Minim – przenośny, bezprzewodowy instrument muzyczny

Poznajcie Minim – niewielkie urządzenie, które zachwyca swoją funkcjonalnością i prostotą wykonania. Intencją twórców Minim’a było stworzenie pierwszego na świecie, poręcznego urządzenia do tworzenia muzyki.  Produkt autorstwa firmy  Livid Instruments posiada kilka ciekawych rozwiązań.

minim_5

Jednym z ciekawszych patentów jest sensor ruchu. Przechylając Minim w odpowiednią stronę (w porównaniu do pozycji bazowej) możemy uzyskać wrażenie trójwymiarowego dźwięku. Inny patent, który przypadł nam to gustu dotyczy samych padów. Naciskając odpowiednio mocniej lub lżej uzyskamy bardziej lub mniej wyrazisty dźwięk. Dodatkowo wspomniane „pady” dostępne są w ośmiu różnych kolorach.

minim_1

Do wyboru w Minim mamy kilka instrumentów takich jak gitara, perkusja oraz syntezator. Opcjonalnie możemy zainstalować własne próbki dźwiękowe. Po podłączeniu Minima do urządzeń z systemem iOS oraz OSX możemy cieszyć się z dodatkowych możliwości (dedykowana aplikacja).

minim_3

Pomimo 17 dni do końca kampanii na Kickstarterze projekt ten został sfinansowany w ponad 200 procentach. Twórcy zakładali zebrać 40 000 $, a na tą chwilę Livid Instruments zebrał 83 476 $. Aby stać się nabywcą Minim’a należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 109 $. Wysyłka Minim planowana jest na luty 2016.

minim_4

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/livid/minim-pocket-sized-wireless-instrument-for-music-c/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]