Masz Monsieur Cuisine? Te akcesoria też musisz mieć

Posiadacze robota marki Monsieur Cuisine dobrze wiedzą, że podstawowy zestaw akcesoriów jest co prawda bogaty, jednak nadal niewystarczający. W związku z tym poszukaliśmy na rynku dodatków, które znacząco rozszerzą możliwości multicookera.

Masz Lidlomixa Monsieur Cuisine? Te akcesoria też musisz mieć lidlomix monsieur cuisine smart connect akcesoria

Monsieur Cuisine to jedna z najciekawszych marek robotów wielofunkcyjnych z wbudowaną bazą przepisów na rynku. Popularnością przewyższa większość innych tego typu urządzeń od wiodących producentów. Jest to urządzenie z kategorii multicooker. Na rynek producent dotychczas kilka modeli, jednak aktualnie w sklepach dostępne są dwa modele: Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect. Różnią się one przede wszystkim ceną i wyglądem, ale także możliwością podłączenia smartfona za pomocą aplikacji i kilkoma innymi szczegółami.

Ogólnie rzecz biorąc, robot sprzedawany oficjalnie wyłącznie w Lidlu jest świetnym partnerem, przydatnym podczas codziennego gotowania. Wszystko za sprawą bardzo rozwiniętej funkcjonalności, która pozwala w tym urządzeniu gotować, mielić, mieszać, siekać i przygotowywać posiłki na parze. Więcej o obu modelach robotów przeczytasz w moim artykule: Smart czy Connect? Który model wybrać dla siebie?

Monsieur Cuisine – akcesoria podstawowe

Monsieur Cuisine sprzedawany jest aktualnie w dwóch wersjach: Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect. Oba modele posiadają ten sam zestaw akcesoriów oraz misę ze stali nierdzewnej o pojemności 4,5 l. W zestawie, wraz z urządzeniem, znajdziemy też następujące akcesoria:

 • miska do mieszania o pojemności 4,5 l ze stali nierdzewnej, z maks. pojemnością napełniania 3 l,
 • wkład do gotowania, służąca do delikatnego przygotowania ziemniaków lub podobnych potraw,
 • nasadka do ubijania, idealna do przygotowania kremowych deserów, bitej śmietany i ubitych białek,
 • pokrywa z otworem do napełniania i miarką,
 • nasadka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem do gotowania, służąca do delikatnego gotowania na parze np. warzyw i ryb bez dodawania tłuszczu,
 • wkład z ostrzami,
 • szpatułka: uniwersalne narzędzie do przygotowywania pysznych potraw.
lidlomix akcesoria monsieur cuisine smart connect lidl amazon

Monsieur Cuisine – akcesoria dodatkowe

Na podstawowym zestawie akcesoriów proponowanym przez producenta świat się, na szczęście, nie kończy. Na rynku znajdziemy liczne nieoryginalne produkty, które znacząco rozszerzają funkcjonalność urządzenia – na przykład o możliwość szatkowania. Jeżeli jednak szukasz oryginalnych akcesoriów, produkowanych przez markę Silvercrest, sprawdź nasz artykuł: Oryginalne akcesoria do Monsieur Cuisine, które warto mieć.

Przykrywka pomocna podczas rozdrabniania

Siekane warzywa za pomocą noży wielofunkcyjnych Monsieur Cuisine lądują na całej wysokości ścianek misy robota. Przez to zanim przejdziesz do gotowania posiłku, musisz najpierw zeskrobać jedzenie z krawędzi na dno. Znasz dobrze ten problem? W takim razie rozwiązaniem tego problemu może okazać się przykrywka, która ma za zadanie ograniczyć promień rozbryzgu tak, by siekane warzywa pozostały na dnie misy. Akcesorium jest odporne na wysokie temperatury (do 120 stopni Celsjusza), dzięki czemu może ono pozostać w urządzeniu aż do zakończenia gotowania.

Przykrywka pomocna podczas rozdrabniania Monsieur cuisine connect smart lidl

Cena: 98,88 zł przejdź do sklepu

Zestaw klipsów mocujących do noży

Ostatnio mierzysz się z obluzowanym zabezpieczeniem noża? Mam dobre wieści – istnieje akcesorium, które stanowi zabezpieczenie przed przypadkowym wypadnięciem ostrzy. Chodzi o zestaw niepozornych klipsów, wyprodukowanych z wysokiej jakości metalu. Ich zadaniem jest dodatkowe zabezpieczenie przełącznika ostrza noża przed poluzowaniem. Producent zapewnia, że klipsy są bezpieczne, trwałe i nie posiadają ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić palce.

Zestaw klipsów mocujących do noży monsieur cuisine

Cena: 26,64 zł przejdź do sklepu

Wkładka do przystawki do gotowania na parze

Przystawka, która służy do gotowania na parze w robotach wielofunkcyjnych Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect, to niezwykle przydatne akcesorium, bez którego nie wyobrażam sobie codziennego gotowania. Co ciekawe, można rozszerzyć jeszcze jej funkcjonalność dzięki dodatkowym produktom. Jednym z nich jest silikonowa wkładka wielokrotnego użytku, na której można ułożyć produkty spożywcze. Za jej pomocą zapomnisz o brudnej przystawce do gotowania na parze!

Wkładka do przystawki Varoma monsieur cuisine smart connect

Cena: 74,95 zł przejdź do sklepu

Zamiennik noża WunderCap

Mieszanie, siekanie oraz zagniatanie – do tego Monsieur Cuisine nadaje się najlepiej. Co jednak w momencie, gdy chcemy coś ugotować, a ostrza przeszkadzają, zamiast pomagać? Wtedy najlepiej jest sięgnąć po jedno z najpopularniejszych akcesoriów udostępnionych przez Wundermix – niepozorny, ale bardzo pomocny zamiennik noża WunderCap. Służy on do zatkania otworu w misie Thermomixa (pozostałej po wyjęciu ostrzy). W ten sposób łatwo można zwiększyć pojemność kielicha robota oraz ułatwić korzystanie z funkcji gotowania metodą sous vide.

lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl Zamiennik noża WunderCap

Cena: 119,95 zł przejdź do sklepu

Wirówka do sałaty MixFino

Uwielbiasz smak domowej sałatki? Jeżeli tak, to na pewno wiesz, jak może go zepsuć mokra i ociekająca wodą świeżo umyta sałata. Możesz się jednak pozbyć tego problemu za pomocą wirówki do sałaty Mixfino marki Wundermix. To dzięki niej będziesz mogła cieszyć się suchymi liśćmi sałaty, która nie rozcieńczy dressingu – i to wszystko za skromne 128 zł.

lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl Wirówka do sałaty MixFino

Cena: 128,83 zł przejdź do sklepu

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie – Mixmizer

Chcesz poszatkować jedną, małą cebulę, ale nie możesz, bo misa Monsieur Cuisine jest zbyt duża i musisz to powtarzać kilkukrotnie? Rozwiązaniem może okazać się akcesorium o nazwie Miximizer, który redukuje rozmiar misy miksującej. Taką wygodę możesz mieć już za ok. 110 zł.

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie - Mixmizer lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl

Cena: 109,95 zł przejdź do sklepu

Wyciskarka do cytrusów – Mixcover

Wyciskarka do cytrusów to kolejne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Osobne zagraca twoją kuchnię. Okazuje się jednak, że takie akcesorium może pracować w robocie Monsieur Cuisine, a tym samym – zająć znacznie mniej miejsca. MixCover to sprytny gadżet, który pomieści nawet 2 litry soku, a więc ilość wystarczającą na naprawdę potężną dawkę lemoniady.

monsieur cuisine mixcover
 • do 70% szybsze wyciskanie względem wyciskarek ręcznych
 • możliwość samodzielnego decydowania o ilości miąższu
 • dwa stożki wyciskające do cytrusów o różnej wielkości
 • współpracuje z fabrycznymi zabezpieczeniami robota

Cena: 187,10 zł przejdź do sklepu

Narzędzie ułatwiające wyjmowanie ciasta z misy AIEVE

Jeśli posiadasz Monsieur Cuisine już od jakiegoś czasu, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że ma on jedną istotną wadę w zakresie wyrabiania ciasta. Przygotowana w misie robota masa ma tendencję do przyklejania się do przestrzeni pod nożem. Wyjęcie zablokowanego tam ciasta wymaga nieco cierpliwości i staranności. Okazuje się jednak, że wydając ledwie 30 zł, można skutecznie pozbyć się tego problemu. Narzędzie AIEVE to klucz pozwalający na szybkie i bezpieczne poluzowanie zaczepów noży tak, aby możliwe było sprawne i wygodne wyjęcie ciasta.

Klucz do noży lidlomixa

Cena: 23,89 zł przejdź do sklepu

Przewód pary do ochrony szafek wiszących KochFix

Twój robot stoi pod szafkami wiszącymi? W takim razie z pewnością wiesz, że para generowana podczas gotowania w wysokich temperaturach może z łatwością zniszczyć meble znajdujące się bezpośrednio nad urządzeniem. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w przewód pary, który przetransponuje ją jak najdalej od mebli kuchennych. Co ciekawe, według producenta akcesorium pasuje do obu popularnych modeli Monsieur Cuisine, czyli Smart i Connect.

lidlomix monsieur cuisine connect smart akcesorium przewód pary

Cena: 132,53 zł przejdź do sklepu

Osłona noża miksującego

Ostrza Monsieur Cuisine to podstawowe akcesorium, ale czasem bywa zupełnie nieprzydatne. Rozwiązaniem może być wówczas wymiana noży na zatyczkę, jednak wymaga to od użytkownika manualnego demontażu. Alternatywą jest zastosowanie osłony noża, którą po prostu trzeba włożyć do misy robota – i to wszystko. Akcesorium jest kompatybilne z modelem Monsieur Cuisine Connect. Przy pomocy tej osłony można gotować posiłki sous-vide, gdyż nie będą miały kontaktu z ostrzami.

Osłona noża miksującego monsieur cuisine smart connect akcesorium

Cena: 59 zł przejdź do sklepu

Szkło zabezpieczające na wyświetlacz

Zapewne chronisz jakoś ekran swojego smartfona. Czy przyszło ci jednak do głowy, żeby podobnie zabezpieczyć wyświetlacz swojego multicookera, który bez wątpienia jest narażony na uszkodzenia? Okazuje się, że szkiełka na ekrany produktów Monsieur Cuisine są dostępne w bardzo przyzwoitych cenach – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę koszt ewentualnej naprawy uszkodzonego sprzętu. Poniżej znajdziesz linki do rekomendowanych przez nas markowych produktów Grizz. Są zaledwie kilka złotych droższe od najtańszych, ale pod względem wygody przyklejania i wytrzymałości są to absolutnie topowe produkty.

Cena (Smart): 47,99 zł przejdź do sklepu

Cena (Connect): 47,99 zł przejdź do sklepu

Stojak na pokrywę Wundermix

To jest coś, czego potrzebowałam od zawsze, ale nie byłam tego świadoma. Wundermix dobrze wie, co najbardziej frustruje użytkowników multicookerów. Oczywiście, pokrywa – już ubrudzona, ale jeszcze będzie używana, a zatem z pewnością na nowo się pobrudzi. Ani wygodnie odłożyć, ani trzymać w ręce – codziennie ten sam problem. Ten genialny stojak na pokrywę Monsieur Cuisine rozwiązuje go w sekundę. I to bez marnowania miejsca na blacie – mocuje się go bezpośrednio do urządzenia!

Wundermix do Monsieur Cuisine

Cena: 149,90 zł przejdź do sklepu

Szatkownica

Bez tego akcesorium wiele osób wprost nie wyobraża sobie codziennego gotowania. Mowa oczywiście o szatkownicy do Monsieur Cuisine. Aktualnie oryginalna przystawka jest niedostępna. Na szczęście na rynku znajdziemy zamienniki, które mogą okazać się nawet ciekawszą opcją. Więcej informacji na ich temat znajdziesz w tym artykule.

szatkownica wundermix

To tyle?

To nie koniec. Na stronie Amazon znajdziemy jeszcze kilkadziesiąt innych akcesoriów, które warto mieć. My wybraliśmy te najciekawsze i, naszym zdaniem, najbardziej funkcjonalne. Jeżeli jesteś posiadaczem Monsieur Cuisine, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym znajdziesz wszystkie informacje o kolejnym modelu Monsieur Cuisine – kliknij tutaj.