Odśnieżarka akumulatorowa 2022 – jaka będzie najlepsza, na co zwracać uwagę, ile kosztuje

Zastanawiasz się jaka odśnieżarka akumulatorowa będzie idealna w posiadanym przez Ciebie budżecie. Prezentujemy warte uwagi modele w cenach do 2000 i 3500 zł. Analizujemy ich możliwości i podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru. Poniżej rekomendowanych produktów umieściliśmy krótki poradnik zakupowy.

Przygotowując nasze rekomendacje opieraliśmy się na własnych doświadczeniach. Zdecydowaliśmy, że prezentować będziemy wyłącznie ceny za zestaw z akumulatorem. Dlatego też, nasze zestawienie zaczynamy od kwoty 2000 zł.

Odśnieżarki akumulatorowe do 2000 zł

Hecht 9040 – Kup za 1499 zł bez akcesoriów

Odśnieżarka akumulatorowa do 2000 zł - Hecht

Bezkonkurencyjny wybór w cenie do 2000 zł. Jedyna w tej klasie maszyna, będąca w stanie pracować na przestrzeni całego ogrodu oraz dróg dojazdowych. Narzędzie wyposażono w koła oraz frez o szerokości roboczej do 46 cm. Maszyna bez problemu pochłonie śnieg o wysokości do 26 cm, wyrzucając go następnie na odległość nawet 4 m. Akumulator i ładowarkę należy dokupić osobno. Rekomendujemy ogniowo 2,5 Ah o napięciu 40 V (za 399 zł) oraz podstawową ładowarkę z oferty producenta (za 199 zł).

Einhell GE-ST 36/40 Li E-Solo Power X-ChangeKup za 927 zł bez akcesoriów

Odśnieżarka do 2000 zł Eihell

Markowe urządzenie, które nie trafiło do polskiej dystrybucji. Możemy je natomiast nabyć w polskiej odsłonie sklepu Amazon, otrzymując gwarancję dostawy w ciągu 3 dni. Podobnie jak większość urządzeń w tej cenie, Einhell jest przeznaczony do pracy na stosunkowo niewielkich przestrzeniach – głównie podjazdach i przydomowych chodnikach. Producent zachwala zastosowanie silnika bezszczotkowego oraz przestrzeń roboczą o szerokości 40 cm. Wyrzut śniegu może się odbywać nawet na odległość 6 m. Użytkownik może swobodnie regulować prędkość pracy. Niestety baterie musimy zakupić oddzielnie – my rekomendujemy zestaw 2 baterii z szybką ładowarką (za 503 zł), stanowiący istotny atut urządzenia w tej klasie cenowej. Gwarancja na urządzenie jest udzielana na 3 lata, natomiast akumulatory są objęte gwarancją 2-letnią.

Stiga ST 300 AEKup za 1799 zł z akcesoriami

Odśnieżarka do 2000 zł stiga

Najtańsze urządzenie w ofercie Stiga. Silnik bezszczotkowy o mocy 450 W napędzany jest przez niewielki akumulator o pojemności 2 Ah. Jak przyznaje producent, jest to sprzęt przeznaczony do pracy na podjazdach, tarasach i schodach. Urządzenie wyróżnia się praktycznym uchwytem oraz teleskopową konstrukcją. Waga całości to 14,5 kg. Zależnie od konsystencji śniegu wyrzut jest dokonywany w odległości 1-5 m. Produkt jest objęty aż 3-letnią gwarancją producenta. To jedyne urządzenie w tej cenie, które można kupić w gotowym zestawie z akumulatorami

Odśnieżarka akumulatorowa do 3500 zł

Stiga ST 700 AEKup za 3170 zł z akcesoriami

Odśnieżarka akumulatorowa do 3500 zł - stiga

Najdroższe urządzenie akumulatorowe w naszym zestawieniu. Konstrukcyjnie jest to konkurent dla Hecht 9040, jednak w tym wypadku możemy mówić o prawdziwym mercedesie wśród odśnieżarek. Urządzenie posiada 2 potężne akumulatory o pojemności 4 Ah. Duże koła i ergonomiczny uchwyt pozwalają skutecznie pracować na przestrzeni całego ogrodu i dojazdów do domu. Regulowana rynna wylotowa pozwala wyrzucać śnieg na odległość nawet 6 m. Szerokość robocza to aż 50 cm. Istotnym udogodnieniem są zainstalowane światła LED pozwalające na sprawną pracę nawet po zmroku.

Na co zwracać uwagę przy zakupie odśnieżarki akumulatorowej

Akumulatorowe odśnieżarki to stosunkowo nowa kategoria produktów. Pojawiły się one wraz z upowszechnieniem się uniwersalnych systemów akumulatorowych. Znajdziemy je w ofercie stosunkowo niewielkiej grupy producentów, u których traktowane są raczej jako rozwiązanie akcesoryjne. Większość dostępnych na rynku urządzeń jest sprzedawanych bez akumulatora i ładowarki, które w wielu wypadkach, mogą stanowić nawet 1/3 wartości całego zestawu. Wyjątek stanowią maszyny Stiga, fabrycznie wyposażone w dedykowane ogniwa.

Decydując się na zakup akumulatorowej odśnieżarki, warto sprawdzić, czy nie posiadamy już w domu urządzeń ogrodowych lub elektronarzędzi kompatybilnych z systemem producenta. Biorąc pod uwagę sezonowy charakter produktu, współdzielenie akumulatora z innymi rozwiązaniami nie powinno być dotkliwe, a pozwoli na znaczne oszczędności.

Dostępne na rynku produkty dzielą się zasadniczo na 2 kategorie. Pierwsza to tanie rozwiązania pozbawione kółek o stosunkowo wąskiej obudowie. Sprawdzą się one wyłącznie w przypadku utwardzonych chodników i w czasie pracy na relatywnie niewielkiej przestrzeni.
Drugi typ to odśnieżarki z kołami o konstrukcji przypominającej urządzenia spalinowe. Poradzą one sobie z pracą na nierównościach oraz oczyszczaniem dużych przestrzeni.

Zobacz również: Jaka spalinowa dmuchawa do liści 2022 – ranking najlepszych modeli