Jaka wkrętarka 2020 – ranking najlepszych modeli akumulatorowych

Najlepsze wkrętarki ranking

Zastanawiasz się jaka wkrętarka akumulatorowa będzie najlepsza przy określonym budżecie? Poniżej znajdziesz kilka naszych rekomendacji. Nasze osądy opieramy na własnym doświadczeniu i opiniach partnerów.  Kierujemy się trwałością narzędzi i stosunkiem ceny do realnych parametrów. Publikacja jest regularnie aktualizowana o nowe propozycje.

Jaka wkrętarka do 200 złotych

Black&Decker BDCD12-QW

Jaka wkrętarka do 200 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Black&Decker BDCD12-QW

Szukając wkrętarki do 200 zł, trafimy głównie na urządzenia przewodowe albo produkty budżetowych marek takich jak Dedra, Verto czy Graphite. Interesującym wyjątkiem jest podstawowa wkrętarka z oferty Black&Decker czyli model BDCD12-QW. Ekonomiczną specyfikację można wybaczyć, mając na uwadze dobre wykonanie i należytą obsługę serwisową. Nie bez znaczenia jest fakt, że rękojeść oraz system wymiany akumulatorów są dokładnie takie same jak w przypadku zdecydowanie droższych modeli. Akumulator Li-Ion dostarczający napięcie 10.8V będzie wystarczający do prac domowych i majsterkowania. Maksymalny moment obrotowy to 12,5/26 Nm, przy prędkości pracy regulowanej w zakresie 0 – 550 obr/min. Narzędzie pozwoli na wiercenie 8-milimetrowych otworów w metalu oraz 25-milimetrowych w drewnie. Producent zapewnia, że ogniwa o pojemności 1,5 Ah utrzymują ponad 80% ładunku przez ponad 90 dni. Ładowarka zapewnia pełne ładowanie w ciągu 8 godzin. Ciekawym dodatkiem jest dioda doświetlająca miejsce pracy.

Jaka wkrętarka do 300 złotych

Graphite 58G224

Jaka wkrętarka do 300 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Graphite 58G224

Oczekując pełnej swobody pracy warto wybrać narzędzie z akumulatorem o napięciu przynajmniej 18 voltów. Wydając 300 zł odnajdziemy zaledwie 2-3 modele o takich parametrach. Graphite to budżetowa marka o dobrej renomie, oferująca narzędzia o bogatym wyposażeniu. Model 58G224 może pochwalić się momentem obrotowym na poziomie 48 Nm przy 18-woltowym zasilaniu. Zakres momentu może być regulowany w ramach 21 poziomów. Ponadto napęd jest dwubiegowy więc prędkość obrotowa może wynosić 0 – 400 obr. /min. lub 0 – 1100 obr. / min. Waga wkrętarki to zaledwie 1,5 kg. Zastosowany akumulator to ogniwo o pojemności 1,5 Ah. Jeśli wierzyć producentowi jego napełnienie zajmuje zaledwie 1 godzinę. Wśród dodatków warto wymienić diodę LED podświetlającą miejsce pracy. Wkrętarka jest objęta 24-miesięczną gwarancją producenta.

Jaka wkrętarka do 400 złotych

Bosch Professional GSR 120-LI

Jaka wkrętarka do 300 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Bosch Professional GSR 120-LI

Prosty model dla profesjonalistów to rozsądny wybór w cenie do 400 zł. Sprzęt wyróżnia się wysoką ergonomią dzięki zastosowaniu konstrukcji, z akumulatorem wbudowanym w rączkę wkrętarki. Zasilanie napięciem 12 V będzie wystarczające do większości drobnych prac, zapewniając nawet 30 Nm podczas wkręcania w twardych materiałach. Moment może być regulowany w zakresie 20 poziomów (oraz dodatkowego trybu wiercenia). Producent zapewnia, że wkrętarka poradzi sobie z wierceniem 20 mm otworów w drewnie oraz 8 mm otworów w stali. Dwa biegi pozwalają na uzyskiwanie odpowiednio 0 – 380 obr. / min. oraz 0 – 1 300 obr. / min.  Wymienny akumulator litowo-jonowy ma pojemność 1,5 Ah. Przydatnym datkiem jest wbudowana dioda LED, doświetlająca miejsce pracy. Rejestracja produktu na stronie internetowej producenta uprawnia do otrzymania 3-letniej gwarancji na narzędzie.

Jaka wkrętarka do 500 złotych

Ryobi ONE+ R18DD3-120S

Jaka wkrętarka do 500 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Ryobi ONE+ R18DD3-120S

Marka Ryobi to ceniony producent elektronarzędzi ze średniej półki cenowej. Model R18DD3-120S jest przedstawicielem nowoczesnej serii ONE+. Litowo-jonowy akumulator o pojemności aż 2 Ah, dostarcza prąd o napięciu 18 V. Jego ładowanie trwa zaledwie godzinę. Pomimo potężnych ogniw, waga urządzenia utrzymuje się na poziomie zaledwie 1,7 kg. Maksymalny moment obrotowy  to aż 50 Nm. Dzięki temu urządzenie może przejąć część zadań przeznaczonych dla wiertarek, pozwalając na wykonywanie 38-milimetrowych otworów w drewnie i 13-milimetrowych otworów w stali. Do dyspozycji użytkownika oddano 24 nastawy momentu obrotowego oraz 2 biegi. Specyfikację uzupełnia dioda doświetlająca miejsce pracy oraz magnetyczny uchwyt na bity. Ciekawostką jest dołączona do zestawu torba na wkrętarkę, zastępująca konwencjonalną walizkę. Producent udziela 3 letniej gwarancji na urządzenie.

Ryobi ONE+ RCD18022L

Jaka wkrętarka do 500 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Ryobi ONE+ RCD18022L

Ciekawą propozycją w cenie do 500 zł jest również inny przedstawiciel serii Ryobi One+. Wkrętarka RCD18022L to prostsza konstrukcja, sprzedawana w zestawie z dwoma akumulatorami. Litowo-jonowe ogniwa mają pojemność 1,5 Ah każdy. Bezpośrednio na ich obudwie umieszczono sygnalizatory poziomu naładowania. Napełnienie każdej z baterii zajmuje 60 minut. Maksymalny moment obrotowy w przypadku urządzenia to 50 Nm. Moc jest wystarczająca do wiercenie 38-milimetrowych otworów w drewnie i 13-milimetrowych w stali. Moment obrotowy może być regulowany w ramach 24 trybów pracy. Do dyspozycji użytkownika oddano również 2 biegi. Specyfikację uzupełnia magnetyczny uchwyt na bity oraz dioda LED doświetlająca miejsce pracy.

Jaka wkrętarka do 700 złotych

Bosch GSR 18V-50

bosch gsh 18v 50Najlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Bosch GSR 18V-50

Konstrukcja z profesjonalnej serii narzędzi Bosch. Polecamy szczególnie wariant sprzedawany z walizką systemową, dwoma akumulatorami i szybką ładowarką. To jedna z bardziej atrakcyjnych ofert w tej kategorii cenowej. Wkrętarkę napędza silnik bezszczotkowy, który zależnie od wybranego biegu zapewnia do 460 lub do 1800 obrotów na minutę. Nominalne napięcie to 18V. Maksymalny moment obrotowy osiągany ze standardowym akumulatorem o pojemności 2 Ah wynosi 24/50 Nm. Stosując opcjonalne ogniwa 5 Ah, możliwe jest osiągnięcie  28/50 Nm. Maksymalna głębokość wiercenia w stali to 13 mm, a w drewnie 35 mm. Metalowy uchwyt wiertarki oraz dopracowana konstrukcja zdają się być gwarantem trwałości tego modelu. Po rejestracji wkrętarki na stronie producenta możliwe jest uzyskanie nawet 3 letniej gwarancji.

Metabo PowerMaxx SB 12 BL

Jaka wkrętarka do 700 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Metabo PowerMaxx SB 12 BL

Niezwykle lekka wkrętarka od jednego z topowych producentów elektronarzędzi.  Pomimo stosunkowo niewielkiej mocy, narzędzie sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Wśród jego zalet warto podkreślić wagę na poziomie zaledwie 1,1 kg (z akumulatorem) , wzorową ergonomię oraz funkcję udaru do wiercenia w murze. Zestaw zawiera dwa ogniwa o pojemności 2 Ah każdy.  Baterie posiadają wyświetlacze poziomu naładowania i zapewniają napięcie 12 V, przekładające się na maksymalny moment obrotowy osiągający 45 Nm. Taka moc pozwala na wiercenie w stali i betonie 10-milimetrowymi wiertłami. Maksymalna szerokość wiertła do drewna nie powinna przekroczyć 25 mm.  Moment obrotowy może być regulowany w zakresie 0,5 – 5 Nm. Użytkownik ma do swojej dyspozycji dwa biegi, pozwalające na korzystanie z prędkości obrotowej do 500 obr./ min. lub do 1540 obr. / min. Sprzęt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Jaka wkrętarka do 1200 złotych

Festool CXS Li 2,6-Set 564532

Jaka wkrętarka do 1200 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Festool CXS Li 2,6-Set 564532

Festool to absolutnie topowa marka na rynku elektronarzędzi. Produkty sygnowane jej logo odznaczają się najwyższą żywotnością i innowacyjnością. Model CXS Li 2,6-Set 564532 to niezwykle kompaktowe narzędzie skierowane do najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżnikiem konstrukcji jest masa na poziomie zaledwie 0,9 kg z akumulatorem, a znakiem rozpoznawczym obudowa w kształcie litery C ułatwiająca pracę w trudno dostępnych miejscach. Ponadto w zestawie znajduje się adapter kątowy. Wkrętarka posiada wskaźnik stanu naładowania akumulatora oraz złącze narzędziowe zaprojektowane w systemie FastFix. Napięcie akumulatora to zaledwie 10,8 V. Przekłada się ono na moment obrotowy osiągający 16 Nm przy wkręcaniu w stal. Dwa biegi pozwalają na regulację prędkości obrotowej w zakresie 0-430 obr. / min. oraz 0-1300 obr. / min. Specyfikacja sprawa, że jest to wkrętarka do lżejszych prac, wymagających mobilności. Zestaw zawiera dwa akumulatory litowo – jonowe o pojemności 2,6 Ah każdy. Wkrętarka jest objęta 3-letnią gwarancją producenta.

Metabo PowerMaxx BS 12 BL Q Pro

Jaka wkrętarka do 1200 złNajlepsza cena tej wkrętaki dostępna tutaj: Metabo PowerMaxx BS 12 BL Q Pro

Wkrętarka łącząca wysoką moc z atrakcyjną ergonomią. Stanowi doskonałą alternatywę dla opisanego wcześniej Festoola oferując znacznie wyższy moment obrotowy osiągający aż 45 Nm w materiałach twardych. Imponujący wynik udało się uzyskać przy zastosowaniu akumulatora o napięciu zaledwie 12 V.  Tajemnicą wysokiej efektywności może być autorska technologia ogniw określana jako Li-HD. Zestaw zawiera dwie baterie o pojemności 4 Ah każda. Regulacja momentu obrotowego może odbywać się w zakresie 0,5 – 5 Nm. Dwa biegi pozwalają na regulację prędkości obrotowej w zakresie 0 – 500 lub 0 – 1650 obr. / min. Pomimo wysokiej mocy waga narzędzia z akumulatorem to jedynie 1,1 kg. Producent zachwala system Metabo Quick pozwala na szybką wymianę uchwytu narzędziowego. Pakiet zawiera również przystawkę mimośrodową, pozwalającą na wygodne wkręcanie śrub przy ścianie. Wkrętarka posiada zintegrowaną latarkę LED. Sprzęt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Ciekawa alternatywa

Black&Decker Multievo

Urządzenie z oferty Black&Decker należy do najbardziej innowacyjnych narzędzi na rynku. Wkrętarka występuje w kilku wariantach zasilania – również w opcji przewodowej. Tym co łączy wszystkie wersje jest konwertowalna konstrukcja, pozwalająca na instalację dodatkowych modułów narzędziowych. Oznacza to, ze wkrętarka może przekształcić się np. w wiertarkę udarową, wyrzynarkę, a nawet kompresor. Moduły są dokupowane osobno za stosunkowo niewygórowaną cenę. Jest to optymalne rozwiązanie dla użytkowników dysponujących najmniejszymi warsztatami. Oczywiście nie jest to sprzęt dla profesjonalistów, ale całość okazuje się nadzwyczaj solidna i bez problemu zadowoli najbardziej wymagających majsterkowiczów.

Najniższą cenę zestawu startowego można znaleźć tutaj: KLIK

Poniżej prezentujemy jak wygląda pełen zestaw narzędzie Multievo

Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową

Pierwszą  zasadą w przypadku zakupu dowolnego narzędzia akumulatorowego jest weryfikacja producenta pod kątem zasad działania serwisu gwarancyjnego oraz dostępności akcesoriów do oferowanych przez niego produktów. Akumulatory należą do komponentów najbardziej wrażliwych na zużycie i uszkodzenia. Możliwość ich naprawy lub wymiany to klucz do bezstresowej eksploatacji.
Drugą kwestią wartą uwagi jest napięcie. Zazwyczaj czym większe napięcie jest dostarczane przez akumulator, tym wyższy moment obrotowy silnika. Wysokie parametry przekładają się w tym wypadku na możliwość wkręcania śrub w twardsze materiały. Moment obrotowy ma również znaczenie jeśli wkrętarka będzie wykorzystywana do wiercenia otworów. Czym wyższy będzie moment, tym większe wiertło będziemy mogli zastosować.
Wbrew pozorom, napięcie oferowane przez akumulator nie decyduje o charakterze urządzenia. Bez problemu znajdziemy amatorskie wkrętarki o napięciu 18 V oraz urządzenia profesjonalne osiągające zaledwie 12 V. Jest to związane z innym kluczowym parametrem dla wkrętarki – czyli wagą i ergonomią. Podczas wielogodzinnego wkręcania blachowkrętów w stelaże G-K, bardziej docenimy narzędzie 12V o masie 1 kg, niż 1,5-kilogramową wkrętarkę z potężniejszym momentem obrotowym.

Warto nadmienić, że wkrętarki są sprzedawane w zestawach różniących się wyposażeniem. Ten sam model może być oferowany w wersji bez akumulatora, z pojedynczym akumulatorem, a nawet z pakietem dwóch akumulatorów. Profesjonaliści zazwyczaj wybierają ten drugi wariant. Pozwala on na kontynuację pracy po wyładowaniu baterii. Kiedy jeden akumulator pracuje, drugi może się ładować, co całkowicie eliminuje przestoje w pracy. Właśnie w kontekście czasu pracy warto porównać pojemności stosowanych akumulatorów, które wyrażane są w amperogodzinach (Ah). Czym więcej Ah, tym lepiej dla czasu pracy urządzenia. Istotny okazuje się również rodzaj dołączonej do zestawu ładowarki. Duże ogniwa nie uchronią nas przed przestojami, jeśli będą ładować się 5-6 godzin. Wydajne modele ładowarek, napełniają baterie w 1-2 godziny.

Wśród mechanicznych udogodnień na pierwszy plan wysuwa się funkcja zmiany biegów. Pozwala ona na regulację prędkości obrotowej wkrętarki, a tym samym bardziej precyzyjną pracę i uzyskiwanie wyższego momentu obrotowego. Dwubiegowe urządzenia odnajdziemy nawet wśród wkrętarek za 300 zł.

Nasz ranking w wersji wideo:

Posted in Note About and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , .