Ochrona czapka czyli Shield

Czy tego chcemy, czy nie dookoła nas pełno jest urządzeń elektronicznych, które emitują fale elektromagnetyczne. Zbyt duża dawka takich fal może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Właśnie dlatego powstała czapka o nazwie Shield.

shield_cap_1

Czapka ta dostępna jest w dwóch wariantach: w wersji na zimę oraz lato. Sekretem Shield jest wykorzystanie czystego srebra, które pochłania zdecydowaną większość fal np. od routera WiFi. Co ważne Shield możemy bez obaw prać ręcznie lub w pralce. Sam materiał także jest bezwonny oraz antybakteryjny.

shield_cap_2

Obydwie wersje czapki Shield prezentują się bardzo stylowo. Twórcy co prawda przyznają, że ich produkt nie pochłania 100 % wszystkich fal, lecz lepsze to niż nic. Co ciekawe nie jest to pierwszy pomysł na wykorzystanie czapki. Jakiś czas temu opisywaliśmy Sleep Shepard, czapkę wspomagającą zasypianie.

shield_cap_3

Zakończona przedwczoraj zbiórka funduszy na Kickstarterze okazała się sukcesem. Zakładany próg 13 000  funtów został przekroczony nieznacznie (zebrano 13 834 funty). Wersja zimowa Shield kosztuje 18 funtów, natomiast wersja na lato (z daszkiem) jest wydatkiem 23 funtów. Wysyłka rozpocznie się pod koniec stycznia 2016.

shield_cap_4

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/shieldapparel/shield-the-world-s-first-signal-proof-headwear/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

shield_cap_5