Monsieur Cuisine – czy popularny Lidlomix zdrożeje w 2024 roku?

Monsieur Cuisine jest największym rywalem Thermomixa. Pomimo zbliżonych możliwości i ogromnej bazy przepisów, robot z Lidla pozostaje znacząco tańszy od słynnego konkurenta. Jak długo będziemy się cieszyć z relatywnie taniego Lidlomixa?

Roboty Monsieur Cuisine można zakupić wyłącznie w sklepach Lidl (i sklepie internetowym sieci), ponieważ produkowane są przez Silvercrest – markę bezpośrednio związaną z tą siecią. Pomimo szalejącej inflacji i wyższych cen konkurentów, wycena Lidlomixa pozostawała niezmienna.

Monsieur Cuisine – sytuacja w roku 2023

Oferta Lidla obejmuje 2 urządzenia: Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Różnią się one od siebie ceną i specyfikacją. Który warto wybrać opisaliśmy szerzej tutaj. Zasadniczo przez cały rok roboty są dostępne w stałych cenach. Jedynie w pierwszym kwartale pojawiały się delikatne problemy z dostępnością wariantu Smart. Szybko one jednak minęły.

monsieur cuisine 2023 smart connect

Monsieur Cuisine Connect 2023

Prostszy z dostępnych modeli to Monsieur Cuisine Connect. Względem droższego odpowiednika różni się przede wszystkim brakiem możliwości podłączenia smartfona. Wielu użytkowników nie jest zainteresowanych dodatkowymi funkcjami oferowanymi przez aplikację, więc mogą pozwolić sobie na zakup taniego wariantu. Sprzęt oczywiście posiada w tym wypadku wbudowaną bazę przepisów (chociaż nieco skromniejszą niż tą oferowaną z aplikacją). Robot dysponuje siedmiocalowym wyświetlaczem i silnikiem o mocy 1100 W. Cała reszta jest identyczna jak w droższym modelu Smart. Za model Monsieur Cuisine Connect obecnie musimy zapłacić 1 899 zł.

monsieur cuisine 2023 smart connect

Dane techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1100 W: 1050 W (funkcja gotowania), 800 W (mieszanie)
 • napięcie: 220-240 V, 50/60 Hz
 • prędkość obrotowa: ok. 120–5200 obr./min.
 • pojemność misy: ok. 4,5 l
 • pojemność użytkowa misy: ok. 3 l
 • waga: ok. 5 kg (podział na 5 g)
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm

Cena regularna w sklepie Lidl: 1 899 zł przejdź do sklepu

Monsieur Cuisine Smart 2023

Drugi, droższy model to Monsieur Cuisine Smart. Ten robot posiada moduł komunikacji ze smartfonem, więc przepisy mogą być przesyłane z urządzenia mobilnego do systemu Lidlomixa. Do dyspozycji użytkownika oddano również większy 8-calowy ekran, zintegrowany schowek na kabel i opcję sterowania głosowego. Wyższa jest również moc urządzenia bowiem sięga poziomu 1200W. W tym roku to urządzenie jest dostępne w sprzedaży za 2 499 zł.

Silvercrest Kitchen Tools 
Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Smart, 1200 W

Parametry techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1200 W: 1050 W (funkcja gotowania), 1000 W (mieszanie)
 • prędkość obrotowa: ok. 125–5500 obr./min
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm
 • regulacja temperatury w zakresie 37–130°C

Cena regularna w sklepie Lidl: 2 499 zł przejdź do sklepu

Czy da się taniej? Monsieur Cuisine 2023 rok

Monsieur Cuisine jest tańszy od Thermomixa o 4100 zł. Wydaje się, że przepaść ta nie odzwierciedla różnicy możliwości obydwu robotów. Jakby tego było mało Roboty Monsieur Cuisine regulanie trafiają na przeceny. Czasami rabat potrafi sięgać nawet 500 zł. Thermomix natomiast wcale nie przecenia swoich produktów, a jedynie czasami oferuje gratisowe akcesoria. Jeśli chcecie zapolować na promocję to w naszym artykule przewidujemy kiedy pojawią się kolejne przeceny i opisujemy te aktualne.

monsieur cuisine 2023 smart connect

Czy Monsieur Cuisine będzie droższy?

To pytanie pojawia się coraz częściej w kontekście robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine. Czy możemy spodziewać się podwyżek cen za to urządzenie w 2024 roku? Oczywiście producent ani sklep nie mają na ten temat oficjalnego stanowiska. Model Connect w 2019 roku kosztował 1599 zł, a więc 300 zł mniej niż obecnie. Jednak aż od 2021 robot jest oferowany w aktualnych cenach. Na podstawie Gus można przyjąć, że w 2021 ceny dób konsumpcyjnych wzrosły o 5 %, w 2022 o 14 %, a w do sierpnia 2023 o kolejne 10 %. Wychodzi na to, że idąc za inflacją obecna cena tańszego z robotów powinna wynosić nawet 2500 zł. Brak podwyżek cen przez kolejne 2 lata to spore wyzwanie dla Lidla i trudno oczekiwać, że osiągnięcie to uda się powtórzyć w 2024 roku.

Należy jednak również pamiętać, że roboty Monsieur Cuisine są na rynku już od kilku lat i szczególnie model Connect staje się przestarzały. Spodziewany się również, że w ciągu maksymalnie 2 lat Thermomix wypuści nowy model robota. Pojawienie się nowego Lidlomixa byłoby więc całkowicie wytłumaczalne i stanowiłoby dobrą podstawę do podniesienia cen w sposób który nie zrazi konsumentów.