Jaki odkurzacz przemysłowy 2020 – ranking modeli do warsztatu

Najlepszy odkurzacz przemysłowyZachowanie porządku w miejscu pracy zapewnia wygodę, zmniejsza ryzyko błędu. Jaki odkurzacz przemysłowy będzie idealnym partnerem w sezonie 2020? Prezentujemy zestawienie naszych propozycji. Poniżej rekomendacji, znajdziecie również krótki poradnik dotyczący zakupu odkurzacza przemysłowego.

Jaki odkurzacz przemysłowy do 500 złotych

Bosch UniversalVac 15

odkurzacz przemysłowy do 500zł

Najlepsza cena tego odkurzacza dostępna jest tutaj: Bosch UniversalVac 15

Model stworzony z myślą o pracy w przydomowym zapleczu –  warsztacie lub garażu. Konstrukcja odkurzacza została opracowana ze starannością w kontekście wygody i ergonomii. Dowodem na to może być między innymi kartridżowy filtr umożliwiający pracę na sucho lub mokro bez wymiany całego elementu. Uwagę zwraca także fantastyczny stosunek mocy do siły ssącej. Przy mocy 1000W, UniversalVac 15 osiąga 24000 Pa. Większość urządzeń w tej klasie cenowej posiada napędy o 500-1000W mocniejsze, przy zauważanie mniejszej sile ssania. Pojemność zbiornika na zanieczyszczania to 15l. Zestaw obejmuje adapter narzędziowy, duszę podłogową i dyszę do fug. Po rejestracji na stronie www, producent udziela 3-letniej gwarancji.

Jaki odkurzacz przemysłowy do 700 złotych

Bosch GAS 15 PS Professional

Odkurzacz przemysłowy do 700 złNajlepsza cena tego odkurzacza dostępna jest tutaj: Bosch GAS 15 PS Professional

Warty uwagi model, którego recenzję znajdziecie na kanale Think-About. Urządzenie wyróżnia się przemyślaną konstrukcją. Dzięki niewielkim rozmiarom i sprytnie opracowanej budowie, będzie idealnym partnerem dla mobilnych fachowców. Zbiornik odkurzacza ma pojemność 15l. Funkcją przypisującą ten model do kategorii profesjonalnej jest półautomatyczny system oczyszczania filtra – pozwalający na kontynuację pracy bez konieczności otwierania obudowy. Sam filtr ma konstrukcję kartridżową, a więc pozwala na pracę na sucho lub na mokro bez wymiany całego elementu. Przy mocy zaledwie 1000W, GAS 15 PS zapewnia całkiem zadowalającą moc ssania na poziomie 2200 Pa, przekładającą się na wydajność 1980 l/min. Zestaw obejmuje między innymi dwie dysze podłogowe, tuleję do narzędzi, złączkę kątową i 3-metrowy wąż. Po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta użytkownik otrzymuje 3-letnią gwarancję.

Jaki odkurzacz przemysłowy do 1000 złotych

STARMIX AS 1232 PG+

Odkurzacz przemysłowy do 1000 złNajlepsza cena tego odkurzacza dostępna jest tutaj: STARMIX AS 1232 PG+

Wydając nieco ponad 700 zł, można sięgnąć po prawdziwego potwora wydajności z oferty topowego producenta. Model AS 1232 PG+ jest wprawdzie wciąż konstrukcją bezklasową (w kontekście odpylania), ale jego specyfikacja zwraca uwagę wydajnością na poziomie 4200 l/min. Ten wynik został osiągnięty przy mocy zaledwie 1200 W i sile ssania 21000 Pa. Jest to urządzenie typowo stacjonarne – świetne do warsztatów, samochodowych, hal produkcyjnych i obiektów o dużych powierzchniach.  Świadczy o tym również pojemność zbiornika na nieczystości wynosząca aż 32l. Odkurzacz może pracować na sucho i mokro. Zestaw obejmuje dyszę do dużych odpadów, dyszę z włosiem, dyszę do tapicerki, dyszę szczelinową i adapter redukujący. Niestety przy zakupie na firmę, użytkownik może liczyć na zaledwie 12 miesięczną gwarancję.

Jaki odkurzacz przemysłowy do 1500 złotych

Hikoki RP350YE WAZ

Odkurzacz przemysłowy do 1500 złNajlepsza cena tego odkurzacza dostępna jest tutaj: Hikoki RP350YE WAZ

Odkurzacz oferty Hikoki to konstrukcja o parametrach zbliżonych do wspomnianego wcześniej Starmixa. Zasadniczą różnicą jest dedykowane zastosowanie. Model RP350YE WAZ to produkt do prac wykończeniowych i współpracy z narzędziami. Wysoka cena to również efekt zastosowania filtra z gwarantowaną klasą odpylania L. Zbiornik ze stali nierdzewnej ma 35l, co oznacza, że jest to najpojemniejsze urządzenie w oferczie japońskiego producenta. Odkurzacz może pracować na sucho i mokro. Producent zachwala filtr kapturowy, oczyszczający się samoistnie w wyniku przepływu powietrza. Ponadto model ten może pracować we współpracy z workami, zwiększając tym samym wygodę pracy. Zestaw obejmuje zestaw 4 ssawek – okrągłą szczotkową, szczelinową płaską, do pracy na sucho i do pracy na mokro. Nie zabrakło również adaptera wielostopniowego.  Rejestracja urządzenia w programie Hikoki, zapewnia 3 lata gwarancji.

Jaki odkurzacz przemysłowy za ponad 1500 złotych

DeWalt DWV902M

Najlepszy odkurzacz przemysłowyNajlepsza cena tego odkurzacza dostępna jest tutaj: DeWalt DWV902M

Wydając kwotę w okolicach 2000 zł, możemy liczyć na urządzenie o najwyższej klasie parametrów. DeWalt DWV902M to model, który sprawdzi się w dowolnych warunkach pracy. Jest to pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu, które z powodzeniem poradzi sobie nie tylko w warsztacie i podczas remontu, ale również na pełnoprawnym placu budowy. Wszystko to za sprawą podwójnego systemu oczyszczania filtra, który automatycznie strząsa zanieczyszczenia co 30 sekund. Dzięki temu DWV902M nadaje się do długotrwałej pracy w trybie ciągłym. Bezawaryjność ma zapewniać silnik motor o mocy 2200W z przepływem na poziomie 4080l/min. Kolejnym parametrem potwierdzającym jego zdolność do pracy w trudnych warunkach jest filtracja w klasie M – pozwalająca na pracę z pyłami groźnymi dla zdrowia. Charakterystycznym elementem modelu są również duże koła, pozwalające na stabilne i wygodne manewrowanie, nawet na nierównym podłożu. Ciekawostką jest natomiast system generujący sygnał dźwiękowy przy spadku wydajności zasysania. Model ten może pracować zarówno na mokro, jak i na sucho. Pojemność odkurzacza to 35l. Produkt jest objęty 3 letnią gwarancją producenta, uzyskiwaną po zarejestrowaniu odkurzacza na stronie www. Warto zwrócić uwagę na komentarze klientów, którzy donoszą, że istnieje problem z dostępnością filtrów typu pierwszego. Niestety wymiana pełnego koszyka filtrów skutkuje w tym wypadku utratą gwarancji.

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy

Podczas wyboru odkurzacza przemysłowego powinniśmy w pierwszej kolejności zidentyfikować wszystkie nasze potrzeby.
Poszukując urządzenia do warsztatu możemy wybrać model z naprawdę dużym pojemnikiem na zanieczyszczenia – np. 35 litrowym. Dzięki temu oszczędzimy sobie pracy z jego opróżnianiem.
Jeśli odkurzacz ma posłużyć do pracy w terenie, np. u klienta – powinniśmy sięgnąć po bardziej mobilną konstrukcję. Przykładowo 15 – litrową. Na rynku dostępne są również mobilne odkurzacze akumulatorowe – niektóre z nim mogą dzielić baterię z innymi elektronarzędziami.
Kolejną kluczową kwestią jest sprawa odkurzania na mokro – wykonując remonty i prace montażowe możemy sobie odpuścić funkcję generującą dodatkowe koszty. Z drugiej strony jeśli odkurzacz ma pracować w warsztacie samochodowym albo przy wykonywaniu usług związanych ze sprzątaniem, funkcja mycia podłóg powinna być na szczycie naszej listy. Warto zweryfikować czy przejście między trybami pracy nie wymaga w tym wypadku nadmiernego wysiłku.
Najbardziej wymagającą grupę klientów dla odkurzaczy przemysłowych stanowią firmy budowlane oraz przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w usuwaniu niebezpiecznych zanieczyszczeń. Klasycznym wyborem przy takich zadaniach są topowe urządzenia w cenie przekraczającej 1500 zł. Wybierając odkurzacz do najcięższej pracy, należy sprawdzić czy posiada on rozwiązania związane z samoistnym oczyszczaniem filtra. Konieczność ręcznego otrzepywania elementów co kilka minut pracy może być niezwykle destrukcyjne i szkodliwe. Producenci stosują w tym zakresie różne technologie – nie ma większego znaczenia, którą wybierzemy. Ostatnim istotnym punktem jest klasa odpylania. To jednak temat na osobną opowieść co oznaczają poszczególne klasy można znaleźć w naszym artykule: Klasy odpylania w odkurzaczach przemysłowych – co oznaczają?

Oczywiście podobnie jak w przypadku dowolnego narzędzia rekomendujemy poświęcić szczególną uwagę warunkom gwarancji. Większość producentów zapewnia możliwość bezpłatnego wydłużenia jej do 3 lat po zarejestrowaniu produktu na stronie internetowej.
Sensowny odkurzacz przemysłowy nie powinien kosztować mniej niż 400 zł.

Wersja wideo naszego poradnika jest już dostępna online.

Posted in Note About and tagged , , , , , , , , , , .