OSM - rękawiczki LED z otwartym systemem - Think-About

OSM – rękawiczki LED z otwartym systemem

OSM czyli Open Source Microlight to koncept wymyślony przez Ramiro Montes De Oca. Projektant ma na swoim koncie już inne gadżety takie jak Chroma/24, Flow, Oracle, Trinity, eNova, eZlites, eLites, Casings czy OrbiteX. Wszystkie z nich przyczyniają się do zmieniania świata w taki sposób, w jaki wyobraża to sobie pomysłodawca projektów.Mowa o rozpowszechnieniu środowiska Open Source po to aby, dzięki otwartemu systemowi, innowacje mogły rozwijać się jeszcze szybciej. Ma to przyczynić się do powstawania coraz to nowych i bardziej kreatywnych pomysłów.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/opensourcemicrolight/osm-the-arduino-based-open-source-led-gloving-micr/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Samo OSM to ultralekkie diody LED, które można w dowolny sposób zaprogramować. Prezentowane są one w formie rękawiczek, w których do każdego z palców przyczepiony jest 1 OSM. Użytkownik może wpływać na takie parametry jak kolor czy tryb świecenia. Autor projektu chce wzbogacić koncept o filmy instruktażowe dotyczące kodowania, które pozwolą szerszej publiczności zaznajomić się z ową sztuką. Po stworzeniu diodowej animacji istnieje możliwość zapisania jej i przesłania znajomym. OSM ma opierać się o jedną z najpopularniejszych platform dla 8-bitowych mikrokontrolerów czyli Arduino Uno.

W chwili obecnej pomysłodawca zbiera fundusze na Kickstarter.com aby móc sfinansować projekt. Cena jednej lampki, w przedsprzedaży wynosi 10$. Cena kompletu z rękawiczkami to koszt rzędu 99$.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/dWz5GQZNCbc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

 

Exit mobile version