Kiedy nowy model Monsieur Cuisine? W 2023, czy dopiero w 2024 roku? Oto, co wiemy o przyszłości Lidlomixa

Na rynku dostępne są obecnie dwa modele tych wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych: Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect. Niemniej jednak od dłuższego czasu nie pojawił się nowy model, który mógłby rzucić wyzwanie konkurencji, czyli popularnej marce Thermomix. Czy możemy więc w najbliższym czasie spodziewać się wprowadzenia na rynek nowego Monsieur Cuisine? Oto, co wiemy na ten temat.

Roboty kuchenne Monsieur Cuisine, produkowane przez firmę Silvercrest, charakteryzują się zaawansowaną technologią i oferują szeroki zakres funkcji. Te urządzenia znacząco poszerzają kreatywne możliwości kulinarnych entuzjastów. Nie jest to przesada: każdy z tych robotów kuchennych zapewnia aż 11 różnorodnych funkcji, co znacznie ułatwia proces przygotowywania posiłków i daje dostęp do obszernej biblioteki przepisów.

Monsieur Cuisine – nowy model trafi do oferty?

Producentem urządzenia jest marka własna Lidla, która słynie z solidnej jakości sprzętów przy jednocześnie rozsądnej cenie. Jej bezpośrednim konkurentem jest marka Thermomix od frimy Vorwerk. Urządzenia tej serii obecne są na rynku od wielu lat i zdobyły serca wielu polskich klientów. Nie da się jednak nie zauważyć, że cena multicookerów z Lidla jest zdecydowanie niższa niż innych urządzeń o podobnych parametrach. Zapewne więc zechcesz wiedzieć na ich temat nieco więcej. Zachęcam więc do przeczytania pełnej opinii o produktach marki Monsieur Cuisine – znajdziesz ją tutaj.

monsieur cuisine gdzie najtaniej

Monsieur Cuisine – modele

Aktualnie w sprzedaży są dwa warianty tego robota: Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Warto wiedzieć, że różnią się one między sobą specyfikacją techniczną, rozmiarem oraz ceną. Przede wszystkim pierwszy z nich jest okrojony z dodatkowych automatycznych programów gotowania oraz modułu umożliwiającego podłączenie smartfona z urządzeniem.

Jeżeli zastanawiasz się, który model robota Monsieur Cuisine jest dla ciebie, koniecznie przeczytaj mój artykuł na ten temat: Monsieur Cuisine Smart czy Connect? Który model wybrać dla siebie?

Monsieur Cuisine Connect

Monsieur Cuisine Connect to tańszy i mniejszy model popularnego robota. Jest on zatem idealny dla małych rodzin oraz osób, które nie gotują na co dzień zbyt wiele. Posiada on 7-calowy (17,78 cm), kolorowy wyświetlacz, który pozwala na łatwą obsługę urządzenia. Po podłączeniu urządzenia do wi-fi możemy na nim wybierać z 500 przepisów dostępnych w usłudze Cooking-Pilot. Oprócz 3 podstawowych programów gotowania Monster Cuisine Connect posiada też 10-stopniowe ustawienie prędkości, a także dodatkową funkcję turbo do miksowania pulsacyjnego i zintegrowaną kuchenną wagę.

SILVERCREST Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Connect, 1100 W lidlomix

Dane techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1100 W: 1050 W (funkcja gotowania), 800 W (mieszanie),
 • napięcie: 220-240 V, 50/60 Hz,
 • prędkość obrotowa: ok. 120–5200 obr./min.,
 • pojemność misy: ok. 4,5 l,
 • pojemność użytkowa misy: ok. 3 l,
 • waga: ok. 5 kg (podział na 5 g),
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm.

Akcesoria:

 • pojemnik blendera ze stali nierdzewnej,
 • pokrywka z otworem do napełniania i miarką,
 • nasadka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem, płaska,
 • wkład do gotowania,
 • wkład z ostrzami,
 • nasadka do mieszania,
 • szpatułka (z wyjmowaną silikonową końcówką),
 • akcesoria można myć w zmywarce.

Cena regularna w sklepie Lidl: 1 899 zł

Monsieur Cuisine Smart

Monsieur Cuisine Smart to droższy, a zarazem większy model udostępniony przez producenta marki Silvercrest. Jest on zatem idealną propozycją dla większych rodzin. Posiada on nieco większy, 8-calowy wyświetlacz dotykowy. Funkcjonalność tego multicookera rozszerzono o programy takie, jak: przygotowywanie smoothie, puree, czyszczenie, gotowanie jajek, fermentacja, powolne gotowanie i sous vide.

Co więcej, możliwe jest sterowanie głosowe urządzeniem dzięki łączności z Asystentem Google. Możliwe jest porcjowanie przepisów na dowolną liczbę osób oraz przygotowywanie listy zakupów, ale największą nowością jest tutaj usługa Monsieur Cuisine Smart, do której dostęp możemy również uzyskać z poziomu smartfona. Oprócz przeglądania i dostosowywania przepisów możemy dodawać do nich osobiste notatki i sugestie.

Silvercrest Kitchen Tools 
Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Smart, 1200 W

Funkcje:

 • gotowanie na parze,
 • gotowanie,
 • siekanie,
 • ważenie,
 • emulgowanie,
 • zagniatanie,
 • rozdrabnianie,
 • mieszanie,
 • smażenie,
 • sous vide,
 • wolne gotowanie.

Parametry techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1200 W: 1050 W (funkcja gotowania), 1000 W (mieszanie)
 • prędkość obrotowa: ok. 125–5500 obr./min
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm
 • regulacja temperatury w zakresie 37–130°C

Cena regularna w sklepie Lidl: 2 499 zł

lidlomix silvercrest monsieur cuisine monsieur cuisine smart connect

Monsieur Cuisine Édition Plus

Na oficjalnej stronie internetowej marki Monsieur Cuisine podano informację, że w ofercie dostępny jest także model o nazwie Monsieur Cuisine Édition Plus (SKMK 1200 C3). Niestety, aktualnie nie jest on dostępny na stronie Lidla, jednak niewykluczone, że w najbliższym czasie się to zmieni. Co o urządzeniu wiemy dziś?

Przede wszystkim model ten różni się od poprzedników designem. Édition Plus ma bardziej podłużny kształt, a wyświetlacz i przyciski znajdują się nie pod kielichem, a obok – po lewej stronie. Dzięki temu przypomina nieco starsze, klasyczne już modele Thermomixa. Na stronie producenta możemy też wyczytać, że posiada on 10 funkcji: gotowanie, smażenie, gotowanie na parze, mieszanie i ugniatanie, miksowanie, rozdrabnianie/kruszenie lodów, robienie purée, emulgowanie, bieg w prawo/lewo, ważenie.

édition plus
 • Funkcja gotowania: 1200 W
 • Miksowanie: 800 W
 • Prędkość obrotowa: ok. 120 do 5.200 obr./min
 • Ustawienie temperatury: od 37 do 130 °C
 • Regulacja temperatury w krokach co 5 °C – dla precyzyjnego gotowania
édition plus

Ten model jest już niedostępny w oficjalnej sprzedaży – nie ma go ani w sklepach stacjonarnych Lidl, ani w sklepie online. Można znaleźć go w jednym ze sklepów internetowych w cenie 1999 zł – a zatem kosztuje niewiele więcej, niż Monsieur Cuisine Connect. Warto jednak wiedzieć, że można też go upolować np. na popularnych portalach aukcyjnych. Model z drugiej ręki z pewnością będzie miał dobrą cenę, a jeśli dobrze poszukasz, być może uda ci się kupić egzemplarz w doskonałym stanie.

Monsieur Cuisine Mini

Wskaźnikiem na to, że Silvercrest ciągle rozwija markę Monsieur Cuisine, jest też pojawienie się tak specyficznego produktu, jakim jest Monsieur Cuisine Mini. Pojawił się on również w polskich Lidlach (w sklepie internetowym sieci funkcjonuje pod nazwą „Playtive Minirobot kuchenny dla dzieci”. Jest to miniaturowa wersja robota kuchennego wyprodukowana z myślą o dzieciach. Nie jest to jednak zabawka, a prawdziwe urządzenie kuchenne o ograniczonych możliwościach. Dzieci mogą przygotować w nim proste posiłki. Dostępnych jest 5 gotowych przepisów: jogurt malinowy i waniliowy, czekoladowe cup cakes, mleko czekoladowe i ciasto na gofry.

Chociaż obecnie tzw. „Lidluś” nie jest dostępny w polskich Lidlach, można zakupić go na stronie producenta. Pojawienie się takiego produktu na rynku dowodzi, że Silvercrest wciąż poszukuje nowych pomysłów na rozwój marki. Z całą pewnością już wkrótce przekonamy się, jakie mają pomysły na Monsieur Cuisine „dla dorosłych”.

 • pojemność użytkowa pojemnika: 300 ml,
 • pojemność całkowita: 700 ml,
 • pokrętło do wyboru funkcji,
 • wyświetlacz: kolorowy 2,4″ TFT LCD,
 • zasilanie: 4 baterie AA.

Monsieur Cuisine: nowy model – co wiemy?

Niestety, dzisiaj przedstawiciele Lidla nie zdradzają nic na temat kolejnego modelu Monsieur Cuisine. Możemy jednak spodziewać się, że skoro ostatnio odświeżonym modelem był Monsieur Cuisine Smart, to następny w kolejności jest Monsieur Cuisine Connect. Nie jest to jednak potwierdzona informacja, a jedynie nasza spekulacja.

connect-smart-lidlomix

Monsieur Cuisine: nowy model – cena

Aktualnie na rynku są dwie linie urządzeń Monsieur Cuisine – Connect oraz Smart. Pierwszy z nich kosztuje 1 899 zł, podczas gdy za drugi musimy zapłacić już 2 499 zł. Spodziewamy się więc, że następny model multicookera nie będzie tańszy niż 2 000 zł – w końcu producenci mogą się zawsze zdecydować na model z okrojonymi funkcjami lub przeznaczony do pracy z dziećmi.

Jednak niewykluczone, że w planach jest stworzenie robota, który ma wspomagać działanie już dostępnych modeli. Być może doczekamy się dodatkowej przystawki, która pełniłaby funkcję analogiczną do przystawki Thermomix Friend. Byłoby to dodatkowe urządzenie z drugim kielichem, które umożliwiałoby szybsze gotowanei większej ilości jedzenia. Jego cena z pewnością byłaby niższa, niż nowego, oddzielnego modelu robota – to również są jednak jedynie nasze spekulacje.

Tymczasem zastanawiamy się, czy w 2023 roku nie uświadczymy podwyżki cen robotów wielofunkcyjnych Monsieur Cuisine w wersji Smart oraz Connect. Póki co cena jest taka sama, jak w tamtym roku, jednak nie wiadomo, jak będzie to wyglądać w najbliższych miesiącach.

Zniżki i promocje – zwiastun czegoś nowego?

Warto zauważyć, że regularna cena Monsieur Cuisine regularnie zostaje obniżona podczas sezonowych promocji. Udało nam się prześledzić historię cen tego sprzętu i z naszej analizy jasno wynika, że w sklepach Lidl zniżki na kuchenne AGD pojawiają się z pewną regularnością, chociaż trudno przewidzieć, jak duże będą rabaty. Co interesujące, we wrześniu znów będzie znakomita okazja, by kupić Monsieur Cuisine Smart w niższej cenie. W dniach 11-13 września znów będzie promocja na robota kuchenengo z Lidla – tym razem cena będzie niższa aż o 500 zł!

promocja na Monsieur Cuisine Smart

Czy regularne promocje, w tym tak znaczne jak ta wrześniowa, świadczą nie tylko o popularności Lidlomixa? Być może stanowią zapowiedź zbliżających się nowości w ofercie – albo zmianie regularnej ceny urządzenia? Chociaż są to uzasadnione spekulacje, ani Silvercrest. ani konkurencyjny Vorwerk nie publikują żadnych nowych informacji, które mogłyby je potwierdzać. Wiele jednak wskazuje na to, że zarówno Silvercrest, jak i Vorwerk pracują nad nowymi wersjami swoich flagowych urządzeń i już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekty ich pracy. Zanim to jednak nastąpi, możemy liczyć na obniżenie cen dotychczasowych multicookerów.

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne, prowadzące do sklepów naszych partnerów. To bez znaczenia dla wartości merytorycznej tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.