Meater – bezprzewodowy termometr do mięs

Meater to inteligentny, bezprzewodowy termometr do mięsa, dzięki któremu prawdopodobieństwo jego spalenia spadnie praktycznie do zera. Wszelkie informacje związane z temperaturą wewnątrz mięsa, jak i w jego otoczeniu, będą wyświetlane na ekranie smartfona. Tak dokładna kontrola nad procesem obróbki pokarmu, ma pozwolić przygotować je w sposób idealny. W przypadku nieodpowiedniej temperatury, użytkownik zostanie natychmiastowo, o tym fakcie, poinformowany.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1977846026/meater-the-first-truly-wireless-smart-meat-thermom/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Twórcy konceptu zapewniają, że Meater może uczynić Master Chefem nawet laika kuchni, ma temu służyć mobilna aplikacja. Dzięki niej, użytkownik może wybrać typ mięsa, sposób przygotowania oraz rodzaj obróbki termicznej. Na ekranie smartfona, w oparciu o podania wskazane przez czujkę wetkniętą w mięso, wyświetlane będą informacje o optymalnej temperaturze, na każdym etapie przygotowywania pokarmu. Co ciekawe, autorzy nie ograniczyli się tylko do połączenia Bluetooth, dzięki chmurze, użytkownik będzie zawsze podłączony do czujki, o ile będzie miał dostęp do sieci WiFi.

Meater

Gadżet ma okazać się niezwykle przydatny podczas różnego rodzaju imprez. Niejedna karkówka została już spalona podczas grilla, którego nieodłączną częścią były rozmowy i alkohol pity w nadmiarze. Meater jest całkowicie bezprzewodowy, co pozwoli wykorzystać jego możliwości nawet podczas biwaku.

Meater

W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby móc uruchomić produkcję gadżetu na większą skalę. Środki miały zostać zebrane podczas kampanii crowdfundingowej na Kickstarter.com. Cena gadżetu w przedsprzedaży rozpoczynała się od 49$, zawiera się w niej jedna sonda i jedna ładowarka. Za 149$ jednak można nabyć 4 sondy, z ładowarką będącą w stanie ładować wszystkie naraz oraz moduł umożliwiający połączenie WiFi. Cel ustalony na poziomie 100 000$ został już osiągnięty w ponad 250%.

Meater