Kieszonkowy powerbank czyli EVO

Temat powerbanków powraca niczym bumerang za każdym razem, gdy potrzebujemy podładować smartfon, smartwatch czy opaskę fitness. Ciekawym rozwiązaniem, które prezentowaliśmy w tamtym roku był Nipper, najmniejszy powerbank wymagający jedynie dwóch paluszków AA. Ciekawym patentem był także Heli-on, czyli powerbank i panel słoneczny w jednym. Jednak prawdziwą rewolucją jest EVO.

evo_1
evo_3

EVO jest poręcznym powerbankiem, który możemy przypiąć do kluczy. W awaryjnej sytuacji możemy bez problemu podładować urządzenie przez microUSB. Innym ciekawym patentem jest lokalizator kluczy. Przy pomocy dedykowanej aplikacji wiemy w którym kierunku należy szukać kluczy wraz z zamontowanym EVO. Rozwiązanie to działa także w drugą stronę, jeśli mamy EVO możemy znaleźć smartfon .

evo_2

evo_4

Inną funkcjonalnością jest specjalny adapter, który umożliwia ładowanie urządzeń od Apple . Drobnym minusem może być pojemność wbudowanego akumulatora (tylko 900 mAh) ale wadę tą rekompensuje możliwość podładowania bezpośrednio z gniazdka (standard EU oraz USA). Niestety jest to dość świeży projekt i nie możemy być pewni jego sfinansowania. Na 48 dni przed końcem zebrano sumę 15 000 dolarów kanadyjskich z zakładanego celu 65 000 CAD. Powerbank w cenie 99 $ (jeśli kampania na kickstarterze się powiedzie) trafi do klientów w marcu 2016.

evo_5

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1149583147/evo-charger-battery-remote-sd-storagein-a-keychain/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]