stałej kolonii ludzkiej na Marsie. Plan zakłada wysłanie prywatnego satelity komunikacyjnego na orbitę Marsa w 2016 roku, a po kilku kolejnych etapach lądowanie tam czworga ludzi w 2023 roku. Po tym okresie kolejne grupy astronautów mają docierać na Marsa co dwa lata.

Mars OneKoszt umieszczenia pierwszych czterech astronautów na Marsie wycenia się na około 6 miliardów USD (4,7 mld €) . Mars One podpisał listy intencyjne z potencjalnymi dostawcami elementów wyprawy dla każdego etapu misji, takimi jak SpaceX. Autorzy projektu zakładają, że koszty da się znacznie obniżyć dzięki temu, że będzie to podróż w jedną stronę. Astronauci mają zostać tam do końca życia.

Mars One

Uczestnicy przyszłych misji muszą mieć ukończone 18 lat, mieć dobre zdrowie, stabilną psychikę, być zaangażowani i chętni do nawiązywania i utrzymywania relacji z ludźmi. Wśród innych cech jest zdolność do przystosowania się do trudnych sytuacji, zaradność oraz witalność.

Od przyszłych kandydatów  nie wymaga się  jakichś specjalnych umiejętności i wiedzy, chociaż obecność zdolności które przydadzą sie w kosmosie na pewno pomoże przyszłym ochotnikom. Wnioski  od chętnych na ta wyprawę  przychodzą we wszystkich językach świata, choć oficjalnie podczas misji kandydaci mają posługiwać się językiem angielskim.

Mars One

Ostateczny wybór astronautów oddany zostanie w ręce widzów i odbędzie się podczas programu telewizyjnego, który ma na celu rozpropagowanie wyprawy.  Całe przedsięwzięcie ma być największym i najdłuższym reality show w dotychczasowej historii telewizji, trwającym od początku rekrutacji uczestników, poprzez siedmiomiesięczną podróż aż do lądowania na Marsie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań dla kandydatów można znaleźć tutaj .

http://mars-one.com/en/faq-en/21-faq-selection/251-do-i-qualify-to-apply

>> Mars One – Polka w gronie zakwalifikowanych!

Źródło: mars-one.com