Jaka wyrzynarka 2021 – ranking najlepszych modeli [aktualizacja]

Jaka wyrzynarka 2020

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych wyrzynarek w popularnych przedziałach cenowych. Podpowiadamy jaka wyrzynarka sprawdzi się w rękach wymagających majsterkowiczów. Pod koniec zestawienia załączamy krótki poradnik zakupu wyrzynarki oraz wersję wideo naszego rankingu.

Jaka wyrzynarka do 150 zł

Yato YT-82270

Wyrzynarka do 150 złNajlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Yato YT-82270

Wyrzynarka za mniej niż 150 zł wymaga wielu kompromisów. Nie powinniśmy zakładać, że w tej cenie kupimy trwałe i markowe urządzenie. Sprzęt w tej klasie cenowej może służyć do prac okazjonalnych – majsterkowania i drobnych remontów. Yato YT-82270 to prosta i dobrze wykonana wyrzynarka. Produkt wyróżnia się czterostopniową regulacją oscylacji cięcia oraz systemem odprowadzania pyłu.  Prędkość pracy ostrza może być regulowana w zakresie 800 – 2600 / min-1. Ponadto stopa urządzenia pozwala na wychylenia do 45 stopni w każdą stronę. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie to 65 mm. Grubość ciętej stali nie powinna przekraczać 6 mm. Zastosowany silnik to jednostka o mocy 550 W. Zarejestrowane produkty są objęte 3-letnią gwarancją w systemie door-to-door.

Jaka wyrzynarka do 200 zł

Ryobi RJS750-G


Wyrzynarka do 200 złNajlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Ryobi RJS750-G

Wystarczy 200 zł żeby kupić markową wyrzynarkę. Ryobi RJS750-G to jeden z podstawowych modeli w ofercie producenta. Pomimo tego narzędzie wyróżnia się ergonomiczną budową oraz zestawem autorskich rozwiązań od Japończyków. Urządzenie wyposażono w diodę LED, poprawiającą widoczność miejsca cięcia czy system AirForwards ściągający pył bezpośrednio przy ostrzu. Listę udogodnień uzupełniają technologie Pro Stroke oraz Lineassis usprawniające prowadzenie brzeszczota. Na pochwałę zasługuje również bezkluczykowa wymiana ostrza. Wyrzynarka z silnikiem o mocy 500 W, może zostać objęta 3-letnią gwarancją producenta, pod warunkiem dokonania rejestracji na stronie internetowej.

Jaka wyrzynarka do 300 zł

Bosch GST 700

Wyrzynarka do 300 złNajlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Bosch GST 700

Kwota 300 zł w przypadku wyrzynarek, wystarcza na zakup narzędzia dla profesjonalistów.  Przykładem może być, słynący z żywotności Bosch GST 700. Sprzęt oferuje kilka ciekawych udogodnień. Jednym z istotniejszych jest możliwość regulacji prędkości skokowej w zakresie 1450 – 3200 / min-1. Silnik o mocy 500 W umożliwia cięcie w stali o grubości 6 mm lub aluminium o grubości do 10 mm. System oscylacji brzeszczotu pozwala na jego 3 stopniową regulację. Producent zachwala niespotykaną w tej klasie cenowej osłonę przeciwodpryskową oraz system szybkiej wymiany brzeszczotów. Wszystkie elementy przewodzące prąd zostały pokryte podwójną warstwą izolacji. Urządzenie może zostać objęte nawet 3-letnią gwarancją. Warunkiem jest rejestracja produktu na stronie producenta

Jaka wyrzynarka do 350 zł

Hikoki CJ90VST

Wyrzynarka do 400  zł
Najlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Hikoki CJ90VST

Marka Hitachi jest dla wielu użytkowników synonimem jakości i profesjonalizmu. Japończycy projektują surowe i proste narzędzia o niezwykłej żywotności. Model CJ90VST został stworzony jeszcze przed re-brandingiem marki dlatego też występuje zarówno pod nazwą Hitachi jak i Hikoki. Urządzenie o mocy 705 W może ciąć 9 milimetrową stal oraz 90 mm drewno. Napęd opracowano z myślą o pracy w dużych obciążeniach, a prędkość skoku ostrza może być regulowana w zakresie 850-3000 /min. Konstrukcja pozwala na bez narzędziową wymianę brzeszczotów. Samo ostrze może zostać ustawione w 4 pozycjach ruchu wahadłowego. Stopa wyrzynarki została pokryta warstwą niklową. Producent przewidział 3-letnią gwarancję na urządzenia, które zostaną zarejestrowane na stronie internetowej.

Jaka wyrzynarka do 400 zł

Hikoki CJ90VAST WAZ


Wyrzynarka do 500 zł

Najlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Hikoki CJ90VAST WAZ

Drugie w zestawieniu narzędzie marki Hitachi / Hikoki. Podobnie do tańszego odpowiednika, wyrzynarka wyróżnia się wysoką żywotnością i świetnymi opiniami profesjonalistów. Tym razem zamiast surowej konstrukcji otrzymujemy nowoczesny i niezwykle ergonomiczny produkt. Wśród różnic warto wymienić lżejszą i lepiej wyprofilowaną obudowę oraz przednią osłonę ostrza. Ponadto sprzęt posiada uniwersalne wyjście dla urządzeń odsysających pył. Niezmienny pozostaje silnik o mocy 705W oraz jego parametry pozwalające na cięcie w stali na głębokość 8 mm i w drewnie na 90 mm. Ponownie ostrze może być wymieniane narzędziowo, a jego ruch może być regulowany 4-stopniowo. Prędkość pracy można zmieniać w zakresie 850-3000 skoków/min. Stopa została wykonana z niklu. Urządzenia zarejestrowane na stronie www producenta, są objęte 3-letnią gwarancją.

Jaka wyrzynarka do 500 zł

Wyrzynarka Makita V0600KNajlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Makita JV0600K

Niektórzy z Was nie wyobrażają sobie zestawienia narzędzi bez marki Makita. Kwota 500 zł jest wystarczająca, żeby sięgnąć po solidny model z oferty japońskiego producenta. Napęd o mocy 650 W pozwala na osiągnięcie częstotliwości skoków regulowanej w zakresie 500 – 3100 skoków / min. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie to 90 mm, natomiast zdolność do cięcia w miękkiej stali wynosi 10 mm. Mechanizm prowadzenia ostrzy pozwala na 3-stopniową regulację podcinania oraz cięcie proste. Płyta podstawy wykonana z litego kawałka aluminium, może być odchylana w obie strony o 45 stopni. Listę udogodnień uzupełnia beznarzędziowy system wymiany brzeszczotu.

Jaka wyrzynarka do 700 zł

Bosch GST 150 BCE

Wyrzynarka do 700 złNajlepsza cena tej wyrzynarki dostępna tutaj: Bosch GST 150 BCE

Ergonomiczny model z dużymi rezerwami mocy – przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Silnik o mocy 780 W pozwala ciąć drewno o grubości do 150 mm, aluminium do 20 mm i stal do 10 mm. Prędkość ostrza może być regulowana w zakresie 500 – 3 100 skoków / min, a oscylację można ustawiać 4-stopniowo. Uwagę zwraca wytrzymała i odporna na odkształcenia stopa. Ostrze jest chronione przeźroczystą osłoną. Jego wymiana odbywa się bez wykorzystania dodatkowych narzędzi. Waga całej konstrukcji to 2,7 kg. Nie zabrakło również systemu Click&Clean przyspieszającego odsysanie pyłu. Oczywiście narzędzie jest kompatybilne z odkurzaczami warsztatowymi Bosch. Rejestracja produktu na stronie www zapewnia 3 letnią gwarancję.

Wyrzynarka – na co zwracać uwagę przy zakupie

Wyrzynarka to jedno z najprostszych elektronarzędzi. Dzięki temu ceny niektórych modeli stoją na bardzo atrakcyjnym poziomie. Nawet 200 zł wystarczy na zakup dobrze wykonanego i markowego narzędzia. Zazwyczaj będzie to model o mocy nominalnej 500-600 W, odpowiedni do prac amatorskich. Profesjonaliści wybiorą konstrukcje z zapasem mocy oferowanym przez przynajmniej 700-watowy napęd. Wysoka moc silnika wpływa na jego żywotność oraz zapewnia możliwość cięcia w grubszych materiałach. Wybierając urządzenie warto przejrzeć specyfikację właśnie pod kątem deklarowanej głębokości cięcia w poszczególnych typach materiału. Urządzenia amatorskie przetną 5-centymetrowe deski. Profesjonalne narzędzia poradzą sobie z nawet dwukrotnie grubszym materiałem. Bardzo istotna okazuje się możliwość regulacji prędkości skokowej ostrza. Możliwość jej obniżenia docenimy tnąc balsę, płyty PVC i wszystkie inne delikatne materiały. Warto pamiętać, że wyrzynarka jest narzędziem, które generuje duże ilości pyłu – jeśli dysponujemy odkurzaczem warsztatowym powinniśmy sprawdzić czy system odsysania pyłu w wybranym narzędziu jest z nim kompatybilny. Cenną wskazówką podczas wyboru idealnego narzędzia powinna być gwarancja. Większość cenionych producentów zapewnia nawet 3 lata opieki gwarancyjnej pod warunkiem zarejestrowania urządzenia na stronie internetowej.

Nasze zestawienie odnajdziesz również w formie wideo:

Zobacz również ranking wkrętarek akumulatorowych.

Posted in Note About and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .