Jaka suszarka do ubrań do 2000 zł? Najlepsze modele

Automatyczne suszarki do ubrań to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego – to praktyczne urządzenie, które zapewnia ogromny komfort i wygodę użytkowania oraz pozwala zaoszczędzić sporo czasu i miejsca. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tego typu sprzętów w różnych kategoriach cenowych. My postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, jaka suszarka do ubrań będzie najlepsza do 2000 zł.

Suszarka bębnowa to urządzenie umożliwiające szybkie i wygodne suszenie ubrań, bez konieczności ich rozwieszania oraz zdejmowania. Decydując się na tego typu sprzęt, możemy zapomnieć o tym czasochłonnym i żmudnym procesie, a przy okazji zaoszczędzić sporo miejsca. Nie musimy myśleć o rozstawianiu rozkładanej suszarki czy zawieszaniu sznurków, ani przejmować się pogodą czy podkręcaniem grzejników. Znika także problem nadmiernej wilgotności, która może negatywnie wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale także powodować pojawienie się pleśni czy grzybów we wnętrzu mieszkania. Za kupnem suszarki do ubrań może przemawiać również to, że większość wyjętych z urządzenia ubrań nie wymaga prasowania – można je od razu złożyć i umieścić w szafie. Świeże i pachnące ubrania są praktycznie od razu gotowe do użytku.

Jakie są rodzaje suszarek do prania? Na rynku znajdziemy aktualnie:

W naszym rankingu pojawiają się wyłącznie suszarki bębnowe kondensacyjne w zakresie cenowym do 2000 zł. Wytypowaliśmy modele o klasie energetycznej A+++ oraz A++. Zobacz, którą suszarkę do ubrań warto wybrać.

Whirlpool FFT D 9X3BX PL

Najniższa cena tej suszarki jest dostępna tutaj: Whirlpool FFT D 9X3BX PL

To wolnostojąca suszarka bębnowa z pompą ciepła, która jest w stanie pomieścić do 9 kg prania. Została wyposażona w nowoczesną technologię 6. Zmysł, czyli funkcję ciągłego monitorowania poziomu wilgotności wewnątrz bębna – suszarka automatycznie dobiera parametry oraz temperaturę suszenia, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Dzięki przemyślanemu działaniu urządzenie nie marnuje niepotrzebnie energii. Za energooszczędne suszenie odpowiada także pompa ciepła (technologia Heat Pump), która zastępuje tradycyjny element grzewczy. Co istotne, takie rozwiązanie umożliwia pranie w niższych temperaturach (średnio 40°C), a to oznacza, że możemy suszyć nawet delikatne tkaniny, bez obawy, że zostaną zniszczone.

Użytkownik może regulować poziom wysuszenia według własnego uznania oraz wybrać jeden z dostępnych programów, w tym między innymi: Duże rzeczy, Jeansy, Koszule czy Marynarki. Oprócz tego istnieje możliwość personalizacji ustawień – możemy wybrać i zapisać pogram, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Możemy także zadecydować, kiedy ma rozpocząć się cykl suszenia. Do dyspozycji mamy duży, czytelny i intuicyjny interfejs.

Suszarka do ubrań Whirlpool FFT D 9X3BX PL wyróżnia się przede wszystkim wysoką klasą energetycznąA+++ oraz innowacyjnymi funkcjami. W tej cenie to jeden z nielicznych modeli o takich właściwościach.

Deklarowana głośność suszarki to jedynie 64 dB. Wymiary to: 84,9 x 59,5 x 64,9 cm (W x S x G).

Electrolux EW8H458BP PerfectCare

Najniższa cena tej suszarki jest dostępna tutaj: Electrolux EW8H458BP PerfectCare

Suszarka kondensacyjna do ubrań z pompą ciepła, która pomieści do 8 kg odzieży. Urządzenie zostało wyposażone w technologię SensiCare, umożliwiającą automatyczne dostosowanie cyklu pracy do wilgotności załadunku. Funkcja ta zabezpiecza ubrania przed przesuszeniem. Tkaniny chronione są również dzięki systemowi GentleCare – oznacza to tyle, że temperatura suszenia jest zdecydowanie niższa niż w przypadku zwykłych suszarek kondensacyjnych, a co za tym idzie ubrania dłużej zachowują swoją jakość. Nawet najbardziej delikatne tkaniny są suszone w bezpieczny dla nich sposób – urządzenie automatycznie dostosowuje ruch bębna oraz temperaturę do rodzaju materiału. Dzięki technologii SmartSense ubrania nie są narażone na nadmierne działanie ciepła – specjalne czujniki mierzą poziom wilgotności każdego załadunku i dostosowują do niego czas suszenia.

Do dyspozycji mamy kilkanaście programów, m.in.: Pościel XL, Bawełna Eco, Delikatny, Jeans, Kołdra, Mieszany XL, Outdoor, Odświeżanie, Jedwab, Tkaniny syntetyczne czy Wełna. Dotykowy wyświetlacz LED umożliwia wybór poziomu suszenia oraz zadecydować o trybie suszenia. Ekran poinformuje nas m.in. o czasie, który pozostał do zakończenia cyklu czy konieczności wyczyszczenia filtra.

Suszarka do ubrań Electrolux EW8H458BP PerfectCare to urządzenie o klasie energetycznej A++, która sprawdzi się do częstych zastosowań w każdym domu.

Deklarowana głośność suszarki to 66 dB. Wymiary to: 85 x 59,6 x 63,8 cm (W x S x G).

Siemens iQ300 WT45HV0EPL

Najniższa cena tej suszarki jest dostępna tutaj: Siemens iQ300 WT45HV0EPL

Siemens iQ300 WT45HV0EPL – suszarka kondensacyjna z pompą ciepła o pojemności 8 kg, która sprawdzi się do suszenia każdego rodzaju tkanin. Urządzenie zostało wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje oraz czujniki, które mierzą temperaturę i wilgotność podczas całego procesu, dzięki czemu pranie jest suszone w bezpieczny sposób, nie zużywając przy tym zbędnej energii. Do szybkiego i codziennego suszenia ubrań sprawdzi się funkcja Super 40, natomiast program Outdoor posłuży do suszenia bardziej wymagających tkanin (z membraną; strojów sportowych), które wymagają niższej temperatury oraz stałej kontroli wilgotności. To, co wyróżnia suszarkę Siemens iQ300 to specjalny koszyk do suszenia wełny oraz butów. Element ten mocuje się w wewnątrz urządzenia, jednak nie obraca się on wraz z bębnem, dzięki czemu tkaniny są suszone „w miejscu” – są zabezpieczone przed deformacją czy niepożądanymi zagnieceniami. Użytkownik może skorzystać z funkcji opóźnienia startu, czyli po prostu ustawić ręcznie czas zakończenia cyklu suszenia.

Suszarka do ubrań Siemens dysponuje takimi programami, jak np.: Koszule/Business, Pierze/Puch, Delikatne, Ręczniki, Mix, Outdoor, Super 40 czy Suszenie wełny w koszu. Wyświetlacz LED wskazuje pozostały czas pracy, cykl programu, a także informacje o funkcjach specjalnych.

Siemens iQ300 WT45HV0EPL to suszarka o klasie energetycznej A++.

Maksymalna, deklarowana przez producenta głośność suszarki wynosi 65 dB. Wymiary to 84,2 x 59,8 x 59,9 cm (W x S x G).

Beko MDS8412RX

Najniższa cena tej suszarki jest dostępna tutaj: Beko MDS8412RX

Suszarka bębnowa Beko MDS8412RX to model o klasie energetycznej A++ i podobnie jak poprzednie modele została wyposażona w pompę ciepła. Urządzenie ma ładowność do 8 kg, a więc bez problemu za jednym razem powinniśmy wysuszyć pranie wyjęte prosto z pralki. Zaawansowany system czujników odpowiada za regulowanie poziomu wilgotności i dostosowywaniu temperatury suszenia. Dodatkowo, użytkownik może samodzielnie wybrać stopień suszenia, dzięki czemu suszarka zatrzyma się w momencie osiągnięcia wybranego poziomu – odpowiada za to specjalny czujnik FlexySense. Do dyspozycji mamy również program BabyProtect, przeznaczony do suszenia delikatnych, dziecięcych ubranek. Do tego, nie musimy martwić się o prasowanie – podczas działania bęben obraca się w dwóch kierunkach, co zapobiega powstawaniu zagnieceń na ubraniach. To, co wyróżnia dany model, to system AquaWave, czyli szklane zakrzywione drzwi raz specjalnie zaprojektowane łopatki które – jak podkreśla producent – przy pomocy ruchu falowego przemieszczają ubrania wewnątrz bębna, zapewniając delikatniejsze suszenie i zwiększając jego skuteczność.

Suszarka do ubrań Beko została wyposażona 15 programów, m.in.: BabyProtect+, Outdoor / Sport, Jeans, Bawełna Extra suszenie, Bawełna do szafy, Syntetyki suche do szafy, Syntetyki do prasowania czy Kołdry / Puchowe. Duży wyświetlacz umożliwia wybór funkcji oraz pozwala odczytać szczegółowe informacje dotyczące czasu, który pozostał do końca cyklu czy wybranego trybu.

Deklarowany poziom hałasu wynosi 65 dB. Rozmiar urządzenia to: 84,6 x 59,7 x 52,1 cm (W x S x G).

Indesit Yt M11 82K Rx Eu

Najniższa cena tej suszarki jest dostępna tutaj: Indesit Yt M11 82K Rx Eu

To niedroga suszarka kondensacyjna z pompą ciepła z bębnem o pojemności 8 kg i klasie energetycznej A++. Suszarka do ubrań Indesit wyposażone w podstawowe funkcje, dzięki którym dostosujemy sposób działania do rodzaju tkanin. Wybierając dany program, użytkownik może dodatkowo zmienić ręcznie poziom suszenia. Wśród opcji znajdziemy także specjalny program do suszenia małych ilości prania (do 2 kg) oraz tryb szybkiego suszenia bielizny oraz ubranek dla noworodków. Do dyspozycji mamy również program do suszenia dużych załadunków, takich jak pojedyncze kołdry, narzuty lub poduszki. Bezpiecznie wysuszymy również ubrania sportowe, a także obuwie – w zestawie otrzymujemy specjalny stojak przeznaczony do tego celu. Funkcja Push & Go umożliwia uruchomienie cyklu po włączeniu maszyny bez konieczności wciskania jakichkolwiek innych przycisków.

Do dyspozycji mamy 15 programów, w tym m.in.: Bawełniane, Syntetyczne, Mieszane, Wełniane, Odświeżanie, Koszula, Kołdra, Sportowe czy Łatwe prasowanie. Dodatkowo, po wybraniu danego trybu możemy ustawiać różne opcje, np. Poziom suszenia, Suche do prasowania, Suche do szafy, Bardzo suche czy Czas suszenia. Znajdziemy również funkcję Opóźnienia startu czy Wyciszenie (możliwość wyłączenia sygnałów dźwiękowych panelu sterowania). Niestety na panelu suszarki znajdziemy wyłącznie symbole programów, bez podpisów, co może nieco utrudniać szybki wybór – konieczne będzie zapoznanie się z opisem poszczególnych grafik w instrukcji obsługi.

Jak deklaruje producent, maksymalny hałas wynosi 65 dB. Rozmiar to: 84,9 x 59,5 x 64,9 cm (W x S x G).

Szukasz suszarki? Sprawdź również nasz ranking z podziałem na kategorie cenowe.

Exit mobile version