Najbliższa promocja na Monsieur Cuisine – już wiem, który model będzie zaraz tańszy

Aktualnie w Lidlu znajdziemy w sprzedaży dwa multicookery marki Monsieur Cuisine: model Monsieur Cuisine Smart i Monsieur Cuisine Connect. Promocja na Monsieur Cuisine pojawia się regularnie, w związku z tym postanowiłam spróbować ustalić, kiedy możemy spodziewać się kolejnej obniżki cen.

monsieur-cuisine-connect-smart-lidlomix5-2

Przedstawiciele sieci sklepów Lidl regularnie zapewniają nam coraz to nowszą dawkę akcji promocyjnych na rozmaite urządzenia kuchenne, sprzęty domowego użytku oraz elektronarzędzia. Nie da się jednak ukryć, że największą popularnością cieszą się te promocje, które wprowadzają rabat na roboty wielofunkcyjne marki Monsieur Cuisine. Chodzi oczywiście o multicookery Monsieur Cuisine Smart oraz tańszy wariant – Monsieur Cuisine Connect.

Ostatnia promocja na Monsieur Cuisine

Ostatnia taka akcja promocyjna skończyła się całkiem niedawno. Dla przypomnienia, od 16 do 18 marca była możliwość zakupu urządzenia Monsieur Cuisine Smart w cenie niższej o 300 zł. Niestety, dziś ten multicooker można kupić wyłącznie w regularnej cenie, która wynosi 2 499 zł. Tańszą alternatywą może być model Monsieur Cuisine Connect. Ten model w sklepie internetowym Lidl dostępny jest za 1 899 zł.

monsieur cuisine smart connect lidl silvercrest promocja

Czy da się taniej?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto staje przed decyzją zakupu robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine. Jeżeli nie goni cię czas, to osobiście radzę zaczekać na kolejną akcję promocyjną, powiązaną z multicookerami dostępnymi w Lidlu. Dlaczego? Zauważyłam pewną cykliczność w pojawianiu się rabatów.

Od lat w ramach obowiązków służbowych analizuję wszystkie akcje promocyjne, pojawiające się w sieci Lidl. Dzięki temu zawsze jestem na bieżąco, szczególnie z tematami związanymi z robotami kuchennymi. Zauważyłam, że promocje na roboty Monsieur Cuisine Smart oraz Connect regularnie się powtarzają. Aby to udowodnić, przeanalizowałam szczegółowo ostatnie pół roku.

monsieur-cuisine-connect-smart-lidlomix5-2

Oto lista promocji na Monsieur Cuisine z ostatnich kilku miesięcy:

  • listopad, Black Friday (od 22.11.2022 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 100 zł),
  • grudzień (od 12.12.2022 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 300 zł),
  • styczeń (od 17.01.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (bon rabatowy o wartości 200 zł na zakupy przy zakupie robota),
  • styczeń – robot Monsieur Cuisine Smart został wycofany ze sprzedaży internetowej,
  • marzec (od 16.03.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Smart (rabat 300 zł),
  • kwiecień (od 03.04.2023 r.) – promocja na Monsieur Cuisine Connect (rabat 100 zł).

Z powyższej rozpiski można wysnuć trzy wnioski. Po pierwsze, przedstawiciele sieci sklepów Lidl zazwyczaj regularnie, w połowie każdego miesiąca ogłaszają promocję na roboty Monsieur Cuisine. Co prawda, w lutym ten schemat się nie sprawdził. Jednak moim zdaniem wpływ na to miał fakt, że na początku stycznia Monsieur Cuisine Smart został wycofany ze sprzedaży internetowej. Przez to również w drugim miesiącu tego roku nie mogła pojawić się na niego promocja.

Drugi wniosek stanowi to, że przedstawiciele sieci sklepów Lidl prowadzają promocje na zmianę na model Connect oraz Smart. W związku z tym możemy się spodziewać, że najbliższa promocja na Monsieur Cuisine będzie dotyczyła właśnie modelu Smart.

Ostatnią tendencją, jaką można zauważyć, jest to, że rabat wynosi zazwyczaj od 100 do 300 zł, jednak nie więcej. Jednak zazwyczaj zniżka na nowszy model to dokładnie 300 zł, podczas gdy rabat w wysokości 100 zł przeważnie obejmuje starszy wariant robota.

Kiedy będzie najbliższa promocja?

Nie pomyliłam się – już w kolejnym tygodniu pojawi się akcja promocyjna wprowadzająca zniżkę w wysokości aż 500 zł na multicooker Monsieur Cuisine Smart. Oferta będzie obowiązywać bardzo krótko, bo przez zaledwie 3 dni (12-14 czerwca br.). Jak podkreśla sam Lidl, jest to najwyższy w historii rabat na Monsieur Cuisine Smart. Zastanawiasz się, czy jest to urządzenie dla ciebie? Dowiesz się tego z mojego artykułu Monsieur Cuisine Smart czy Connect? Który model wybrać dla siebie?