Jaki wybrać automatyczny ekspres do kawy nie przekraczając założonego budżetu 1500 zł?

Zastanawiasz się jaki wybrać najlepszy automatyczny ekspres do kawy? Pomożemy ci w tym wyborze, trzymając się ustalonego kryterium ceny.

Automatyczny ekspres kochamy za łatwą obsługę. Wystarczy bowiem wcisnąć jeden przycisk, by już po chwili cieszyć się aromatycznym i intensywnym espresso. Kawa parzona jest pod odpowiednim ciśnieniem, co zapewnia doskonały jej smak. Ponadto, dzięki możliwości dodatkowych ustawień możemy spersonalizować kawę tak, by uzyskać najlepszy dla siebie napar zgodny z preferencjami.

Automatyczny ekspres do kawy

Aby zaparzyć doskonałe i aromatyczne espresso potrzebny jest ekspres do kawy. Ale nie tylko, bo na ostateczny smak małej czarnej w filiżance składa się wiele czynników, miedzy innymi jakość wody czy sposób zmielenia ziaren. Warto wiedzieć, że im są drobniej zmielone tym bardziej otrzymamy napar mocny i intensywny w smaku. Analogicznie, im ziarna są grubiej zmielone, tym kawa jest delikatniejsza. Kolejnym ważnym parametrem jest ciśnienie, jakie ekspres może wygenerować. Zwykle spotykamy się z wartością 15 lub 19 bar. Ciśnienie to gwarantuje, że woda będzie przepływać przez zmielone ziarna z odpowiednią siłą, wypłukując i zabierając z sobą całe dobro zawarte w ziarnach.

Napar, jaki pojawia się w filiżance i jest podstawą wielu napojów to espresso. Jest to ekstrakt bardzo mocny i intensywny, na powierzchni którego pojawia się crema czyli jasnobrązowa pianka. Klasyczna mała czarna to napar mieszczący się w 25 ml – 35 ml naczyniu. Samo espresso podaje się ze szklanką wody, by złagodzić doznania smakowe. Można także dodawać do espresso porcje wody tworząc w ten sposób nowe wariacje smakowe, na przykład Espresso Lungo, Doppio albo Americano. Wielu smakoszy woli dodatek mleka, dzięki czemu można potem degustować Cappuccino lub Latte Macchiato.

Automatyczny ekspres do kawy wyróżnia się tym, ze proces parzenia kawy przebiega bez naszego udziału. Naszym zadaniem jest zadbanie o to, by nie brakło świeżej wody w zbiorniku oraz aby uzupełnić ziarna w młynku. Zaznaczamy także na panelu odpowiedni przycisk, dzięki czemu napijemy się konkretnej propozycji kawowej. Dodatkowo wybieramy odpowiednie ustawienia, by spersonalizować smak napoju. Dzięki temu otrzymamy małą czarną o odpowiadającej nam intensywności smaku, odpowiedniej mocy, a nawet temperaturze. Ekspresy zapisują „w pamięci” nasze preferencje, dzięki czemu kolejna kawa będzie przygotowana zgodnie z wybranymi przez nas ustawieniami.

Najlepsze ekspresy do 1500 zł

Wszystkie modele ekspresów, które znalazły się w naszym rankingu są w pełni automatyczne. Zostały wyposażone w młynek stalowy bądź ceramiczny z możliwością regulowania stopnia zmielenia ziaren. Warto zwrócić uwagę, że niektóre z tych urządzeń zostały przystosowane do możliwości korzystania z kawy wcześniej już zmielonej. Ekspresy te mają dysze, które umożliwiają spienianie mleka na aksamitną piankę lub jego podgrzanie, w zależności od upodobań.

Ekspresy do kawy, dzięki pełnej automatyzacji, same utrzymują się w czystości. Umożliwia to na przykład funkcja automatycznego płukania, która przepłukuje wewnętrzne przewody przed i po uruchomieniu. Ponadto sygnalizują konieczność przeprowadzenia odkamieniania. Modele, które zostały wybrane do zestawienia mieszczą się w założonym budżecie 1500 zł. Dla większej przejrzystości ułożone zostały według cen, od najdroższego do najtańszego.

Ekspres ciśnieniowy MPM MKW-10M

Ekspres ciśnieniowy MPM MKW-10M

Ekspres ciśnieniowy MPM MKW-10M ma moc 1470 W, a pompa wytwarza ciśnienie 19 bar, dzięki czemu szybko otrzymasz filiżankę parującego naparu. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,1 l oraz żarnowy młynek stalowy, który wyposażony jest w pięciostopniową regulację mielenia. Masz więc możliwość wyboru napoju o delikatniejszym smaku lub bardziej intensywnym w zależności od wybranego poziomu zmielenia ziaren. Warto wiedzieć, że proces parzenia kawy przebiega dwuetapowo. Najpierw kawa jest poddawana wstępnemu parzeniu, a dopiero potem przebiega ten właściwy proces. Umożliwia to wydobycie jeszcze więcej smaku i aromatu.

Model MKW-10M wyposażony jest w spieniacz do mleka. Daje to możliwość przygotowywania cappuccino lub latte macchiato. Dodatkowo można regulować wysokość dozownika, by napić się napoju w ulubionym wysokim kubku. Ekspres przygotowuje Espresso, Americano, Cappuccino oraz Latte Macchiato. Natomiast funkcja Gorącej wody umożliwia parzenie herbaty.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres 4SwissModena A6

Ekspres 4SwissModena A6

Automatyczny ekspres 4SWISS Modena A6 wyposażony jest w żarnowy młynek ze stali nierdzewnej, który dba, by kawa była odpowiednio rozdrobiona (5 poziomów zmielenia) i pełna aromatu. Można także użyć wcześniej zmielonej, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Dzięki temu, że można regulować wysokość wylewki, napar można przygotować także w wysokiej szklance (13 cm). Na dotykowym panelu, który ma menu w języku polskim, można wybrać Espresso, Americano lub Czarną kawę. Jednocześnie można przygotować dwie porcje. Funkcja Gorącej Wody daje mam możliwość przygotowania innych gorących napojów.

Ekspres 4SWISS daje możliwość spersonalizowania smaku małej czarnej poprzez regulację ilości zaparzanej kawy, mocy i temperatury. W zestawie znajduje się także dzbanuszek z termometrem, w którym można w odpowiedni sposób podgrzać lub spienić mleko na puszystą piankę. Ważną rzeczą jest także to, że urządzenie automatycznie płucze się po każdym włączeniu, dzięki czemu otrzymamy zawsze idealny w smaku napar. Dodatkowo filiżanki można odstawiać na podgrzewaną półeczkę, dzięki czemu mała czarna nie straci temperatury.

Cena: 1 442,70 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Philips 2200 EP2220/10

Ekspres Philips 2200 EP2220/10

Ekspres Philips 2200 EP2220/10 wyposażony jest w czytelny i łatwy w obsłudze panel dotykowy. Istnieje możliwość wyboru Espresso lub Kawy czarnej, dzięki czemu szybko otrzymamy gotowy napar. Małą czarną możemy przygotować w jednej lub dwóch filiżankach. Funkcja Gorącej wody umożliwia zaparzenie ulubionej herbaty czy ziół. Ponadto na panelu znajdziemy możliwość regulowania ilości wody w filiżance i intensywności smaku.

Ceramiczny młynek do kawy oferuje aż 12 różnych ustawień grubości mielenia. Można także użyć kawy wcześniej zmielonej. Zbiornik na ziarna ma pojemność 275 gram. Nad procesem parzenia czuwa System Aroma Extract. Utrzymuje on stałą temperaturę parzenia oraz wydobywa maksimum smaku i aromatu z ziaren. Philips 2200 EP2220/10 wyposażony jest w spieniacz, który umożliwia tworzenie mlecznych wariacji dla smakoszy specjałów kawowych. Warto wiedzieć, że urządzenie posiada automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, co oznacza, że także miejsca, do których nie mamy bezpośredniego dostępu, będą czyste.

Cena: 1 399,99 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Amica Barista CT 5013

Ekspres Amica Barista CT 5013

Ekspres Amica Barista CT 5013 automatycznie może przygotować Cappuccino, Espresso albo Latte. Warto wiedzieć, że w zestawie znajduje się pojemnik na mleko, który można łatwo odłączyć, aby mleko przechować w lodówce. Ponadto urządzenie może przygotować Gorącą Wodę lub Gorące Mleko, dzięki czemu możemy tworzyć własne ulubione kompozycje napojów.

Urządzeniem steruje się za pomocą panelu dotykowego, który umiejscowiony jest od góry. Trzeba to wziąć pod uwagę decydując, gdzie postawimy ekspres. Wewnątrz ukryty jest zbiornik, mogący pomieścić 150 gram ziaren oraz pojemnik na wodę (1,2 l). Możemy wybrać regulację mocy, aby dostosować smak małej czarnej pod swój gust oraz stopnień zmielenia ziaren w stalowym młynku. Ekspres Amica Barista CT 5013 przygotowuje tylko jedną porcję naparu.

Cena: 1 429,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW posiada elektroniczny wyświetlacz, na którym można wybrać jedną z gotowych propozycji: Espresso, Café Crema, Cappuccino lub Latte Macchiato. Przygotowywanie napoju zaczyna się od zmielenia ziaren w ceramicznym młynku CeramDrive. Mieszczą się one w dużym zbiorniku o pojemności 250 gram. Zmielone ziarna transportowane są do zaparzacza. Warto wiedzieć, że mamy wpływ na regulację mocy i ilości zaparzanej kawy, dzięki czemu otrzymamy napar o idealnym aromacie i smaku. Nad wszystkim czuwa system iAroma. Funkcja milkPerfect umożliwia przygotowanie gęstej pianki.

Istnieje możliwość przygotowania kawy przez dotknięcie przycisku One Touch. Dzięki temu ekspres szybko przygotuje ulubiony napar. Siemens EQ.300 TI35A209RW posiada regulowaną wylewkę, którą można unieść na wysokość 13 cm, dzięki czemu możesz napić się kawy ze swojego ulubionego kubka. Ekspres automatycznie włącza płukanie po każdym włączeniu, dodatkowo urządzenie sygnalizuje konieczność odkamieniania.

Cena: 1 399,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B

Ekspres DeLonghi ECAM 22.112.B wyposażony jest w młynek, który posiada aż 13 poziomów zmielenia ziaren, dzięki czemu możesz dopasować intensywność naparu do swoich preferencji. Panel dotykowy obsługujemy przy pomocy przycisków i pokrętła. Istnieje możliwość przygotowania jednoczesnego dwóch filiżanek Espresso. Oprócz małej czarnej ekspres przygotuje także Cappuccino, Kawę czarną oraz Spienione mleko. Natomiast wbudowana dysza pozwala na przygotowanie dowolnych wariacji specjałów mlecznych.

Urządzenie daje możliwość regulowania smaku przez ustawienie odpowiedniej temperatury, mocy oraz ilości zaparzanej kawy. Ekspres DeLonghi posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l, dzięki czemu długo nie musimy martwić się o jej uzupełnienie. Pojemnik na ziarna zmieści ich 250 gram. Funkcja automatycznego wyłączania pozwala oszczędzać energię.

Cena: 1 369,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121

Ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121

Automatyczny ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121 posiada wbudowany stalowy młynek, w którym można zmielić ziarna, ale można także użyć wcześniej zmielonej kawy. Jednocześnie można zaparzyć dwie filiżanki Espresso lub Lungo. Urządzenie wyposażone jest w dyszę parową, więc możliwy jest wybór samej Gorącej wody. Dzięki temu można zaparzyć ulubioną herbatę lub łatwo możesz przygotować swoje ulubione specjały mleczne, na przykład Cappuccino. Ekspres Zelmer posiada także możliwość ustawienia mocy i temperatury naparu oraz regulację ilości użytej kawy.

Dodatkowo duży zbiornik na wodę (2 l) oraz z pojemnik mieszczący aż 300 gram ziaren zwiększają komfort użytkowania. Warto także zwrócić uwagę na to, że dzięki regulacji wysokości dyszy możemy napić się kawy z ulubionego wysokiego kubka (14,5 cm). Na wyposażeniu ekspresu jest szczoteczka do czyszczenia, pasek testowy do badania twardości wody, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna oraz filtr do wody.

Cena: 1 229,00 zł Przejdź do sklepu

Zastanawiasz się jaki model ekspresu będzie najlepszy dla Ciebie? Automatyczny, przelewowy, kolbowy, kapsułkowy? W tym artykule w jasny sposób tłumaczymy różnice pomiędzy poszczególnymi typami ekspresów.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!