Prowadzisz hotel bezobsługowy lub regularnie odwiedza Cię ekipa sprzątająca? Musisz w takim razie wiedzieć, że istnieje zamek smart, który znacząco ułatwi Ci codzienne życie.

Inteligentny zamek to urządzenie należące do kategorii urządzeń smart home. Produkty te charakteryzują się zaawansowaną technologią, która działa w sposób automatyczny bez konieczności ingerowania użytkownika. W konsekwencji mogą być one zintegrowanie z innymi sprzętami oraz oprogramowaniem oferowanym przez Google, Apple czy Samsunga, a nawet możemy nimi sterować z poziomu smartfona.

Yale Linus Smart Lock / Fot. Think-About

Najpopularniejszymi przykładami produktów inteligentnych są żarówki smart z RGB, głośniki, kamery monitoringu, termostaty oraz klimatyzacja, ale także zamki smart. Ich posiadanie znacząco wpływa na życie użytkowników i pozwala na rozwiązanie wielu codziennych problemów. Wystarczy, że zakupiony produkt zainstalujemy na wkładce, a następnie na drzwiach, by cieszyć się jego zaletami. Ale gdzie inteligentny zamek znajdzie swoje zastosowanie?

Kurier u drzwi? Otwórz mu zdalnie

Każdy z nas był w takiej sytuacji, że przesyłka kurierska dojechała akurat pod naszą nieobecność. Oczywiście, istnieje opcja, żeby paczkę zostawić pod drzwiami – nie da się jednak powiedzieć, żeby było to bezpieczne rozwiązanie. W końcu pod naszą nieobecność każdy może sobie taki pakunek zabrać. Z zamkiem smart możesz zapomnieć o czarnych scenariuszach. Wszystko dzięki temu, że zamek smart Yale Linus Smart Lock połączony z akcesorium Yale Connect Wi-Fi Bridge posiada możliwość zdalnego otwierania drzwi. Wtedy wystarczy na chwilę odryglować zamek, aby kurier mógł zostawić paczkę w środku.

Yale Wi-Fi Bridge / Fot. Think-About

Uwaga: aby zapewnić sobie pełnię bezpieczeństwa, bezpieczny zamek w tym scenariuszu najlepiej połączyć z kamerą nad drzwi, której recenzję znajdziecie u nas tutaj.

Dostęp dla firm sprzątających

Zamek smart jest także świetnym rozwiązaniem, jeżeli pod Twoją nieobecność sprząta u Ciebie serwis sprzątający. W takim wypadku warto zainwestować w dodatkowe urządzenie Smart Keypad marki Yale.

Yale Smart Keypad / Fot. Think-About

Za jego pomocą możesz tworzyć unikalne kody dostępu. Nie musisz się już bawić w przekazywanie kluczy, wystarczy, że podasz kod do odblokowania zamka Yale Linus Smart Lock. Co ciekawe, całą historię aktywności dotyczącą otwierania i zamykania drzwi będziesz widzieć na aplikacji Yale Access.

Pin dla petsittera

Jeżeli regularnie korzystasz z usług zaufanego petsittera, to z pewnością docenisz zalety zamka smart. W takim wypadku już nie musisz dzielić się z obcą osobą kluczami do domu. Inteligentny zamek Linus Smart Lock można otworzyć i zamykać zdalnie, jeżeli posiadamy akcesorium Yale Connect Wi-Fi Bridge. Alternatywnie możemy także wygenerować jednorazowy kod dostępu, jeżeli zainwestujemy także w pad Smart Keypad marki Yale. Tylko z zamkiem smart masz pełną kontrolę nad tym kiedy petsitter odwiedza Twój dom.

Hotel bezobsługowy

Inteligentny zamek jest świetną opcją dla hoteli bezobsługowych, które w ostatnich latach zyskują na popularności. Jeżeli wynajmujemy pokoje w pełni zdalnie, bez recepcji, to z pewnością docenimy wygodę posiadania urządzeń z zaawansowaną technologią.

Yale Smart Keypad / Fot. Think-About

Wystarczy, że zakupimy komplet urządzeń, czyli Linus Smart Lock, Yale Connect Wi-Fi Bridge oraz Smart Keypad marki Yale. W takim wypadku wynajmującym nasz pokój możemy przesłać spersonalizowany kod dostępu – bez konieczności przekazywania kluczy. Po minięciu okresu wynajmu możemy dany kod usunąć z poziomu smartfona – bez skomplikowanych ingerencji w system.

Wynajem pokoi Airbnb

Powyższe rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku pokoi wynajmowanych na zasadzie Airbnb. Koniec z zostawianiem kluczy pod wycieraczką, albo w skrzynce na listy! Podaj spersonalizowany kod wynajmującym i nie obawiaj się, że Ci w roztargnieniu zgubią pęk kluczy. Dedykowana aplikacja zamka posiada integrację z systemem Airbnb.

Aplikacja od Yale / fot. Think-About

W celu zwiększenia ochrony

Idealnym scenariuszem działania zamka smart są wyzwania związane z branżą ochroniarską i kontrolą dostępu. Duży wpływ ma na to aplikacja Yale Access dedykowana do urządzenia Linus Smart Lock. Za jej pomocą zostaniesz powiadomiony o każdej zmianie, która będzie dotyczyła otwarcia drzwi. Wystarczy, że zamek jest zintegrowany z aplikacją na naszym smartfonie z dostępem do internetu, by mogła przesyłać powiadomienia. Za jej pomocą dowiesz się nie tylko kiedy zostały odryglowane i zaryglowane drzwi, ale także z łatwością zorientujesz się, kiedy bateria ma niski poziom naładowania lub czy nastąpiła jakaś awaria urządzenia.

Wynajem pomieszczeń pod plany zdjęciowe

Posiadasz przestrzeń, którą z powodzeniem można wykorzystać pod plan zdjęciowy? W takim wypadku warto zainwestować w zamek Linus Smart Lock z opcją zdalnego sterowania zapewnioną przez akcesorium Yale Connect Wi-Fi Bridge. Posiadając oba produkty możesz sterować odryglowywaniem drzwi w pełni zdalnie – nawet jeśli w tym czasie jesteś na końcu świata!

Yale Linus Smart Lock / Fot. Think-About

Jest to wygodne rozwiązanie, w sytuacji, gdy ekipa filmowa pracuje w danym mieszkaniu lub domu. Po zakończeniu prac wystarczy, że zaryglujesz drzwi – już nie musisz umawiać się na odbiór kluczy.

Magazyn

Zgubienie kluczy do magazynu przez roztargnionego pracownika to koszmar wielu pracodawców. Rozwiązaniem tego problemu może być zainstalowanie zamka smart. W takiej sytuacji wystarczy, że wąskiemu gronu pracowników podasz spersonalizowany kod, który wystarczy zapamiętać. Koniec z gubieniem kluczy i jechaniem na łeb na szyję, by dostarczyć zapasowy.

Yale Smart Keypad / Fot. Think-About

Dostęp dla dostawcy

Mówiąc o magazynach – jeśli zdecydujemy się na rozbudowanie Linus Smart Lock o akcesorium Yale Connect Wi-Fi Bridge, otrzymamy możliwość zdalnego ryglowania i odryglowywania zamka. Taką funkcję można wykorzystać, gdy dostawca przyjechał zbyt wcześnie, a na miejscu nie ma pracownika odpowiedzialnego za dostęp do magazynku.

Yale Linus Smart Lock / Fot. Think-About

W takiej sytuacji wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję z poziomu smartfona, by dostęp do magazynu udzielić zdalnie. W takiej sytuacji rekomendujemy połączenie zamka smart z wewnętrzną kamerą Yale Pan & Tilt, której recenzję znajdziecie tutaj.

Spokojna głowa rodzica

Każdy rodzic dobrze wie, że dzieci mają bardzo nieprzyjemną tendencję do gubienia rzeczy, do których nie przywiązują wielkiej uwagi. Nie da się ukryć, że klucze zdecydowanie należą do tej kategorii – w przeciwieństwie do telefonu. Wyobraźmy sobie więc taki scenariusz, że nasza pociecha ma możliwość otwierania drzwi nie kluczem, ale smartfonem.

Aplikacja od Yale / fot. Think-About

Ale co w sytuacji, gdy telefon wpadnie w niepowołane ręce? Na szczęście w przypadku urządzeń marki Yale dane dostępowe są dodatkowo chronione. Na ich straży stoją bowiem zabezpieczenia samego smartfona, takie jak pin czy czytnik biometryczny. Podobnie ma się sprawa z kontem użytkownika, o którego bezpieczeństwo dba dwuetapowy system logowania, a wszelkie dane są szyfrowane, z gwarancją bezpieczeństwa na poziomie bankowości internetowej. Warto także wspomnieć o możliwości weryfikacji godzin, w których pociecha wraca do domu – tę funkcję doceni każdy rodzic.

Zamek smart jest dla Ciebie?

Inteligentny zamek to inwestycja w bezpieczeństwo i wygodę – to nie ulega wątpliwości. Gdyby tego było mało, to wszystkie dane dotyczące odryglowania i ryglowania drzwi znajdziesz w aplikacji. Dzięki temu z poziomu smartfona poznasz harmonogram otwierania i zamykania drzwi, zdalnie zdecydujesz o ich ryglowaniu i odbezpieczaniu, a także ustalisz kod PIN. Taki produkt znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.
Jeśli podobają Ci się nasze pomysły na wykorzystanie zamka smart, powinieneś również przeczytać jak sprawdza się kamera wewnętrzna Yale w roli niani dla pupila: Kamera wewnętrzna Yale – jak się sprawdziła w roli opiekuna?