O6 – uniwersalny panel dotykowy

Dzięki technologiom bezprzewodowym, niemal każdy dostępny na rynku sprzęt, może być w jakiś sposób sterowany bezprzewodowo. Oczywiście w takim wypadku oldschoolowe piloty uniwersalne, już od dawna nie sprawdzają się w użytku. Głównym kontrolerem dla każdego elektronicznego gadżetu staje się więc smartfon. Pojawia się jednak pytanie – czy on również może być obsługiwany zdalnie?

O6 (2)

O6 to prosty gadżet, który zwolni smartfona z funkcji kontrolera i dołączy go do gamy urządzeń zdalnie sterowanych. Okrągły pilot dotykowy poradzi sobie z wywoływaniem większości funkcji w komunikacji z komputerami, telewizorami czy smartfonami. Jego twórcy opracowali system genialnych uchwytów, dzięki którym możliwe jest zamocowanie O6 na kierownicy samochodu bądź na nadgarstku.

Umocowany na kierownicy gadżet pozwali na łatwą obsługę smartfona bez odrywania rąk – dzięki temu będzie możliwe bezpieczne dostosowywanie ustawień nawigacji, czy odczytywanie powiadomień. Podobne możliwości miał oferować opisywany przez nas kontroler RayGo.

O6 (1)

Opaska zakładana na nadgarstek, uczyni z O6 coś na kształt zegarka. Ponadto, jeśli otrzymamy jakieś powiadomienie, gadżet powiadomi nas o tym fakcie za pomocą dyskretnych wibracji.

O6 (3)

Kampania crowdfundingowa O6,potrwa jeszcze 7 dni. Autorzy przekroczyli już minimalną kwotę finansowania, mającą zapewnić rozpoczęcie produkcji. Aby otrzymać własny O6 należy wesprzeć zbiórkę kwotą co najmniej 89 dolarów. Pierwsze urządzenia powinny zostać wysłane w lutym 2017 Warto jednak zdawać sobie sprawę z zagrożeń – nie wszystkie udane kampanie są w rzeczywistości zakończone dostawami do odbiorców.