Octospot – kamera dedykowana nurkom

Temat dedykowanych pod daną branżę kamer opisywany jest na naszym portalu regularnie. Pamiętacie Wearable Camera for Athlets albo Forcite helmet system? Dzisiaj zaprezentujemy wam Octospot – pierwszą profesjonalną kamerę dedykowaną nurkom.

octospot_2

Oprócz odporności na wodę kamera ta wytrzyma zwiększone ciśnienie nawet na głębokości 200 metrów. Wbudowana w kamerze tej bateria jest w stanie pracować ciągle przez 2 godziny. Dodatkowym atutem jest możliwość kręcenia podwodnych filmów w jakości 4K.

octospot_3

Octospot rejestruje nie tylko czas ale także głębokość na której się znajdujemy, temperaturę wody oraz wartość ciśnienia. Kamera ta posiada 64 GB pamięci wbudowanej, Bluetooth oraz WiFi.  Octospot możemy zamocować albo na masce lub też (dodatkowo płatna opcja) uzyskać efekt trzeciej osoby mocując kamerę z tyłu nas, na specjalnym wysięgniku.

octospot_1

Na trzy dni przed końcem zbiórki na Kickstarterze wiemy, że projekt ten się powiedzie. Zebrano 320 000 $ choć celem było zgromadzenie 80 000 $. Kamera ta trafi do sprzedaży w styczniu 2017 w cenie 599 $.

octospot_5

octospot_4

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/octospot/octospot-worlds-greatest-action-camera-for-diving/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , .