Najlepszy Powerbank 2016 – Test i recenzja 9 modeli

O czym mowa?

Powerbanki są zazwyczaj traktowane nieco pobieżnie. Decydując się na zakup mamy w zwyczaju opierać się wyłącznie na pojemności, marce i wyglądzie danego urządzenia. Tymczasem specyfikacja przenośnych baterii pozwala na wykonanie kilku, naprawdę ciekawych testów. Znalezienie wiarygodnej recenzji na polskich witrynach graniczy jednak z cudem.

Wydaje się, że publikacja tafia w dobry moment ponieważ Allegro zanotowało właśnie 300% wzrost sprzedaży powerbanków. Cała heca jest związana z premierą prądożernej gry PokemonGo. Prawdę mówiąc nie był to główny bodziec do prac, ale solidne porównanie z pewnością będzie pomocne dla wszystkich trenerów pokemonów. Dodatkowym motywatorem stała się dla nas szansa porównania marek IT, które zazwyczaj zajmują się zupełnie innymi segmentami rynku.

Szalenie nam miło, że rękawice podniosła większość producentów, którym zaproponowaliśmy udział w porównaniu. Zestawienie obejmuje powerbanki o różnych pojemnościach. Aby umożliwić bezpośrednie porównanie produktów skierowanych do różnych odbiorców, opracowaliśmy procedury uśredniające wyniki, skupiając się niemal wyłącznie na jakości.

test_powerbanków

Pierwszy raz w historii T-A zastosowaliśmy również ocenę ze względu na cenę. Testowane urządzenia mieszczą się w szerokim przedziale od 49 do 149 złotych, dlatego ostateczny stosunek ceny do jakości może okazać się kluczowym wyznacznikiem dla wielu czytelników.

Materiał podzieliliśmy aby ułatwić czytanie stosunkowo dużej ilości treści. Pierwsze strony poświęciliśmy tradycyjnym opisom wszystkich przetestowanych modeli. Następnie zamieściliśmy informacje o testach i wykresy. Artykuł zamyka tabela testowa wraz z podsumowaniem i wyróżnieniami. Zapraszam do lektury!

NASTĘPNA STRONA

SPIS TREŚCI