Kamigami to kolejna wariacja na temat robotów edukacyjnych. Wyróżnikiem jest w tym wypadku nietypowy wygląd, sposób przemieszczania się oraz niewielki stopień skomplikowania.

kamigami (1)

Każdy robot może być samodzielnie złożony, przez nawet najmłodsze dzieci. Cała zabawa polega na zagięciu tworzywa w kilku miejscach, a następnie przykręceniu mechanizmu. Kamigami są robotycznymi owadami, dostępnymi w kilku wariantach wyglądu. Przemieszczają się one za pomocą niskich i niezwykle szybkich podskoków. Jednocześnie dzięki niskiej wadze, konstrukcja jest odporna na uszkodzenia.

kamigami (2)

Podobnie jak w większości zabawek tego typu, dziecko może samodzielnie zaprogramować sposób działania owada. Kodowanie odbywa się z wykorzystaniem prostego interfejsu graficznego. Budowa szeregów przyczynowo-skutkowych oraz złożonych funkcji, ma rozbudzić w najmłodszych zapał do zaawansowanego programowania. Zabawka nie nauczy żadnego profesjonalnego środowiska, lecz przygotuje do programistycznego sposobu myślenia.

kamigami (3)

Oczywiście zabawki mogą ze sobą współpracować, bądź rywalizować. Całość ma zachęcić dzieci do wspólnej zabawy. Kamigami sterowane są za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem modułu Bluetooth.

Dużym atutem zabawki może być jej cena. Kamigami można otrzymać, wspierając jego kampanię crowdfundingową na portalu kickstarter.com, kwotą co najmniej 49 dolarów. Pierwsze roboty miałby trafić do nabywców, już w marcu 2016 roku. Na 28 dni przed zakończeniem kampanii, jej autorzy zebrali około 1/3 zakładanej kwoty.

kamigami (4)

Warto przeczytać również o innych robotach edukacyjnych:

Musio – robot rozwijający się wraz z właścicielem

Codie – robot uczący dzieci programowania

Vortex – żywo reagujący robot dla dzieci

Mirobot – nauka technologii i programowania dla dzieci

SPHERO SPRK EDITION – Edukacyjna strona Sphero

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *