Noki – inteligentny zamek dla Europejczyków

Zamki do drzwi otwierane za pomocą smartfona nie są niczym wyjątkowym. Uważni czytelnicy mogli już czytać o nich na łamach Think-About. Jednakże społeczność crowdfundingowa zgromadzona wokół Kickstarter.com to zazwyczaj amerykanie, a produkty prezentowane tam, bardzo często, są projektowane z myślą o amerykańskim rynku. Dzisiaj coś dla Europejczyków.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1227497591/noki-the-smart-doorlock-for-europe/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Montaż Noki jest niezwykle prosty, nie powinien zająć dłużej niż kilka minut. To po prostu nakładka na zamek, wyposażona w funkcje połączenia Wi-Fi oraz Bluetooth. W sposób elektroniczny, nałożona nakładka, będzie w stanie obsługiwać zamek, który jest już założony. Takie rozwiązanie spowoduje, że ingerencja w samą strukturę drzwi będzie minimalna.

Noki

Urządzenie, za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, będzie w stanie zamykać i otwierać zamek w sposób zdalny. Dzięki lokalizacji GPS, Noki będzie znało położenie właściciela, co pozwoli otworzyć drzwi automatycznie gdy tylko pojawi się on w ich pobliżu. Gadżet da możliwość udostępniania dostępu wybranym przez użytkownika osobom, powiadomi także wtedy gdy wykryje niepożądaną próbę wejścia do środka mieszkania.

Noki

Kampania na Kickstarter.com zakończyła się totalnym sukcesem. Autorzy projektu założyli sobie cel 125 tys € został osiągnięty w ponad 200%. Cena jednego urządzenia rozpoczynała się od 99€. Teraz pozostaje już tylko czekać, aż towar pojawi się na sklepowych półkach.