The Sprig

Camila Sanhueza

Projekt przedstawia urządzenie oczyszczające powietrze z kurzu oraz drobnych pyłków za pomocą wytwarzanego przez nie pola elektrostatycznego. Przyciąganie kurzu działa na takiej samej zasadzie jak niektóre ekrany telewizorów, które trzeba było przecierać co jakiś czas ze względu na irytujące osiadanie drobin.

The Spring

Kształt The Spring wzorowany jest na gałęzi która ściągała by kurz z pomieszczenia w kierunku liściopodobnych ekranów a następnie 'gałązkami’ transportowała do specjalnej komory w celu łatwego opróżniania. Dodatkowo do urządzenia wyprodukowana miałaby zostać specjalna aplikacja pozwalająca na wyświetlanie na ekranach różnych animacji. Autorka wskazuje iż dzięki jej urządzeniu będzie można poprawić nastrój w pomieszczeniu.

The Spring

Prism

Carl Kawasaki

Projekt przedstawia koncepcję nowego spojrzenia na restauracje oraz ich funkcje jednoczenia ludzi przy 'jednym stole.

Prism

Restauracje Prism miałyby jednoczyć ludzi z całego świata przy wirtualnym stole, dzięki temu ludzie oddaleni nawet o tysiące kilometrów mogliby spożywać posiłki w towarzystwie znajomych bez potrzeby wielokilometrowych podroży. Osiągniecie tego efektu byłoby uzyskane dzięki hologramom wyświetlającym obraz postaci z innych restauracji.

Prism

COOKSCAN

Carlos Gurpegui

Projekt przedstawia koncepcję blatu kuchennego mającego pomóc w przyrządzaniu potraw według przepisów. Jego zadaniem miałoby być śledzenie kolejnych etapów przyrządzenia potraw oraz udzielania wskazówek.

Cookscan

Urządzenie miałoby zostać wyposażone w skaner monitorujący to co dzieje się na blacie – składniki oraz temperaturę i czas ich gotowania. Dodatkowo ekran blatu podświetlać miałby składniki, które należy dodać, a cały proces gotowania zostawałby rejestrowany dzięki czemu możnaby było zapisywać przepisy w celu dokładnego odwzorowania. Poza tym Cookscan analizowałby dostępne przepisy w całego świata ułatwiając przyrządzanie potraw z różnych kultur i zakątków świata.

 

Clear Window

Cesar Alvarez Marin

Projekt ten przedstawia koncepcję innowacyjnego okna do którego budowy zastosowane miałyby zostać przezroczyste tworzywa nanomateriału.

Clear Window

'Szyba” przepuszczać miałaby jedynie czyste powietrze, nie wpuszczając na drugą stronę bakterii, kurzu, spalin czy zapachów unoszących się na zewnątrz. Dodatkowo ekran szyby miałby być interaktywny – po położeniu dłoni na jego powierzchni wyświetlane byłyby informacje na temat temperatury, wilgoci, obecność kurzu, roztoczy, bakterii i zanieczyszczeń w powietrzu na zewnątrz oraz wewnątrz.

Clear Window

M-Tree

CHENYU SONG

Projekt przedstawia koncepcję nawilżacza powietrza o kształcie wzorowanym na drzewach.  Zadaniem M-Tree miałoby być stwarzanie w domu naturalnego środowiska.

M-Tree

Urządzenie ma relaksować domowników poprzez oferowanie dostarczenia im świeżego „powiewu natury” oraz stworzyć relację między naturalnym otoczeniem, a tym zamkniętym w ścianach miejskich. M-Tree inspirowany jest reakcjami za które odpowiedzialne są grzyby (porosty) na drzewach.

M-Tree

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *