Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa 2020 – ranking najlepszych modeli

Ranking szlifierek akumulatorowych

Akumulatorowa szlifierka kątowa, podobnie jak inne narzędzia z zasilaniem bateryjnym to sprzęt szczególnie narażony na wady jakościowe. Wybierając odpowiedni dla siebie model warto zdać się na opinie naszych ekspertów. Na dole artykułu zamieszczamy również odnośnik do poradnika zakupowego oraz rankingu szlifierek sieciowych.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 200 złotych

Yato 18V 125Mm Yt82827

Szlifierka akumulatorowa Yato 18V 125Mm Yt82827

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Yato 18V

Szlifierka Yato 18V to model cechujący się wysoką prędkością obrotową – maksymalnie wynosi 10 000 obrotów na minutę, co ma wpływ na szybkość pracy. Wygodnie umiejscowiony zapewnia swobodę manewrowania. Narzędzie obsługuje tarcze o średnicy 125 mm, a ich mocowanie odbywa się w bardzo wygodny sposób – za pomocą nakrętki, do której kluczyk został umieszczony w rękojeści. Podczas pracy, szlifierka cechuje się niskim poziomem wibracji. Komfort podnoszą kompaktowe rozmiary i niewielka masa narzędzia, a także pokrycie miejsca uchwytu miękką wykładziną. Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się uchwyt antywibracyjny, który można zamontować po obu stronach. Szlifierkę zasila bateria 18V, a stan jej naładowania pokazuje 4-stopniowy wskaźnik.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 300 złotych

Black&Decker BCG720N

Szlifierka akumulatorowa Yato 18V 125Mm Yt82827

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Black&Decker BCG720N

Propozycja Black&Decker to szlifierka akumulatorowa 18V, przeznaczona do obsługiwania jedną ręką. Wysoką ergonomię udało się uzyskać dzięki zastosowaniu dużego przełącznika, antypoślizgowego uchwytu obudowy oraz uchwytu pomocniczego z opcją instalacji w 3 pozycjach. Szlifierka została opracowana do prac z tarczami 125 mm. Jej maksymalna szybkość obrotowa wynosi 8600 obr/min. Praktycznym dodatkiem jest przełącznik zerowego napięcia, który zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu maszyny po awarii zasilania. W urządzeniu zastosowano łagodny rozruch silnika, dający lepszą kontrolę nad wykonywanymi czynnościami.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 400 złotych

Bosch GWS 10,8-76 V-EC 06019F2000

Szlifierka akumulatorowa Bosch GWS 10,8-76 V-EC 06019F2000

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Bosch GWS 10,8-76 V-EC

Szlifierka akumulatorowa doskonale znanej marki Bosch to model kompaktowy, obsługujący tarcze 76 mm. Jest to urządzenie wyróżniające się na tle konkurencji faktem, że do jego budowy użyto konstrukcji takiej samej jak w przypadku szlifierek pionowych. Dzięki niewielkim rozmiarom umożliwia pracę w ciasnych przestrzeniach. Szlifierka zasilana jest przez synchroniczny silnik bezszczotkowy Bosch EC, który pozwala na osiągnięcie 19 500 obr/min. Łatwą wymianę tarcz gwarantuje mechanizm obsługiwany beznarzędziowo. Wygodny chwyt zapewnia antypoślizgowa okładzina oraz ergonomiczne profilowanie. Szlifierka zasilana jest  akumulatorami o napięciu 10,8 V, a odpowiednie mechanizmy elektroniczne chronią ją przed przeciążeniami i nadmiernym rozładowywaniem. Jest to model godny polecania podczas pracy w trudnych warunkach oraz z myślą o obróbce małych elementów.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 500 złotych

Einhell Te-Ag 18 Li Kit 4431113

Szlifierka akumulatorowa Einhell Te-Ag 18 Li Kit 4431113

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Einhell Te-Ag 18 Li Kit

Szlifierka z silnikiem potrafiącym wygenerować 8500 obr/min. Pracuje wydajnie dzięki zastosowaniu przeniesienia napędu poprzez elastozłącze, co pozwoliło wyeliminować stosowanie przekładni. Wygodną obsługę umożliwia korpus pokryty gumą antypoślizgową wraz z możliwością zamontowania rękojeści bocznej w trzech pozycjach. Rękojeść ta ma wbudowany schowek na klucz do tarczy, co jest kolejnym praktycznym rozwiązaniem. W zależności od potrzeb można zdecydować się na korzystanie z akumulatorów o pojemnościach od 2 Ah do 5,2 Ah. W zestawie ze szlifierką nabywamy ładowarkę i kuferek z solidnego tworzywa sztucznego, w którym możemy przechowywać zarówno samo urządzenie, jak i przeznaczone do niego akcesoria.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 700 złotych

DeWalt DCG412NT

Szlifierka akumulatorowa DeWalt DCG412NT

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: DeWalt DCG412NT

Jest to uniwersalna szlifierka akumulatorowa. Siłę do działania daje jej bezszczotkowy, chłodzony wentylatorem silniki, generujący do 7000 obr/min. Zastosowano w niej stalową przekładnię, wpływającą na komfort pracy poprzez niski poziom wibracji oraz dużą wytrzymałość. Jej niskoprofilowa budowa umożliwia operowanie w ciasnych zakamarkach, a sprawne manewrowanie jest ułatwione dzięki rękojeści bocznej, którą można ustawiać w dwóch pozycjach. Kolejne wygodne rozwiązanie, w jakie wyposażono szlifierkę, to beznarzędziowo ustawiana osłona oraz inteligentny włącznik. Szlifierka DeWalt obsługuje tarcze 125 mm. W zestawie znajduje się kufer TSTAK II, służący do przechowywania urządzenia.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa za ponad 1000 złotych

Bosch GWS 18V-10 Professional

Szlifierka akumulatorowa Bosch GWS 18V-10 Professional

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Bosch GWS 18V-10

Szlifierka akumulatorowa firmy Bosch może osiągać moc porównywalną ze szlifierką sieciową z silnikiem 1000 W. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w GSW 18V-10 C silnika bezszczotkowego oraz opcjonalnych akumulatorów w technologii ProCore 18V. Dzięki temu może być używana z sukcesem do pracy pod wysokim obciążeniem (np. cięcie konstrukcji stalowych, intensywne szlifowanie). Wyposażono ją w funkcję automatycznego przerywania działania w sytuacji, gdy zostanie wypuszczona z ręki, co znacznie redukuje ryzyko wypadków. Bosch GWS 18V-10 C Professional to narzędzie z inteligentnym hamulcem i systemem chroniącym przed skutkami zakleszczenia tarczy. Całkowicie beznarzędziowa obsługa przekłada się na wysoki komfort pracy. Użytkownicy posiadający już akumulatory z serii ProCore mogą kupić samo narzędzie w cenie poniżej 800 zł.
Uwaga – przygotowaliśmy dla Was pełną wideo-recenzję tego modelu.

Zobacz również nasz ranking szlifierek sieciowych wraz z poradnikiem jak wybrać szlifierkę kątową.

Posted in Note About and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .