Mobilny oczyszczacz powietrza – inteligentna nowość na rynku

Smart domy stają się popularne za sprawą najnowocześniejszych technologi wprowadzanych na rynek, jak i do naszego życia. Po inteligentnych żarówkach, odkurzaczach, lodówkach przyszła pora na oczyszczacz powietrza, który nie dość, że posiada funkcję smart, to dodatkowo jest mobilny.

Ecovacs Airbot Z1

Ecovacs to firma, która od ponad dwóch dekad skupia się na misji budowania światowej klasy robotów domowego użytku. Specjalizują się głównie w robotach sprzątających oraz myjących okna. Jednak najnowszy projekt odbiega od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni, ponieważ na polskim rynku swoją premierę miał Airbot Z1 – mobilny oczyszczacz powietrza dysponujący szeregiem nadzwyczajnych funkcji.

Ecovacs Airbot Z1

Airbot Z1 jest pierwszym mobilnym urządzeniem przeznaczonym do oczyszczania i dezynfekowania powietrza, usuwając z niego bakterie i formaldehydy za pomocą systemu oczyszczania powietrza o wydajności 659 m3/h CADR, wielowarstwowemu filtrowi HEPA H13 oraz dezynfekcji UV, która według producenta usuwa aż do 99,9 proc. bakterii. Ponadto mierzy i optymalizuje temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w czasie rzeczywistym dzięki czujnikowi VOC oraz wyświetla parametry na dołączonym do zestawu monitorze jakości powietrza. Urządzenie wykrywając obszar, w którym jakość powietrza spada poniżej ustalonego poziomu, natychmiast je oczyszcza. Z głosowym sterowaniem YIKO oczyszczanie powietrza zostanie wykonane bardzo szybko za sprawą inteligentnej technologii rozpoznawania głosu i dźwięku.

Ecovacs Airbot Z1

Zastosowana technologia sprawia, że urządzenie nie wytwarza mgły, a mimo to stopień nawilżania powietrza wynosi 400 ml/h. Airbot Z1 wyposażony jest w wyjmowany zbiornik o pojemności 2 l, który łatwo uzupełnić oraz filtr nawilżacza. Moduł zapewnia bardziej komfortowe warunki w pomieszczeniach i utrzymuje stabilny poziom wilgotności.

Sterowanie urządzeniem według twórców również jest łatwa do przyswojenia za sprawą ulepszonego chipa i zoptymalizowanego algorytmu. Nowy system AIVITM3D wykorzystuje światło strukturalne, technologię AIVITM, algorytm mapujący SLAM oraz technologię TrueMapping 2.0, dzięki czemu Airbot Z1 jest w stanie precyzyjnie zidentyfikować przeszkody z odległości 10 m oraz automatycznie ominąć. Wbudowana kamera starlight 960P HD mamy wyraźny obraz bez względu na porę, a sparowanie urządzenia z aplikacją Ecovacs Home przedstawi dom w formie trójwymiarowej.

Airbot Z1

Poza podstawowymi funkcjami takimi jak oczyszczanie i nawilżanie nasze urządzenie, którego projekt wykonało duńskie studio Jacob Jensen Design, wpasuje się w każdą domową przestrzeń. Ponadto jest wyposażony w dwa głośniki o łącznej mocy 7 W, które mogą odtwarzać muzykę za pomocą połączenia Bluetooth, a innowacyjny tryb Angle Tracking pozwala na to, by Airbot Z1 nie odstępował właściciela na krok. Co ważne został wyposażony w akumulator Li-Ion 5200 mAh. Czas ładowania wynosi około trzy godziny, a maksymalna długość działania w trybie standardowym to 180 minut.

Sugerowaną cenę ustalono na poziomie  6999 zł.