Zazwyczaj trudno jest odgadnąć, co zdarzy się za kilka miesięcy lub lat. Jednak w przypadku drukarek 3D i robotyki już teraz, z dużą dozą optymizmu możemy powiedzieć, że ich znaczenie w przyszłości będzie fundamentalne. Firma Intel pokusiła się o wykorzystanie możliwości druku 3D do stworzenia robota o wdzięcznej nazwie Jimmy.

JIMMY1

Jimmy jest w pełni konfigurowalnym robotem. Większość z części zastosowanych do jego budowy przyszli użytkownicy będą mogli samodzielnie wydrukować. Plany tych elementów już niebawem pojawią się w Internecie. Jedynie takie podzespoły jak silnik, procesor i kable będą dostępne w sprzedawanych oddzielnie zestawach. Firma Intel zdecydowała się również na umożliwienie dokonywania modyfikacji w zakupionym robocie przez tworzenie aplikacji i zmiany w oprogramowaniu, co otwiera szeroką gamę możliwości przed konsumentami.

JIMMY2

Wersja konsumencka funkcjonuję na bazie  Intel Edison. Natomiast jej rozbudowany odpowiednik został wyposażony w procesor Intel Core i5. Pierwszy model Jimmy’ego został zaprezentowany na konferencji Code przez Briana Davida Johnsona, rezydenta spółki Intel. Podczas krótkiego spotkania robot pochwalił się nauczonymi sztuczkami, m.in. chodzeniem, mówieniem i tańcem. Firma Intel planuje rozpocząć sprzedaż pierwszych egzemplarzy pod koniec roku 2014. Ich cena, w wersji dla pojedynczych konsumentów ma wynieść 1600$.


źródło: recode.net