MAKI – przyjazny jak… robot!

MAKI to przyjazny robot, który został przygotowany przy użyciu drukarki 3D. Produkt ma być możliwy do samodzielnego stworzenia w domu.

MAKI

Ta nietypowa zabawka skierowana jest do dzieci, które chętnie lgną do ruchomych przedmiotów. Pełnić ma również funkcję otwartej platformy dla studentów czy hobbistów. Producent, Hello Robo Inc., wyznaczył sobie 'misję’ aby spersonalizowane roboty były łatwiej dostępne i prostsze w obsłudze.

MAKI

MAKI wykonany został przy użyciu: sześciu siłowników AX-12 Dynamixel z Robotis, Arbotix Robocontroller z Vanadium Labs, ZigBee Wireless i USB Webcam Microsoft. Robot jest kompatybilny z popularnym oprogramowaniem, takim jak Ros, Pypose i RoboRealm. Obsługiwany może być on również przez Arduino IDE. Cały system zaprogramowany został w takich językach jak Java, Python oraz C++.

MAKI

Wielkość robota to 34,2×15,5×18,4 cm, przy wadze około 1,86kg. Wyposażony został w złącze USB oraz gniazdo ładowania prądem 12V-5A, natomiast przetwarzanie obrazów możliwe jest dzięki dwóm kamerom LifeCam VX-800.

MAKI

Całkowity koszt MAKI mieści się w granicy 450 do 525 dolarów. Można będzie go 'wydrukować’ za pomocą drukaki 3D.

źródło: hello-robo.com