Lumigrids – rowerzyści bezpieczniejsi nocą

Lumigirds to koncepcja urządzenia które może okazać się pomocne rowerzystom. Jest to swego rodzaju projektor który wyświetla na ziemi pole złożone z kilkudziesięciu kwadratów które określają czy podłoże przed nim się znajdujące jest równe.

Lumigirds bezpieczne podróżowanie 1

W przypadku gdy przed rowerem na którym umieszczone jest tego typu urządzenie będzie znajdowała się jakaś przeszkoda wspomniane wcześniej kwadraty zaczną się w tym miejscu załamywać. Produkt ten ma zawierać trzy tryby pracy które będą różniły się rodzajami siatki: normalny (140x180mm), szybki (140x260mm) oraz drużynowy (300x200mm).

Lumigirds bezpieczne podróżowanie 2

Projektor ten ma być zasilany standardową baterią lub za pomocą dynama które wytwarza prąd w trakcie ruchu koła. Może to w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo jazdy, gdyż przy nawet niewielkiej prędkości, najechanie na dziurę w jezdni (co szczególnie w Polsce wydaje się normą) czy kamień może skończyć się tragicznie. Koncepcja ta została doceniona w 2012 roku w prestiżowym konkursie red dot otrzymując nagrodę „najlepszy z najlepszych” w kategorii „koncept”.

Lumigirds bezpieczne podróżowanie 3

Designers: Prof. Gan Jing, Xun, Zhang, An Pengcheng, Sun Yan, Jiang Cong, Li, Ke, Du Tao, Zheng, Yuemei, Cai Jing, Liu, Zhenghao