O tych akcesoriach do Thermomix nie miałeś pojęcia – już od 20 zł!

Thermomix jest przez wielu uznawany za najlepszego pomocnika w kuchni, a wszystko to dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i możliwości przyrządzania wielu posiłków lub ciast. Co istotne, ograniczając naszą ingerencję do minimum. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, przydatne okazują się być dodatkowe akcesoria, których na próżno szukać w dołączonym zestawie. Znalazłam wiele dodatków, które poszerzą jego możliwości, a przy okazji nie zrujnują twojego budżetu.

Podstawowe akcesoria do Thermomixa

W podstawowej wersji Thermomix TM6 sprzedawany jest razem z książką kucharską „Proste pomysły” oraz kilkoma akcesoriami takimi, jak: koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem i przystawka Varoma. W rozszerzonym zestawie użytkownik otrzymuje także stację gotującą Thermomix Friend z naczyniem miksującym.

Lista dodatków wydaje się dość duża, ale jak zaraz się przekonanie, podstawowy zestaw nie pozwala wykorzystać w pełni możliwości Waszego Thermomixa. Co więcej, kolejne dodatki kosztują często ledwie kilkanaście złotych, co stanowi drobny ułamek ceny samego urządzenia.

Dodatkowe akcesoria do Thermomixa

Vorwerk ma dość ciekawą politykę, w ramach której dość okazjonalnie tworzy nowe akcesoria do Thermomixa. Mowa o pojedynczych rozwiązaniach – jak ulepszone łopatki. W przypadku modelu TM6 premierę miały tylko 2 istotne akcesoria – przystawka Thermomix Friend oraz opcjonalna szatkownica.

Na szczęście, baza oryginalnych akcesoriów do Thermomixa zaprezentowana przez markę Vorkwerk to nie wszystko. Na rynku znajdziemy liczne produkty nieoryginalne, które swoją funkcjonalnością wcale nie odstają od tych oferowanych przez producenta. Poniżej znajdziesz kilkanaście dodatków, które mogą znacząco ułatwić korzystanie ze sprzętu.

Akcesorium do odprowadzania pary OTOmitra

Proces gotowania to jedno, jednak pracochłonne sprzątanie, a nawet ewentualne szkody są często nieuniknione. Akcesorium eliminujące wydostawanie się pary i jej osiadanie na ścianach, szafkach i blatach wykonano z materiału wolnego od BPA. Maksymalna temperatura, przy której jest ono bezpieczne w użyciu wynosi aż 200 stopni. Wystarczy wkręcić nasadkę, a wspomniana para pozostanie wewnątrz naczynia – jest ona kompatybilna zarówno z modelem TM5, TM6, jak i TM31.

Akcesorium parowe, Thermomix

Cena: 99,99 złprzejdź do sklepu

Szpatułka obrotowa

Szpatułka, którą dostaniemy w zestawie z wielofunkcyjnym robotem Thermomix jest przydatna, ale w niektórych sytuacjach niezbyt funkcjonalna. Mamy na myśli na przykład takie chwile, kiedy za pomocą urządzenia przygotowujemy lejące się ciasto. W takim wypadku każda próba przelania go może kończyć się nerwami, ale na szczęście ktoś wymyślił szpatułkę obrotową, z którą porcjowanie i wyjmowanie takiego ciasta z misy jest o wiele prostsze. Akcesorium marki Calotti jest kompatybilne z robotami Thermomix TM6, TM6 oraz TM31.

Szpatułka obrotowa do Thermomix

Cena: 69,95 zł przejdź do sklepu

Kominek parowy Siegvoll

Thermomix to nie tylko sposób na szybkie przyrządzanie dań, ale również krok w stronę zdrowszego odżywiania. Spośród wielu funkcjonalności robota kuchennego, wyróżnić możemy również gotowanie z wykorzystaniem pary. W przypadku wypełnionego naczynia, możliwości wentylacji są jednak dość ograniczone – z pomocą przychodzi rzecz jasna dodatkowe akcesorium. Kominek od Siegvoll został wykonany ze stali nierdzewnej 304 (co do zasady, zawiera co najmniej 18% chromu i 8% niklu, w połączeniu z maksymalnie 0,08% węgla). Umożliwia równomierne rozprowadzanie pary, a w dodatku na dwóch poziomach.

Kominek parowy Siegvoll Thermomix

Cena: 39 złprzejdź do sklepu

Sitko ze stali nierdzewnej

Sitko ze stali nierdzewnej to akcesorium, które moim zdaniem jest obowiązkowe, jeżeli posiadasz robota wielofunkcyjnego Thermomix. Głównie dlatego, że bez niego odcedzanie warzyw, makaronu czy ryżu z misy to istna mordęga! Oczywiście, można do tego wykorzystać zwykłe sito, jednak trudno uznać to za wygodne rozwiązanie. Dlatego warto rozważyć zakup tego akcesorium ze sklepu Amazon. Warto także wiedzieć, że sitko to może pełnić rolę talerza do ważenia produktów oraz zapewniać ochronę przed pryskaniem podczas smażenia lub duszenia.

Sitko ze stali nierdzewnej thermomix akcesorium

Cena: 83,64 zł przejdź do sklepu

Akcesorium do wykręcania ostrzy

Jeżeli zdarzyło Ci się szykować ciasto w Thermomixie, to z pewnością wiesz, jak uciążliwe może być wyciąganie ciasta przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na to, by się nie zranić. Odpowiedzią na ten problem jest akcesorium, które pozwala w łatwy i bezpieczny sposób odkręcić nóż z podstawy urządzenia. Dzięki temu po odwróceniu misy ciasto samo wylewa się na blat wraz z ostrzami. Takim sposobem bez obawy o swoje palce wyciągniemy element tnący z ciasta.

AIEVE Urządzenie do usuwania ciasta z noża do usuwania ciasta kompatybilne z robotami kuchennymi Thermomix TM5, TM6, pomoc w obracaniu, część zamienna do łatwego wyjmowania ciasta z garnka miksującego

Cena: 37,99 złprzejdź do sklepu

Nasadka odprowadzająca parę Kochfix

Ciekawa alternatywa dla opisanego powyżej SteamCover. Coś dla tych, którzy cenią sobie niewielkie, a funkcjonalne gadżety. Tym razem nakładka umożliwia po prostu odprowadzanie pary w wybranym kierunku (np. w stronę okapu bądź okna), co może być zbawienne dla użytkowników trzymających multicookera pod szafkami czy przy parapecie. Strumień pary może być również regulowany pod względem intensywności i kierunku (góra-dół). Gadżet może być myty w zmywarce, a producent gwarantuje jego kompatybilność z modelami TM5, TM6, TM31. Ponownie – ok. 128 zł to niewielki koszt względem cen nowych mebli kuchennych.

kochfix nakładka thermomix

Cena: 132,53 złprzejdź do sklepu

Jajowar/uchwyt do gotowania jajek

Thermomix zastąpił ci wszystkie garnki, ale masz w domu entuzjastę idealnie ugotowanych jajek? Zamiast wracać do rondelków i kupowania jajowaru, możesz sięgnąć po specjalnie przeznaczoną do tego wkładkę, służącą do wygodnego i bezpiecznego gotowania jaj. Przy jej pomocy możesz przygotować do sześciu jaj za jednym razem. Co ważne, uchwyt po użyciu można spokojnie myć w zmywarce.

Cena: 92,86 złprzejdź do sklepu

Nakładka zmniejszająca pojemność misy Miximizer

Garnek Thermomixa ma swoją maksymalną, ale również minimalną pojemność. Jeśli zapragniesz poszatkować pół cebuli, szybko odnotujesz istnienie tej drugiej. Okaże się bowiem, że warzywo zostanie rozrzucone po ściankach misy, z dala od ostrza. Miximizer to adapter do Thermomixa, zmniejszający powierzchnię pracy urządzenia. Dzięki niemu możliwe jest przygotowywanie nawet najmniejszych ilości posiłków.

Cena: 101,95 złprzejdź do sklepu

Tarka do warzyw, owoców i sera MixCover

Tarka do warzyw, owoców i sera MixCover to akcesorium, które koniecznie musisz mieć, jeżeli drażni cię szatkowanie za pomocą oddzielnego przedmiotu. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by idealnie pasować do misy robota Thermomix, a konkretnie – do modeli TM6 oraz TM5. Za pomocą tego akcesorium szybko i wygodnie poszatkujesz składniki bezpośrednio do urządzenia. Warzywa można ciąć poprzez małe oczka, duże oczka oraz na plasterki.

Tarka do warzyw, owoców i sera MixCover

Cena: 117,27 zł przejdź do sklepu

Podstawka ThermoStand 2.0

Podstawka pod Thermomixa zdaje się być niezbędnym akcesorium, jeśli często przestawiasz robota z miejsca na miejsce. Jak się okazuje, takie działanie może uszkodzić wbudowaną wagę, która znajduje się w nóżkach urządzenia. Ta podstawka ma teflonowe podkładki, zabezpieczające blat podczas przesuwania sprzętu, a także gumowe nóżki, których zadaniem jest amortyzacja.

Podstawka ThermoStand 2.0

Cena: 234,99 złprzejdź do sklepu

Narzędzie do usuwania ciasta Inwee

Pasuje do TM5 oraz TM6 i ma ułatwiać wyjmowanie ciasta z kielicha. Chyba każdy z nas miał choć raz problem z wyjęciem klejącej, drożdżowej papki z pojemnika. Akcesorium wykonano z tworzywa sztucznego, a producent zapewnia, że jest łatwe w użyciu.

inwee plastikowe narzędzie do ciasta

Cena: 22 zł przejdź do sklepu

Szatkownica i-cookmix

Oryginalna szatkownica do Thermomixa umożliwia sprawne robienie sałatek, chipsów i zapiekanek. Niestety sprzęt kosztuje 495 złotych i jest zazwyczaj niedostępny w oficjalnym sklepie. Tymczasem użytkownicy Amazon mogą sięgnąć po alternatywę od sprawdzonego producenta zamienników. Szatkownica ze stali nierdzewnej jest kompatybilna z robotami TM5 i TM6. Sprzęt posiada nakładki do tarcia i cięcia w plasterki. Dzięki specjalnej nakładce, szatkownica jest bezpieczna w użytkowaniu. Co istotne, jej cena jest dwukrotnie niższa niż oryginału.

Cena: 229 złprzejdź do sklepu

Wirówka do sałaty MixFino

Wirówka do sałaty MixFino

Odpowiednie przygotowanie liściastych warzyw obejmuje również sam proces mycia, jednak w przypadku większych ilości lub dodawania ich do dań, osuszanie bywa kłopotliwe. Jak przystało na Thermomix, problem możemy rozwiązać zaledwie w moment, a to dzięki wkładzie od MixFino. Wirówka do sałaty jest odporna na temperaturę do 130 stopni i nadaje się do mycia w zmywarce. Akcesorium pasuje zarówno do modelu TM5, jak i TM6. W zestawie otrzymamy bezpłatnego e-booka poświęconego wielu rodzajom sałat wraz z sugerowanymi ilościami do dań (najpewniej jednak nie jest dostępny w języku polskim).

Cena: 127 zł przejdź do sklepu

Nakładka na nóż Teig PRO

Nakładka na nóż TeigPRO Thermomix

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie trudził się podczas mozolnego oczyszczania elementów z ciasta. Leckerhelfer ma na to rozwiązanie, a mowa tu o akcesorium ułatwiającym pozbywania zaschniętej lub zbitej masy z końcówek. Jego głównym celem jest uniknięcie przedostania się ciasta w niepożądane i trudno dostępne miejsca. Produkt będzie pasował zarówno do modelu TM5, jak i TM6. Producent zadbał, aby tworzywo było wolne od szkodliwego związku BPA (bisfenolu). Jak można wywnioskować z opinii użytkowników, jest to akcesorium do Thermomixa, które najlepiej sprawdzi się w przypadku ciast.

Cena: 117,55 złprzejdź do sklepu

Pojemnik na akcesoria WunderKeeper

Pojemnik na akcesoria do Thermomixa

Częstym problemem w kuchni jest przechowywanie, nie tylko sprzętów, ale również akcesoriów. Niestety nierzadko znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, a my znajdujemy się zupełnym przypadkiem w najgłębszej, kuchennej szufladzie. Wundermix przedstawia dedykowany pojemnik, który pozwoli na dogodne umieszczenie aż 8 najpopularniejszych akcesoriów. Mowa tu m.in. o zamienniku noża, szpatułce oraz nasadce do mieszania. Warto wspomnieć, że marka odpowiada również za produkcję tychże dodatków tak więc nie ma obaw o brak dopasowania. Po jednej ze stron znajduje się uchwyt na telefon lub tablet, który możemy bezpiecznie pozostawić w trakcie pracy.

Cena: 248,95 zł przejdź do sklepu

Lejek MADAMA Bimbuto

Lejek MADAMA Bimbuto

W procesie przyrządzania dań, najgorszą część stanowi sprzątanie, a rozlanie pewnych płynów tuż przed włożeniem ich do robota brzmi dość znajomo. Powyższy lejek o pojemności 2,2 litra posiada końcówkę EasyFlow, dzięki której wlewanie składników jest znacznie prostsze. Akcesorium wykonano z materiału wolnego od BPA, tworzywo pozyskano z biomasy, a uszczelka Bio-TPU. Montaż jest dziecinnie prosty – wystarczy przymocować ją do Thermomixa, a następnie nałożyć wspomniany lejek. Co istotne, produkt został wykonany we Włoszech.

Cena: 108,03 zł przejdź do sklepu

Tarka do klusek WunderSpatzl

Tarka do klusek WunderSpatzl

Jeśli uwielbiasz przyrządzać mączne produkty, to akcesorium może znacząco Ci to ułatwić. Zwłaszcza, gdy mowa o kluskach kładzionych – znanych poza naszą granicą jako szpecle (Spatzl). Sito pozwala na błyskawiczne wymieszanie i dokładne rozprowadzenie ciasta. Jak wynika z informacji na stronie produktu, akcesorium wykonano z materiału wolnego od BPA.

Cena: 91,95 złprzejdź do sklepu

Zamiennik noża WunderCap

Niepozorny, ale bardzo pomocy zamiennik noża WunderCap to jedno z najpopularniejszych akcesoriów udostępnianych przez Wundermix. Służy on do zatkania dolnej dziury w misie Thermomixa, by zwiększyć pojemność oraz ułatwić korzystanie z funkcji gotowania metodą sous vide. Najprościej rzecz ujmując, dzięki temu produktowi możemy misę w prosty sposób pozbawić ostrzy, które czasem bardziej przeszkadzają, niż pomagają. Według informacji udostępnionej w ofercie, akcesorium pasuje do modeli Thermomixa: TM6, TM5, TM31 oraz TM Friend.

Zamiennik noża WunderCap thermomix tm6 tm5

Cena: 113,95 zł przejdź do sklepu

Filtr pary i zapachów SteamCover

Duża ilość oparów podczas gotowania to problem, który zna każdy posiadacz robota wielofunkcyjnego Thermomix. Niestety, skroplona para na szafkach kuchennych może je po prostu zniszczyć. Wymiana umeblowania kuchni to nie lada wyzwanie, które z pewnością pochłonie znacznie więcej pieniędzy, niż się spodziewasz. Dlatego producenci WunderMix stworzyli sprytne akcesorium, które ten problem zniweluje. To filtr pary i zapachów, którego cena wynosi ok. 169 zł – niewielka kwota, biorąc pod uwagę ceny nowych mebli kuchennych od stolarza, prawda?

Filtr pary i zapachów SteamCover thermomix tm6

Cena: 152,95 zł przejdź do sklepu

Pokrywka z funkcją ważenia WunderCover

Ugotowałaś obiad, ale nie chcesz go jeszcze wyjmować z Thermomixa? Zamiast osłaniać urządzenie folią spożywczą, wybierz ekologiczne wielorazowe rozwiązanie, czyli pokrywkę WunderCover. Jej rola to szczelne zamknięcie misy robota kuchennego. Może też spełniać funkcję wygodnej wagi. Od teraz wystarczy, że nałożysz płytkę na urządzenie, by wygodnie odmierzać wszystko, co potrzebujesz do ugotowania obiadu. Taką wygodę możesz mieć już za ok. 97 zł.

Pokrywka z funkcją ważenia WunderCover thermomix tm6

Cena: 103,95 złprzejdź do sklepu

Sokowirówka WunderJuicer

A może jesteś amatorem świeżo wyciskanych soków? Niestety, w Thermomixie z pewnością nie uświadczysz odpowiedniego akcesorium. Na szczęście istnieje akcesorium, które umożliwi z tego robota kuchennego stworzyć wielką sokowirówkę. Potrzebujesz do tego nakładki WunderJuicer, dzięki której wyciskanie soków stanie się dziecinnie proste. Warto zauważyć, że według informacji udostępnionych w ofercie, akcesorium jest kompatybilne z robotami takimi jak Thermomix TM6, Thermomix TM5 oraz Thermomix TM31.

Sokowirówka WunderJuicer thermomix tm6

Cena: 154,95 złprzejdź do sklepu

Destylator Destillex Driver13

Powyższa propozycja może zdziwić nawet największych entuzjastów sprzętu. Tak, znaleźliśmy akcesorium destylujące kompatybilne z Thermomix TM6! Jeśli marzy Ci się przygotowanie domowych olejków eterycznych lub najzwyczajniej w świecie, potrzebujesz nieskazitelnie czystą wodę, jest na to sposób. Ba, domowe eksperymenty mogą okazać się niezwykle proste, a to dzięki modelowi Destillex od marki Driver13. Wykonano go ze stali nierdzewnej, a zestaw obejmuje wszelkie niezbędne akcesoria takie jak m.in. wężyki, pompę, złącze, a nawet termometr. Więcej możesz przeczytać w naszym wpisie: Thermomix Destylator – akcesorium, które przekona Twoją drugą połówkę.

Destylarnia, akcesoria do Thermomix

Cena: 1380 złprzejdź do sklepu

Czy to wszystkie akcesoria do Thermomixa?

Powyżej wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji, jednak to nie wszystko. Na stronie producenta znajdziemy kilkadziesiąt innych akcesoriów, które warto mieć. Jeżeli jesteś posiadaczem Thermomixa, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym znajdziesz wszystkie informacje o kolejnym modelu Thermomixa TM7 tutaj. Czy wyszczególnione tu produkty będą do niego pasować? Trudno powiedzieć, bowiem nowy model może nawet nieznacznie różnić się konstrukcyjnie od swojego poprzednika, jednak podejrzewam, że zmiany te nie będą tak duże, by co najmniej część z tych akcesoriów okazała się nieprzydatna. Mimo to, kupując nowego Thermomixa, poprzednika najlepiej jest sprzedać na rynku wtórnym wraz z całym pakietem akcesoriów, a do TM7 dokupić nowe, przeznaczone specjalnie do tej wersji, gadżety.

Fot. Główne ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group.