Kombinezon do grania czyli Teslasuit

W ostatnich latach rozgrywka wirtualna doczekała się ogromnych zmian. Za sprawą Kinnect’a możemy spędzać ten czas aktywnie w ruchu. Natomiast dzięki Oculusowi mamy wrażenie, że jesteśmy w centrum zdarzeń. Jednak czegoś takiego jak Teslasuit nie widzieliście.

teslasuit_1

Teslasuit to gotowe ubranie, które w połączeniu z okularami do VR sprawi, że jeszcze bardziej wczujecie się w klimat gry. To wy będziecie kontrolerem w grze. Liczne sensory i czujniki sprawią, że dotykając wirtualny przedmiot będziecie przekonani, że on istnieje w rzeczywistości.

teslasuit_2

Teslasuit dostępny jest w dwóch wersjach: Pionner oraz Prodigy. Uboższa wersja Pionner wyposażona jest w 16 specjalnych kanałów stymulujących oraz w baterię o pojemności 1500 mAh . Rozbudowana wersja Prodigy oferuje dwukrotnie większą baterię (3000 mAh) oraz aż 52 kanały stymulujące. Nad całością czuwa specjalny T-Belt, który wyposażony jest w Bluetooth 4.0 LE.

teslasuit_4

Przy okazji Teslasuit warto przypomnieć o Gloveone. Zrealizowany w tamtym roku koncept, również pracujący z Oculusem miał dawać wrażenie, że dotykamy realnego przedmiotu w grze. Teslasuit jest zatem rozbudowaniem tamtego pomysłu.

teslasuit_3

Na koniec tradycyjne informacje o zbiórce crowdfunding’owej. W ciągu 20 dni twórcy muszą zgromadzić  brakujące 225 000 funtów z zakładanej kwoty 250 000 funtów. Gotowy strój jeśli powstanie sprzedawany będzie w cenie 1119 funtów (wersja Pionner) lub 2099 funtów (wersja Prodigy). Jeśli wszystko się powiedzie gotowe kombinezony trafią do klientów w wrześniu 2016.

teslasuit_5

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/247607504/teslasuit-feel-what-you-play/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

teslasuit_6