KOZMO – polskie auto sportowe w międzynarodowym crowdfundingu

KOZMO to samochód sportowy typu kitcar. Auto zaprojektował Tomasz Ferdek, który już od kilku lat walczy o pozyskanie funduszy na uruchomienie jego szerszej produkcji. Dwa lata temu przygotowaliśmy wywiad, opublikowany w związku ze startem kampanii auta w serwisie polakpotrafi.pl.

Projekt KOZMO

Gdzieś w między czasie auto pojawiło się w konkursie it’s your life just take it oraz jednym z popularnych programów telewizyjnych. Powstały również nowe wizualizacje samochodu.  Tomasz zdecydował że spróbuje swoich sił w międzynarodowym crowdfundingu startując z projektem na platformie indiegogo.com. Niestety ten wybór również nie okazał się łaskawy.

Wizualizacja KOZMO

Wygląda na to, że KOZMO nie ma szczęścia do sponsorów i mediów. Być może jest to skutek potężnego zamieszania wokół odbudowy klasycznej Warszawy, która zbiegła się czasem z projektem?

KOZMO

Prototypowe auto podobnie jak modele produkcyjne zostałoby oparte na podzespołach fiata. Konstrukcja oraz karoseria to już w pełni autorski projekt. Aktualnie kit car jest wyceniony na 25 tys euro. Wersję gotową do jazdy z silnikiem 1400 można nabyć za dwukrotność tej kwoty. Dzięki niewielkiej masie i dużej zwrotności KOZMO dawałoby dużo radości na torze. Przyspieszenie od 0-100km/h miałoby być możliwe w czasie poniżej 6s. Wszystko za sprawą silnika, który może osiągnąć moc 200-235 KM.

KOZMO

Jesteśmy przekonani, że niezależnie od wyników kampanii projekt KOZMO będzie kontynuowany. Mocno trzymamy kciuki bo chcemy kiedyś przejechać się tym autem !