Nie przepłacaj za Monsieur Cuisine Smart – złap promocję!

Potrzebujesz pomocnika w kuchni? Monsieur Cuisine Smart to całkiem dobry kandydat, jednak wersja Connect robi równie dobre wrażenie. Jako że roboty kuchenne z rodziny Monsieur goszczą cyklicznie na półkach Lidla od kilku lat, śledzę zarówno nowe wersje, udoskonalenia, jak i… promocje. Popularne sprzęty okrywają się niemałą sławą, jednak okazja zakupu w niższej cenie brzmi jak połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kiedy zatem warto go kupić?

Monsieur Cuisine Smart czy Connect – który wybrać?

Na ten moment w sklepie internetowym Lidl dostępne są dwa modele wielofunkcyjnych robotów kuchennych. Mowa tu o Monsieur Cuisine Smart (w dwóch wersjach kolorystycznych) oraz Monsieur Cuisine Connect. Urządzenia różnią się między sobą kilkoma parametrami takimi jak m.in. moc, pojemność użytkowa czy wielkość wyświetlacza. Fanów innowacyjnych rozwiązań może ucieszyć sterowanie głosowe w przypadku nowszej wersji oraz możliwość tworzenia własnych przepisów. Niestety w parze z nieco większą funkcjonalnością, idzie również cena. Nowsze urządzenie Smart jest droższe. Jego regularna cena to 2 499 zł, natomiast starszy model Connect wyceniono na 1 899 zł. Nie da się ukryć, że 600 zł w domowym budżecie to dość duża różnica. Czy aby na pewno więc brać pod uwagę wyłącznie droższy model? Bynajmniej. Jeśli wahasz się więc nad zakupem, a chcesz upewnić się, która wersja okaże się być bardziej atrakcyjny – koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Smart czy Connect? Który model wybrać dla siebie? Znajdziesz tam zarówno pełną specyfikację, jak i omówienie różnic oraz podobieństw.

monsieur cuisine smart

Monsieur Cuisine Smart & Monsieur Cuisine Smart – ile zaoszczędzisz?

Czołowe przedsiębiorstwa niemal dwoją się i troją, aby zaskakiwać nas funkcjonalnością sprzętów w zakresie robotów wielofunkcyjnych. Jasnym jest, że wraz z kolejnymi udogodnieniami, rośnie również cena, która może sięgać nawet około 6 tysięcy złotych. Duża konkurencja sprawia, że ograniczony budżet lub niechęć do wydawania tak dużej ilości pieniędzy nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z nowoczesnych rozwiązań. Najlepszym przykładem są urządzenia z Lidla, a mowa tu o Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect. Zarówno w kwestii możliwości, jak i stosunku jakości do ceny – wypadają dość dobrze. Śledzenie aktualnych rabatów w sieci sklepów Lidl pozwoliło mi na zauważenie pewnych zależności – mniej więcej co miesiąc, pojawia się nowa akcja związana z robotami z Lidla. Raz dotyczy modelu Smart, następnie modelu Connect (wbrew pozorom, najnowszy model wcale nie wygryzł poprzednika).

Ostatnia promocja na Monsieur Cuisine Connect wystartowała 25 września. Co istotne, wielofunkcyjny robot był dostępny wyłącznie online, natomiast obecnie jest dostępny już wyłącznie w regularnej cenie. Podczas minionego miesiąca, nie mieliśmy okazji na zakup w niższej cenie – październik poświęcono premierze wersji Black Edition. Więcej, przeczytasz o niej w tym wpisie: To już dziś! Premiera nowej wersji Monsieur Cuisine Smart – będzie hitem?

Lidl Monsieur Cuisine Smart

Poniżej możesz znaleźć wspomniany harmonogram minionych wyprzedaży i promocji.

Rozpiska promocji z ostatnich kilku miesięcy

 • Listopad – Black Friday (od 22.11.2022 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 100 zł)
 • Grudzień (od 12.12.2022 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 300 zł)
 • Styczeń (od 17.01.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (bon rabatowy o wartości 200 zł na zakupy przy zakupie robota)
 • Styczeń – robot Monsieur Cuisine Smart został wycofany ze sprzedaży internetowej
 • Marzec (od 16.03.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 300 zł)
 • Kwiecień (od 03.04.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 100 zł)
 • Maj (31.05.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 400 zł)
 • Czerwiec (od 12.06.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 500 zł)
 • Czerwiec (od 26.06.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 300 zł)
 • Lipiec (od 31.07.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 300 zł)
 • Lipiec (od 31.07.2023 ) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 110 zł)
 • Wrzesień (od 11.09.2023) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 500 zł)
 • Wrzesień (od 25.09.2023) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 500 zł)

Kiedy promocja na Monsieur Cuisine Smart?

Choć wspomniana lista jest efektem wielomiesięcznych zapisków i wydaje się nasuwać pewne wnioski, oficjalna data kolejnej promocji zawsze pozostaje tajemnicą (a jednocześnie niespodzianką). Spodziewam się, że będzie miało to miejsce z okazji Black Friday, co nierzadko jest świetną okazją do wyrwania droższych urządzeń w atrakcyjnych cenach. W minionym roku, niemiecka sieć sklepów umożliwiła zakup pewnych urządzeń nawet kilkaset złotych taniej. Pytanie, czy w przypadku robotów z rodziny Monsieur Cuisine obniżka będzie oscylowała w granicach 300, a może 500 zł? O tym przekonamy się najpewniej niebawem.

Jeśli jesteś już posiadaczem starszej wersji Monsieur Cuisine, a przed zakupem nowszego modelu ogranicza Cię budżet, mogę podsunąć jedną radę. Funkcjonalność można zwiększyć wraz z pomocą dodatkowych akcesoriów, które można upolować w całkiem niskich cenach. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do wpisu: Masz Lidlomixa? Oto akcesoria w których się zakochasz! Ceny rozpoczynają się już od 23 zł – wilk syty, owca cała.