Masz Monsieur Cuisine? Te akcesoria też musisz mieć

Masz Monsieur Cuisine? Te akcesoria też musisz mieć

Posiadacze robota marki Monsieur Cuisine dobrze wiedzą, że podstawowy zestaw akcesoriów jest co prawda bogaty, jednak niewystarczający. W związku z tym poszukaliśmy na rynku dodatków, które znacząco rozszerzą możliwości multicookera.

Monsieur Cuisine to jeden z najciekawszych marek robotów wielofunkcyjnych z wbudowaną bazą przepisów na rynku. Jest to urządzenie z kategorii multicooker – czyli sprzętu w zbudowanym timerem, jednak nie jest to jego jedyna zaleta. Na rynek producent wprowadził dwa modele: Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect. Różnią się one przede wszystkim ceną i wyglądem, ale także możliwością podłączenia smartfona za pomocą aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, robot sprzedawany oficjalnie wyłącznie w Lidlu jest świetnym partnerem do codziennego gotowania. Wszystko za sprawą bardzo rozwiniętej funkcjonalności, która pozwala w tym urządzeniu gotować, mielić, mieszać, siekać i przygotowywać posiłki na parze. Więcej o obu modelach robotów przeczytasz w moim artykule: Smart czy Connect? Który model wybrać dla siebie?

Akcesoria podstawowe

Monsieur Cuisine sprzedawany jest aktualnie w dwóch wersjach: Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect. Oba modele posiadają ten sam zestaw akcesoriów oraz misę ze stali nierdzewnej o pojemności 4,5 l. Dokładnie w zestawie wraz z urządzeniem znajduje się:

Fot. Magda Pilarczyk

Akcesoria dodatkowe

Na podstawowym zestawie akcesoriów proponowanym przez producenta świat się nie kończy. Na rynku znajdziemy liczne nieoryginalne produkty, które znacząco rozszerzają funkcjonalność urządzenia na przykład o możliwość szatkowania. Jeżeli jednak szukasz oryginalnych akcesoriów produkowanych przez markę Silvercrest, sprawdź nasz artykuł „Oryginalne akcesoria do Monsieur Cuisine, które warto mieć„.

Wkładka do przystawki Varoma

Przystawka Varoma, która służy do umożliwienia gotowania na parze na robotach wielofunkcyjnych Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect, to niezwykle przydatne akcesorium, bez którego nie wyobrażam sobie codziennego gotowania. Co ciekawe, można rozszerzyć jeszcze jej funkcjonalność dzięki dodatkowym produktom. Jednym z nich jest silikonowa wkładka wielokrotnego użytku, na której można ułożyć produkty spożywcze. Za jej pomocą zapomnisz o brudnej przystawce Varoma!

Cena: 74,95 zł przejdź do sklepu

Zamiennik noża WunderCap

Mieszanie, siekanie oraz zagniatanie – do tego Monsieur Cuisine nadaje się najlepiej. Co jednak w momencie, gdy chcemy coś ugotować, a ostrza przeszkadzają, zamiast pomagać? Wtedy najlepiej jest sięgnąć po jedno z najpopularniejszych akcesoriów udostępnionych przez Wundermix – niepozorny, ale bardzo pomocny zamiennik noża WunderCap. Służy on do zatkania dolnej dziury w misie Thermomixa, by zwiększyć pojemność oraz ułatwić korzystanie z funkcji gotowania metodą sous vide.

Cena: 104 zł przejdź do sklepu

Wirówka do sałaty MixFino

Uwielbiasz smak domowej sałatki? Jeżeli tak, to na pewno wiesz, jak może go zepsuć mokra i ociekająca wodą świeżo umyta sałata. Możesz się jednak pozbyć tego problemu za pomocą wirówki do sałaty Mixfino marki Wundermix. To dzięki niej będziesz mogła cieszyć się suchymi liśćmi sałaty, która nie rozcieńczy dressingu – i to za skromne 128 zł.

Cena: 128 zł przejdź do sklepu

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie – Mixmizer

Chcesz poszatkować jedną, małą cebulę, ale nie możesz, bo misa Monsieur Cuisine jest zbyt duża i musisz to robić po kilka razy? Pomocne w tym może okazać się akcesorium o nazwie Miximizer, który redukuje rozmiar misy miksującej. Taką wygodę możesz mieć już za 1019 zł.

Cena: 109 zł przejdź do sklepu

Wyciskarka do cytrusów – Mixcover

Wyciskarka do cytrusów to kolejne urządzenie, które zagraca Twoją kuchnię, a mogłoby pracować w robocie Monsieur Cuisine. MixCover to sprytny gadżet, który pomieści nawet 2 litry soku, a więc ilość wystarczającą na naprawdę potężną dawkę lemoniady.

Cena: 187 zł przejdź do sklepu

Narzędzie ułatwiające wyjmowanie ciasta z misy AIEVE

Jeśli posiadasz już trochę czasu Monsieur Cuisine, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że posiada on jedną istotną wadę w kwestii wyrabiania ciasta. Przygotowana masa ma tendencje do przyklejania się pod nożem. Jej wyjęcie wymaga nieco cierpliwości i staranności. Okazuje się jednak, że wydając ledwie 30 zł, można skutecznie pozbyć się tego problemu. Narzędzie AIEVE to klucz pozwalający szybko i bezpiecznie zwolnić zaczepy noży tak, aby możliwe było sprawne i wygodne wyjęcie ciasta.

Cena: 28 zł przejdź do sklepu

Przewód pary do ochrony szafek wiszących marki KochFix

Twój robot stoi pod szafkami wiszącymi? W takim razie z pewnością wiesz, że para generowana podczas gotowania w wysokich temperaturach może z łatwością zniszczyć te znajdujące się bezpośrednio nad urządzeniem. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w przewód pary, który przetransponuje ją jak najdalej od mebli kuchennych. Co ciekawe, według producenta akcesorium pasuje do obu popularnych modeli Monsieur Cuisine, czyli Smart i Connect.

Cena: 103 zł przejdź do sklepu

Osłona noża miksującego

Ostrza Monsieur Cuisine to zbawienie, ale czasem nie jest zupełnie przydatne. Rozwiązaniem na to może być wymiana noży na zatyczkę, jednak wymaga to od użytkownika manualnego demontażu. Alternatywą jest zastosowanie osłony noża, którą po prostu trzeba włożyć do misy robota – i tyle. Akcesorium jest kompatybilne z modelem multicookera Monsieur Cuisine Connect. Na wymienionej osłonie można gotować posiłki sous-vide, gdyż nie będą miały kontaktu z ostrzami.

Cena: 59 zł przejdź do sklepu

To tyle?

To nie koniec. Na stronie Amazon znajdziemy jeszcze kilkadziesiąt innych akcesoriów, które warto mieć. My wybraliśmy te najciekawsze i naszym zdaniem najbardziej funkcjonalne. Jeżeli jesteś posiadaczem Monsieur Cuisine to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym znajdziesz wszystkie informacje o kolejnym modelu Monsieur Cuisine – kliknij tutaj.

Exit mobile version