Memory Stick Eye

Biała laska to głęboko zakorzeniony produkt mający na celu ułatwienie poruszania się osobom z ciężkimi wadami wzroku. Memory Stick Eye jest nowym podejściem do tematu bezwzrokowej nawigacji – produkt używać ma światła i fal ultradźwiękowych do informowania swojego użytkownika o tym co znajduje się w jego polu „widzenia”.

Memory Stick Eye

Stick Eye zastąpić ma tradycyjną laskę, oferując dodatkowe możliwości takie jak np odczytywanie nominałów banknotów. Pomiar odległości odbywać ma się za pomocą fal dźwiękowych, które są niezakłócane przez deszcz, mgłę lub inne zjawiska klimatyczne.

Memory Stick Eye

Urządzenie wypuszczać będzie niewielką wiązkę światła mającą na celu zapobieganie kolizjom z innymi pieszymi. Ultradźwiękowy system dostarczać ma informacji o zagrożeniach, takich jak bariery i zmiany w poziomie nawierzchni, wykrywać wzniesienia, schody, krawężniki itp. 

Memory Stick Eye

Memory Stick EyeMemory Stick Eye oferuje również inne funkcję, może on uzyskać informacje o produktach, przykładowo dzięki wbudowanej kamerce może sczytywać kody z produktów. Wszystkie informacje będą konwertowane na komendy głosowe i przesyłane przez Bluetooth do bezprzewodowej słuchawki.

Projektant: Kim Tae-Jin

źródło: red-dot.sg

Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.