Nexpaq – by zamienić zwykły smartfon w urządzenie modułowe

Nexpaq to narzędzie zamieniające standardowy smartfon, taki jak iPhone 6 czy Samsung Galaxy w urządzenie modułowe . Taka forma pozwoli „doładować” główny trzon smartfona w funkcja, które dany użytkownik uzna za najbardziej pożyteczne. Rozwiązanie pozwala dostosować urządzenie do własnych potrzeb i uczynić go w dużej mierze niepowtarzalnym.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/JIUsIHKMvYc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Wystarczy włożyć smartfon w specjalną „kieszeń”, która uzbrajana jest w dodatkowe elementy. Samo dodawanie modułów jest niezwykle łatwe, może przypominać budowanie klockami Lego. Podstawa urządzenia posiada wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh, które pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Jeżeli taka pojemność okaże się zbyt uboga, wystarczy podpiąć dodatkową, modułową baterię w odpowiednie miejsce. Moduły obsługiwane są dedykowanymi aplikacjami.

Nexpaq

Użytkownik chcący wzbogacić podstawę Nexpaq będzie mógł wybrać spośród takich modułów jak: dodatkowa bateria, głośnik do odtwarzania muzyki, silna ledowa latarka, czytnik kard SD, czujnik mierzący temperaturę w sposób bezkontaktowy, programowalny hotkeys, pamięć USB pozwalająca na szybkie kopiowanie danych z komputera, czujnik mierzący zanieczyszczenie powietrza, alkomat, wskaźnik laserowy i wewnętrzna pamięć. Dodatkowo, ważnym elementem jest tzw „pusty slot” czyli moduł, którym zaleca się zasłonić puste miejsca. Trzeba przyznać, że rozpiętość możliwości jest bardzo szeroka.

Nexpaq

Autorzy projektu zadbali o to aby urządzenie było w 100% kompatybilne zarówno z systemem iOS jak i Android. Co prawda, podstawa urządzenia dedykowana jest każdemu smartfonowi indywidualnie, ale już moduły są uniwersalne. Oznacza to zatem, że jeżeli ktoś przesiądzie się z iPhone’a na jego koreańskiego konkurenta to wystarczy, że zmieni kieszeń, a wszelkie moduły, które już posiada będą z nią kompatybilne.

Nexpaq

Pomysłodawcy mają w planach wzbogacenie urządzenia o kolejne, dodatkowe moduły. W chwili obecnej zbierają pieniądze na portalu Kickstarter.com aby ciągle rozwijać koncept i doprowadzić do jego seryjnej produkcji. W przedsprzedaży, za 89$, użytkownik może kupić podstawę Nexpaq wraz z 4 modułami. Istnieje także możliwość dokupowania oddzielnie kolejnych modułów.