Kąsające i bzyczące owady potrafią skutecznie przegonić nas z miejsca, które upatrzyliśmy sobie na wypoczynek. Lampa owadobójcza rozprawi się z nimi skutecznie, dzięki czemu mamy możliwość wypoczynku wśród otaczającej nas przyrody.

Wielu z nas lubi wypoczynek na łonie natury. Równocześnie nie lubimy słuchać nieustannego i uporczywego bzykania koło ucha, które pojawia się niezależnie od pory dnia. Podobnie zresztą jak nie przepadamy, kiedy komary nas tną bezlitośnie po skórze. Wybierając jakąkolwiek formę ruchu i rekreacji na latające insekty natkniemy się niemal wszędzie – zarówno w lesie, nad wodą, wieczorem przy ognisku lub organizując spotkanie przy grillu.

Podpowiadamy jak zatem zabezpieczyć się przed latającymi owadami, na przykład komarami, muchami, molami czy ćmami, które skutecznie mogą uprzykrzać nam długie letnie wieczory. Wybraliśmy lampy owadobójcze, które wykorzystują światło UV i skutecznie pozbywają się insektów, my zaś zyskujemy możliwość spędzenia kolejnych godzin wieczornych na dworze. Prezentowane poniżej urządzenia ułożyliśmy według cen, od najtańszych do najdroższych.

Lampa owadobójcza Noveen IKN833

Lampa owadobójcza Noveen IKN833 może być stosowana na zewnątrz, na przykład w altance lub podczas wyjazdu na biwak. Posiada klasę szczelności IPX4, dzięki czemu nie musimy jej usuwać podczas opadów deszczu. Urządzenie zasilane jest na baterie 3 x AA. Lampa może świecić w różnych trybach: dając wieczorem przyjemne światło, może być lampą owadobójczą lub jednocześnie lampą wraz z owadobójczym działaniem. Lampa emituje światło, do którego zlatują się owady. Wewnątrz umieszczona jest siatka pod napięciem 1000 V, gdzie zostają porażone prądem. Urządzenie nie potrzebuje do pracy dodatkowych środków chemicznych.

Specyfikacja techniczna

 • Napięcie: 1000 V
 • Maksymalna moc: 6 W
 • Wymiary: 8 x 8 x 23 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 89,99 zł Cena: 66,99 zł Przejdź do sklepu

Lampa owadobójcza LTC LXMK01

Lampa owadobójcza LTC LXMK01 zasilana jest sieciowo i ma moc 11 W. Przeznaczona jest do użytku wewnętrznego, do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Urządzenie wytwarza światło UV, które wabi owady przyciągając je do lampy, po czym razi je prądem o wysokim napięciu. Zewnętrzna obudowa lampy wykonana jest z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych. Warto wiedzieć, że lampa LTC LXMK01 nie zawiera środków owadobójczych.

Specyfikacja techniczna

 • Powierzchnia: 40 m2
 • Maksymalna moc: 11 W
 • Wymiary: 11 x 16,5 x 34 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 99,47 zł Cena: 73,00 zł Przejdź do sklepu

Lampa owadobójcza LTC K093

Lampa owadobójcza LTC K093 z łapką na muchy przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Posiada klasę wodoszczelności IPX4, więc nie musimy jej usuwać podczas deszczu z tarasu czy podwórka. Urządzenie ładuje się przez złącze USB, natomiast łapka na muchy zasilana jest przez akumulator o pojemności 130 mAh. Lampa umiejscowiona jest w łapce i może działać wewnątrz stojącego urządzenia lub może być używana niezależnie od niego. Światło zwabia owady w kierunku łapki, po czym giną rażone prądem o niewielkiej mocy.

Specyfikacja techniczna

 • Wymiary: 54 x 17,5 x 29 cm
 • Napięcie: 5 V
 • Moc: 0,6 W
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 79,00 zł Przejdź do sklepu

Lampa owadobójcza na komary muchy Vayox IKL

Lampa owadobójcza Vayox IKL ma moc 11 W. Nie wydziela szkodliwych substancji, działa bez używania dodatkowych środków chemicznych. Wabiącym elementem jest światło ultrafioletowe o długości fali 365nm. Urządzenie można stosować w pomieszczeniach, gdzie będzie skuteczne na powierzchni 100 m2 lub na zewnątrz – do 50 m2. Należy jednak pamiętać, że lampy nie wolno używać podczas opadów deszczu. Wygodny uchwyt umożliwia powieszenie lampy na przykład na gałęzi drzewa podczas spotkania przy grillu. Wyjmowana tacka na owady umożliwia usunięcie martwych owadów.

Specyfikacja techniczna

 • Moc: 11 W
 • Napięcie: 4500 V
 • Czas pracy lampy: 8 000 h
 • Powierzchnia: wewnątrz 100 m2, na zewnątrz 50 m2
 • Wymiary: 15,5 x 8 x 34 cm

Cena: 119,00 zł Przejdź do sklepu

Lampa owadobójcza Noveen IKN950 LED Decorative

Lampa owadobójcza Noveen IKN950 o mocy 6 W. Urządzenie wabi owady przy pomocy światła lampy UVA, które zostają unieszkodliwione w momencie zetknięcia się z siatką pod wysokim napięciem (4000 V). Posiada wyjmowaną tackę, która umożliwia schludne utrzymanie urządzenia w czystości. Lampę można postawić na blacie lub powiesić na ścianie.

Specyfikacja techniczna

 • Napięcie: 4000 V
 • Maksymalna moc: 6 W
 • Czas pracy lampy: 20 000 h
 • Powierzchnia: 160 m2
 • Wymiary: 30 x 30 x 7 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 160,09 zł Cena: 147,00 zł Przejdź do sklepu

Lampa owadobójcza Lund GRH 67014

Lampa Lund GRH 67014 przeznaczona jest do użytku zewnętrznego, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej także wewnątrz pomieszczeń. Posiada klasę wodoszczelności IPX4, dzięki czemu nie musimy jej usuwać podczas opadów deszczu. Urządzenia najpierw wyłapuje owady i wciąga je do środka lampy przez wentylator, gdzie pozostają w lejku, z którego nie mają drogi ucieczki. Lampa posiada żarówki UVA o zakresie fal 365nm, które unieszkodliwiają owady. Urządzenie zabezpiecza powierzchnię do 300 m2.

Specyfikacja techniczna

 • Moc: 15 W
 • Napięcie: 220-240 V
 • Powierzchnia: 300 m2
 • Lejek, Metalowy stojak, Tacka na wodę
 • Wymiary: 31,5 x 31,5 x 114 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 459,99 zł Przejdź do sklepu

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.