Nożyce do żywopłotu - już nie będę robić tego ręcznie, skoro maszyna może ciachać za mnie!

Nożyce do żywopłotu – już nie będę robić tego ręcznie, skoro maszyna może ciachać za mnie!

Już za moment rozpocznie się sezon na pielęgnację ogrodów. Jednym z ważnych urządzeń, jakie należy posiadać to nożyce do żywopłotu. Nie mam jednak zamiaru ciachać wszystkiego ręcznie! Wybiorę urządzenie z silnikiem, pytanie tylko, jakim? Sprawdziłam, czy kupię dobry model w popularnych dyskontach.

Fot. Gary Barnes/Pexels

Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią rozpocznie się okres regularnej pielęgnacji ogrodów. Do tego bardzo przydatne okazują się urządzenia ogrodowe takie jak kosiarki czy podkaszarki. Nie trzeba jednak biegać po sklepach budowlanych, gdyż niektóre przedmioty można kupić taniej w popularnych dyskontach. Tym razem sprawdziłam, jakie nożyce do żywopłotu kupimy w sklepach Lidl, Biedronka czy Biedronka Home.

Elektryczne, akumulatorowe, czy spalinowe?

Generalnie nożyce do żywopłotu można kupić najzwyklejsze na świecie. Jest to opcja tania i ekologiczna, jednak nie da się ukryć, że ma wiele wad. W końcu nic dziwnego, że wymyśliliśmy nożyce do żywopłotu z wbudowanym silnikiem, gdyż takie rozwiązania oszczędzają nasz czas, ale także ich użytkowanie nie potrzebuje takiego nakładu siły. Koniec z męczeniem się – przejrzałam ofertę popularnych dyskontów w poszukiwaniu nożyc do żywopłotu z silnikiem – elektrycznym, akumulatorowym oraz silnikowym. Który jednak typ zasilania wybrać dla siebie?

Tak jak wspominałam, nożyce do żywopłotu dzielimy pod względem rodzaju zasilania. Najtańsze i najmniej awaryjne urządzenia to te z silnikiem elektrycznym, ale do ich działania potrzebne jest posiadanie uciążliwego kabla. Bardziej wygodnym pod względem użytkowania są sprzęty akumulatorowe. Są jednak one droższe, gdyż do ceny urządzenia należy dodać kwestię kupna pojemnych akumulatorów i ładowarek. Najdroższe modele to te z silnikiem spalinowym, przez który są to też najcięższe sprzęty. Do wysokiej ceny należy tutaj dodać także konieczność posiadania odpowiedniego oleju silnikowego i paliwa.

Akumulatorowe nożyce do trawy i żywopłotu

Urządzenie można kupić w sklepach stacjonarnych Biedronka, jest to więc idealna okazja, żeby móc obejrzeć poręczne nożyce akumulatorowe na żywo. Wymieniony model marki Gardenic będzie dostępny do kupienia tylko do środy 15 marca. Jest to więc ostatni dzwonek, żeby znaleźć wybrany model w swojej ulubionej placówce.

Cena: 99 zł przejdź do sklepu

Elektryczne nożyce do żywopłotu marki Hyundai

Model marki Hyundai można kupić w sklepie internetowym Biedronka Home. Wymieniony model sprawdzi się idealnie w miejscach, gdzie mamy stały dostęp do sieci.

Cena: 449 zł przejdź do sklepu

Akumulatorowe teleskopowe nożyce do żywopłotu Parkside PTHSA 20-Li B3

Nożyce można kupić w sklepie internetowym Lidl. Warto wiedzieć, że elektronarzędzie nie zawiera w zestawie akumulatora i ładowarki, więc oba akcesoria należy dokupić oddzielnie.

Cena: 329 zł przejdź do sklepu

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Parkside PHSA 20 Li B2

Model Parkside PHSA 20 Li B2 znajdziemy w sklepie internetowym Lidl za 169 zł. Warto zauważyć, że urządzenie nie posiada w zestawie akumulatora oraz ładowarki, więc do kosztów zakupu warto doliczyć także cenę obu akcesoriów.

Cena: 169 zł przejdź do sklepu

Exit mobile version