Narzędzia Yato - co wiemy o marce, opinie, doświadczenia, gwarancja

Narzędzia Yato – co wiemy o marce, opinie, doświadczenia, warunki gwarancji

Narzędzia YATO

Yato to jedna z najpopularniejszych firm zajmująca się produkcją i sprzedażą elektronarzędzi. Pomimo tego, że w swojej ofercie posiada głównie narzędzia skierowane do profesjonalistów, to jednak w portfolio producenta znajdują się również narzędzia, z którymi poradzą sobie majsterkowicze. Elektronarzędzia cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników, a to ze względu na jakość wykonania oraz żywotność. Postanowiliśmy sprawdzić, co wiemy o marce, jak wygląda kwestia warunków gwarancji i czy narzędzia Yato rzeczywiście są godne uwagi. 

Co wiemy o marce?

Firma Yato jest jedną z ośmiu marek należących do polskiej grupy TOYA S.A. Grupa odpowiedzialna jest za sprzedaż i dystrybucję produktów nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale również na całym świecie. Marka Yato zajmuje się sprzedażą produktów wykorzystywanych w warsztatach, na budowach czy w ogrodach. Narzędzia tej marki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, estetyczny wyglądem, a sama oferta marki jest bardzo rozbudowana. Dzięki temu narzędzia tej firmy wykorzystywane są na wielu płaszczyznach przemysłu robotniczego. 

Grupa TOYA S.A, do której należy marka Yato, zajmuje się głównie importem i sprzedażą artykułów przemysłowych, a ich działalność opiera się na elektronarzędziach i ręcznych narzędziach. Skierowane są one przede wszystkim do profesjonalistów. W ofercie producenta znajdują się jednak także produkty, z których mogą korzystać również majsterkowicze. Polska grupa zajmuje się dystrybucją swoich produktów na różne rynki – Europę Południową, Środkową i Wschodnią. W 2013 roku grupa kapitałowa TOYA S.A. weszła na teren Chin i to właśnie tam w głównej mierze odbywa się dystrybucja produktów marki Yato. Elektronarzędzia produkowane są na terenie Państwa Środka, a następnie przesyłane do kwatery głównej znajdującej się we Wrocławiu. 

Yato – opinie o produktach 

Produkty firmy Yato cieszą się wśród użytkowników bardzo dobrą opinią. Pomimo tego, że marka nastawiona jest na produkcję narzędzi dla profesjonalistów, to amatorzy również zachwalają sobie produkty tej marki. Sprzęt oferuje nie tylko wysoką jakości wykonania, ale przede wszystkim atrakcyjną cenę. Narzędzia marki Yato są bardzo dobrze wykonane, mają estetyczny i nowoczesny wygląd, co przenosi się na ogólny odbiór produktów marki. Klienci, którzy weszli w posiadanie narzędzi Yato, doceniają trud włożony w spasowanie urządzeń, czego efektem jest również ich dłuższa żywotność. Na plus trzeba również zaliczyć fakt, że producent cały czas aktualizuje swoją ofertę, przez co żaden klient nie ma problemów z dostępnością urządzeń, które go interesują. 

Yato – opinie o firmie 

Pozytywne opinie na temat marki Yato nie biorą się znikąd. Podejście do klienta jest tutaj bardzo ważne i grupa TOYA S.A., do której należy marka Yato, podkreśla to bardzo wyraźnie. Klienci cenią sobie bardzo dobry kontakt z biurem obsługi klienta, czy serwisem. Podejście do konsumenta jest indywidualne i profesjonalne. Dział serwisowy działa sprawnie i szybko, a wysoki poziom przenosi się na pozytywne opinie w stosunku do marki. Zamówienia produktów można składać na kilka sposobów. Głównym w dzisiejszych czasach sposobem jest zamówienie produktów przy pomocy sklepu internetowego. Istnieje także możliwość składanie zamówień telefonicznie za pośrednictwem biura obsługi klienta. BOK czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00. 

Yato – serwis techniczny i pogwarancyjny 

Jedną z największych zalet marki Yato jest podejście do klienta. Marka posiada w Polsce bardzo dobrze rozbudowaną sieć serwisową, dzięki czemu naprawa uszkodzonych narzędzi na gwarancji nie powinna być żadnym problemem. Aby skorzystać z serwisu, wymagany jest oczywiście dowód zakupu, który może występować zarówno w formie paragonu, jak i faktury. Zgłoszenia do serwisu technicznego, dostępne są na stronie producenta. Można je dokonywać pisemnie – drogą mailową lub faksem. Na stronie grupy TOYA znajduje się formularz zgłoszeniowy, który jesteśmy zobowiązani wypełnić. Produkty marki Yato objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, w którym to marka bierze pełną odpowiedzialność za uszkodzenia fizyczne swoich produktów z tytułu rękojmi. Warunkiem przyznania gwarancji jest używanie narzędzi tylko i wyłącznie w celach prywatnych. Oczywiście dużo zależy też od sposobu użytkowania narzędzi. Przed wysłaniem uszkodzonych narzędzi do serwisu Yato koniecznie musimy zapoznać się z warunkami gwarancyjnymi firmy. 

Dystrybutor oferuje również serwis pogwarancyjny. Wysyłając uszkodzone narzędzia będące po gwarancji, zgadzamy się na ich naprawę za opłatą. Cena naprawy urządzeń ustalana jest przez grupę TOYA. Kontakt z serwisem jest bardzo szybki i bezproblemowy. Serwis oferuje ekspertyzę usterki, naprawę narzędzia, jego konserwację oraz przeprowadzanie testów sprawnościowych po naprawie. Po zgłoszeniu się do serwisu pogwarancyjnego, w obowiązkach klienta leży zamówienie kuriera i wysłania paczki na wskazany adres. Serwis, po odebraniu narzędzia, odsyła nam kosztorys napraw, który jeśli jest dla nas korzystny, możemy zaakceptować. Dystrybutor zobowiązuje się do naprawy narzędzia w ciągu 14 dni roboczych od akceptacji. Po naprawie narzędzie zostaje nam odesłane lub można odebrać je w punkcie Yato znajdującym się we Wrocławiu. 

Plan premium

Warto jednak wspomnieć o ciekawym i atrakcyjnym planie Yato Premium, który firma uruchomiła dla swoich klientów. W ramach tego planu grupa TOYA oferuje przedłużenie okresu gwarancyjnego z 24 do 36 miesięcy. Program ten tyczy się wszystkich elektronarzędzi marki Yato. Przedłużenie gwarancji to nie wszystko, ponieważ Yato Premium oferuje również system gwarancyjny w systemie door-to-door oraz naprawę i odesłanie uszkodzonego produktu w ciągu 7 dni roboczych. Z przywilejów programu może skorzystać każda osoba, która w ciągu 4 tygodni od zakupu produktu firmy zarejestruje swoje narzędzie w serwisie o nazwie Yato Premium. W ramach bezpłatnego programu zyskujemy więc trzyletnią gwarancję na produkty marki oraz komfortową obsługę gwarancyjną door-to-door, dzięki której po zgłoszeniu uszkodzenia, grupa TOYA S.A. zajmuje się całym procesem gwarancyjnym od początku do końca na swój koszt.

Doświadczenia z narzędziami firmy Yato 

Na przestrzeni lat mieliśmy do czynienia z produktami firmy Yato i z pewnością możemy podzielić te pozytywne opinie, które można znaleźć w sieci. Produkty firmy należącej do polskiej grupy TOYA S.A. rzeczywiście cechują się wysoką jakością wykonania, co też przekłada się na ich żywotność. Marka Yato wysoko stawia sobie potrzeby klienta i stosuje wydajne podzespoły, które radzą sobie z różnością prac. Na wielki plus trzeba zaliczyć przede wszystkim cenę produktów. Jest ona bardzo atrakcyjna, patrząc przez pryzmat wykonania oraz wydajności narzędzi. Kontakt z biurem obsługi również stoi na bardzo wysokim poziomie. Indywidualne podejście do klienta jest mocno widoczne, co tylko potwierdza miejsce marki na rynku. Narzędzia, które wykorzystujemy w naszym warsztacie, pomimo tego, że już dawno nie są objęte okresem gwarancyjnym, w dalszym ciągu świetnie sprawdzają się niezależnie od prac, jakie są im narzucane. Wiertarki, szlifierki czy inne akcesoria tej marki wykorzystujemy do profesjonalnych zastosowań, więc nie jest im lekko. Wysoka jakość wykonania przekłada się na wytrzymałość tych produktów, co potwierdza czas. 

Źródło zdjęć: Profil Yato Polska na Facebooku.

Exit mobile version