Jaka nagrzewnica elektryczna 2022 – ranking najlepszych modeli

Nagrzewnica elektryczna to praktyczne urządzenie, za pomocą którego szybko możemy nagrzać miejsce remontu, budowy, magazyn, halę produkcyjną czy inne pomieszczenie pozbawione konwencjonalnych grzejników. Ogólny schemat działania jest w każdym modelu taki sam – jego dwa centralne elementy stanowią grzałka i wentylator. Grzałka wytwarza ciepło, a umieszczony za nią wentylator wywołuje strumień powietrza, który w ten sposób nagrzewa się i promieniuje wokół.
Właśnie ze względu na sposób swojego działania nagrzewnica elektryczna jest powszechnie określana jako dmuchawa elektryczna. Wydajność poszczególnych urządzeń różni się przede wszystkim w zależności od mocy i wielkości grzałki. Istotne mogą okazać się również stosowane technologie. Na przykład na rynku są nagrzewnice umożliwiające podłączenie przewodów do rozprowadzania nagrzanego powietrza.

Zalety nagrzewnic elektrycznych to przede wszystkim: szybkie nagrzewanie powietrza (a co za tym idzie – wydajne ogrzewanie pomieszczenia), brak emisji spalin podczas procesu nagrzewania, możliwość włączenia i wyłączenia w dowolnej chwili, mobilność, a także solidna konstrukcja.

Czy dmuchawy elektryczne mają swoje wady? Z pewnością do takich można zaliczyć znaczne koszty związane z długotrwałym użytkowaniem, ograniczona mobilność przez konieczność podpięcia do sieci elektrycznej oraz hałas generowany przez większe modele.

Najtańsze nagrzewnice elektryczne kosztują nawet poniżej 200 złotych. Takie tanie modele przeznaczone są do pojedynczych pomieszczeń i pracy w roli ogrzewania przenośnego. W tym rankingu skupiamy się na modelach przeznaczonych do pracy na budowach czy w większych halach i pomieszczeniach. Staraliśmy się znaleźć po jednym urządzeniu z każdej półki cenowej, aby każdy zainteresowany mógł znaleźć model dopasowany do swojego budżetu.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 200 PLN

Neo Tools 90-060

Neo Tools Nagrzewnica elektryczna

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Neo Tools 90-060

Neo Tools 90-060 to tania nagrzewnica elektryczna, która znajdzie zastosowanie w średniej wielkości pomieszczeniach, jak garaże, warsztaty, biura czy sklepy. Umożliwia grzanie z 2 kW – wygodna regulacja odbywa się przy pomocy bezstopniowego termostatu. Pokrętło jest na tyle duże, że bez problemu można go używać nawet w grubszych rękawicach. Oprócz grzania, dmuchawa elektryczna Niteo Tools może pracować również w roli chłodnego nawiewu.

Urządzenie wykonano z solidnych materiałów, a w celu umożliwienia wygodnego przenoszenia zostało wyposażone w ergonomiczny uchwyt. Element grzewczy – którym jest PTC – został osłonięty metalowym korpusem. Bezpieczeństwo zapewnia funkcja automatycznego wyłączenia po przewróceniu. W przeciwieństwie do większych konstrukcji, konstrukcja od Neo Tools nie wymaga zasilania trójfazowego, może być więc wykorzystywana jako zwyczajny termowentylator. 90-060 to praktyczna nagrzewnica elektryczna – warto rozważyć jej zakup na prywatne potrzeby.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 500 PLN

Warmtec Ews-5

Warmtec Ews-5 Nagrzewnica

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Warmtec Ews-5

Nagrzewnica elektryczna Warmtec Ews-5 doskonale nadaje się do ogrzewania zamkniętych pomieszczeń. Jest stosunkowo lekkim (6,12 kg) i niewielkim urządzeniem, ale pomimo niedużych rozmiarów jej moc maksymalna to aż 5000 W. Przepływ powietrza osiąga nawet 430 m³/h. Moc grzewczą można ustawić w trzech wariantach: 30, 2500 lub 5000 W, co pozwala dostosować siłę ogrzewania do aktualnych potrzeb. Dzięki swoim gabarytom dmuchawa elektryczna Ews-5 jest bardzo wygodna w transporcie. Kolejną jej zaletą jest także solidna, wykonana z metalu obudowa spełniająca normę IPX4. Bezpieczeństwo eksploatacji gwarantują mechanizm zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz funkcja automatycznej kontroli temperatury.

Warmtec Ews-5 to tania dmuchawa elektryczna, która może być stosowana zarówno w miejscach publicznych, jak i domach prywatnych np. do dogrzewania pomieszczeń. Może także służyć za wentylator – w tym celu wystarczy skręcić pokrętło temperatury na minimum. Gwarancja na urządzenie obowiązuje przez okres 3 lat od zakupu.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 1000 PLN

Inelco HEATER 9 kW

test nagrzewnic - heater 9kW

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Inelco HEATER 9 kW

Nagrzewnica elektryczna HEATER 9 kW to model ze średniej półki cenowej. Umożliwia ogrzewanie pomieszczeń oraz placów budów, a także może przyczynić się wydajnie do osuszania i walki z wilgocią w pomieszczeniach sklepowych, socjalnych, produkcyjnych czy mieszkalnych. Pracuje w trzech zakresach: 1/3 mocy (3kW), 2/3 mocy (6kW) oraz z pełną moc (9kW).
Polecana jest jako urządzenie wspomagające proces osuszania pomieszczeń przez ich ogrzewanie i wietrzenie lub z użyciem osuszaczy, a także osuszaczy i wentylatorów. Możliwe jest również wyłącznie grzałki, aby wykorzystywać sam nawiew w celu wentylacji pomieszczeń. Zabezpieczenia termiczne oraz wysokiej jakości wykonanie (w tym elementy grzewcze ze stali nierdzewnej) gwarantują bezpieczną, długotrwałą eksploatację nagrzewnicy HEATER 9 kW. W jej przenoszeniu pomagają izolowane uchwyty. Sprzęt o wydajności 700 m3/h został objęty gwarancją na 3 lata.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 1500 PLN

Master B 15 EPB

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Master B 15 EPB

Nagrzewnica elektryczna Master B 15 EPB to bardzo wydajne (1700 m³/h) urządzenie, które wyposażono w czterostopniową regulację temperatury. Maksymalna moc nagrzewnicy wynosi 15 kW, co pozwala na ogrzanie większych pomieszczeń oraz placów budowy. Dużą zaletą jest cicha praca urządzenia – nawet przy maksymalnej mocy. Nagrzewnica elektryczna Master cechuje się mocną i trwałą konstrukcją – do jej wykonania użyto materiałów najwyższej jakości, co powinno gwarantować wydajność i bezpieczeństwo. Wszystkie elementy grzewcze zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a przed przegrzaniem chroni specjalnie w tym celu umieszczony mechanizm.
Na tym nie koniec zalet – Master B 15 EPB posiada także certyfikat IP24, co gwarantuje ochronę przez rozbryzgami wody. Dlatego można efektywnie używać jej w ciężkich warunkach otoczenia, nie narażając urządzenia na uszkodzenie. Model dedykowany do obiektów o powierzchni 150 m2 otrzymał 3-letnią gwarancję producenta.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 2000 PLN

Master E 22 EPB

nagrzewnica elektryczna master b 22

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Master E 22 EPB

Master E 22 EPB to kolejna nagrzewnica elektryczna tego producenta w naszym rankingu. Jest to produkt wysokiej jakości, który powinien sprawdzić się w każdych warunkach. Podobnie jak i poprzednik, także ta dmuchawa elektryczna ma 4-stopniową regulację wydajności i cechuje się cichą pracą.

Stabilizator grzałek oraz zoptymalizowany kształt elementów grzewczych pozwalają na perfekcyjne wykorzystanie energii i szybkie wygenerowanie ciepła. Ponadto w tym modelu została wprowadzona osłona cieplna dolna, zabezpieczająca przed przegrzaniem.
Dmuchawa elektryczna Master E22 EPB jest wyposażona w zintegrowany ze śmigłem silnik o mocy wynoszącej 70 W. Umożliwia on osiągnięcie przepływu powietrza na poziomie 2400 m³/h. Dzięki temu dmuchawa może być stosowana w nawet bardzo dużych pomieszczeniach oraz na większych placach budowy. Sugerowana powierzchnia efektywnego grzania to 220 m2. Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta

Najlepsza nagrzewnica elektryczna powyżej 2000 PLN

Master B 18 EPR

nagrzewnica elektryczna b 18 erp

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Master B 18 EPR

Jeśli interesuje Cię bardzo mocna nagrzewnica elektryczna, dobrym wyborem będzie model Master B 18 EPR o mocy 18 kW. Bez problemu ogrzeje powietrze w pomieszczeniach o powierzchni 180 m2, a siłę nagrzewania można regulować w czterostopniowej skali. Warto zwrócić uwagę na jej mobilność – dzięki kółkom i wygodnemu, profilowanemu uchwytowi jest łatwa w przestawianiu i transporcie. Podobnie jak i inne modele firmy Master, także i ta dmuchawa elektryczna posiada mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem. B 18 EPR można wykorzystywać w różnych środowiskach – wysokiej jakości elementy konstrukcyjne gwarantują długotrwałą i efektywną eksploatację.
Dmuchawa elektryczna Master to dobre rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje urządzenia najwyższej jakości i o wysokich parametrach użytkowania.


Pamiętajcie zaglądać również do innych naszych publikacji. Ostatnio opublikowaliśmy ciekawy ranking wiertarek udarowych.