Jak kupić Thermomixa w 2023 roku? Dowiedz się, jak umówić się na prezentację i jak najlepiej z niej skorzystać

Chcesz ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków i myślisz o zakupie Thermomixa? Nic dziwnego – ten wielofunkcyjny robot kuchenny od firmy Vorwerk jest w naszym kraju bardzo popularny, chociaż zakupienie go wymaga trochę więcej wysiłku niż wejście do sklepu ze sprzętem AGD. Zastanawiasz się nad jego ceną oraz procesem spotkania z przedstawicielem handlowym? A może rozważasz opcję zakupu bez konieczności prezentacji? W tym artykule wyjaśnimy te kwestie i odpowiemy na wiele innych pytań związanych z nabyciem Thermomixa.

Jak kupić Thermomixa TM6?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć wprost – popularnego robota nie znajdziesz w popularnych elektromarketach. Nie ma go też w sprzedaży wysyłkowej. Vorwerk nie sprzedaje swojego flagowego produktu w żadnym z popularnych sklepów ani nie sprzedaje Thermomixa przez internet, nie ma sklepu online ani nie współpracuje z dystrybutorami. Jak zatem kupić Thermomixa? Jedyna możliwość, by wejść w posiadanie tego sprzętu, to umówienie się na prezentację. Firma Vorwerk prowadzi więc dystrybucję tego robota jedynie poprzez sprzedaż bezpośrednią przez przedstawicieli handlowych tej marki. Choć niektórych może to onieśmielać czy zniechęcać, prezentacja może być zarówno łatwa do zorganizowania, jak i korzystan dla potencjalnych klientów.

thermomixa sparkling black

Jak kupić Thermomixa bez prezentacji?

Zatem jedyna oficjalna możliwość to zakup bezpośrednio od przedstawiciela handlowego. Jeśli jednak zdecydowanie nie chcesz spotykać się z konsultantem i szukasz alternatywnych opcji na zakup w niższej cenie, jest jeszcze jeden sposób, który warto rozważyć. Chodzi o… zakup z rynku wtórnego. Thermomix z drugiej ręki będzie nie tylko tańszy, ale i dostępny niemal natychmiast. W wielu przypadkach nie można jednak liczyć np. na gwarancję producenta.

Warto też pamiętać, że jeśli natrafiamy w sklepach i na aukcjach na nowe, nieużywane Thermomixy na sprzedaż, może być to efekt nieuczciwej sprzedaży robotów kuchennych przez przedstawicieli handlowych wbrew zaleceniom ich pracodawcy. Warto zatem upewnić się, skąd pochodzi sprzedawany na rynku wtórnym Thermomix.

Thermomix – jak wygląda prezentacja?

Prezentacja Thermomixa nie jest jednak czymś, czego należy się obawiać. Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest zupełnie darmowa. Obawy, że będziemy podczas niej przymuszani do zakupu, są bezpodstawne, a samo umówienie się na prezentację nie jest w żaden sposób zobowiązujące. Jeżeli nie zdecydujemy się od razu na zakup, przedstawiciel handlowy nie powinien być w żaden sposób rozczarowany, a my wiemy, gdzie się zwrócić, jeśli ostatecznie podejmiemy decyzję o kupnie.

Do prezentacji nie trzeba się też jakoś szczególnie przygotowywać. Warto zadbać o wystarczającą ilość miejsca, w którym odbędzie się spotkanie (z pewnością doskonale nada się np. stół), a także zarezerwować sobie kilkadziesiąt minut wolnego czasu. Warto też zaprosić gości, którzy mogą przyjrzeć się, jak wygląda gotowanie z Thermomixem i skosztować świeżych potraw. Przedstawiciel handlowy z kolei ucieszy się, że zaprezentuje produkt większej liczbie osób. Zależnie od liczby osób, wyboru przepisów i innych czynników prezentacja może się przedłużać (albo trwać krócej) – sensowny czas trwania to półtorej godziny.

Podczas prezentacji możesz liczyć na dokładne omówienie funkcji robota. Przedstawiciel lub przedstawicielka zaprezentuje wszystkie możliwości tego sprzętu, opowie o zaletach użytkowania go, a dodatkowo – wspólnie przygotujecie przy wykorzystaniu Thermomixa jakiś posiłek. Warto wykorzystać okazję i dopytać też o funkcjonalność dodatkowych przystawek, jak np. szatkownicy. Być może zaprezentowana zostanie również użyteczność dodatkowej przystawki Thermomix Friend. Warto wykorzystać tę okazję, by dowiedzieć się jak najwięcej, aby nasza decyzja o zakupie była świadoma.

Czasami przedstawiciel handlowy może zawczasu poprosić o przygotowanie kilku składników, jednak większość produktów weźmie ze sobą. W ten sposób przyrządzenie potraw z uprzednio przygotowanych składników (pokrojonego mięsa, obranych warzyw) będzie imponująco szybkie. Warto pamiętać, że prostota obsługi i szybkość gotowania podczas prezentacji może być nieco przerysowana.

szatkownica do monsieur cuisine

Nasze doświadczenia

Sam miałem przyjemność przed kilkoma laty uczestniczyć w prezentacji Thermomixa – i rzeczywiście użycie słowa „przyjemność” nie jest tu nadużyciem. O ile pamiętamy, że takie spotkanie w żaden sposób nie zobowiązuje nas jeszcze do zakupu, może być to świetna okazja, by dowiedzieć się jak najwięcej o tym sprzęcie i na własne oczy przekonać się, jak wygląda gotowanie z jego pomocą. A do tego wszystkiego możemy spróbować świeżo przygotowanych smakołyków w miłym towarzystwie.

O ile przefiltrujemy trochę marketingową mowę handlowego przedstawiciela lub przedstawicielki Thermomixa, możemy przekonać się, czy jest to urządzenie, które odpowiada naszym potrzebom. Może się okazać, że mimo niewątpliwych zalet Thermomixa stanie się jasne, że nie jest to niezbędny wydatek, biorąc pod uwagę ilość i rodzaj przygotowywanych przez nas dań. Albo wręcz przeciwnie – wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane i nawet niemała cena będzie nam się jawić jako inwestycja w sprzęt, z którego będziemy korzystać całymi latami.

Najważniejsze, aby nie bać się pytać osoby prezentującej kuchennego robota o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Warto też aktywnie zaangażować się w proces przygotowywania jedzenia, aby jak najdokładniej odkryć możliwości sprzętu od Vorwerk.

Thermomix Friend promocja kod rabatowy

Ile kosztuje Thermomix w 2023 roku?

Do niedawna Thermomix TM6 kosztował 5745 zł. Jednak w lutym 2023 roku cena ta wzrosła o 250 zł. Dziś za flagowe urządzenie marki Vorwerk trzeba zapłacić 5995 zł. Można też kupić cały zestaw, z dodatkową przystawką Thermomix Friend – wówczas trzeba liczyć się z kwotą 7710 zł. Oczywiście, do robota można też dokupić różne inne dodatkowe akcesoria. Oprócz dodatkowych noży miksujących, kopystek, motylków czy przystawek Varoma (do gotowania na parze), możemy dokupić chociażby osłonę noża miksującego albo popychacz nakładki krojącej.

Kupując urządzenie bezpośrednio od przedstawiciela handlowego producenta (a nie np. z drugiej ręki), możesz liczyć zarówno na 2-letnią gwarancję, jak i dodatkowy 3-letni okres, w którym możesz liczyć na nieodpłatną naprawę (o ile usterka nie jest wynikiem zaniedbania lub nie powstała w wyniku celowego działania użytkownika). Co ważne, Usługa Nieodpłatnej Naprawy jest jednorazowo płatna i kosztuje 499 zł.

Co więcej, w czerwcu 2023 r. w ofercie pojawiła się limitowana edycja TM 6 – Sparkling Black. To przygotowane z myślą o 140-leciu firmu urządzenie miało być „ekstremalnie limitowane”. I rzeczywiście: chociaż informacje na stronie internetowej zdają się sugerować, że cały czas można zamówić czarny i mieniący się model Thermomixa w cenie klasycznego białego, otrzymaliśmy informacje od producenta, że Sparkling Black nie jest już dostępny. Chociaż jego sprzedaż była przedłużona o kilka tygodni, obecnie jedynym dostępnym modelem jest standardowy i dobrze znany TM 6 w białym kolorze.

Jeśli jednak planujesz zakup Thermomixa, ale ciężko Ci przełknąć jego regularną cenę, warto wyglądać promocji, które od czasu do czasu oferuje Vorwerk. Nie zawsze jest to rabat cenowy; czasem wraz z zakupem Thermomixa można otrzymać bez dodatkowych opłat atrakcyjne prezenty. Taka promocja miała miejsce we wrześniu br. i można było wówczas otrzymać w prezencie ręczny odkurzacz Kobold VC100. Nie sposób zgadnąć, czy i kiedy taka oferta się powtórzy, ale jeśli polujesz na promocje na Thermomixa, zdecydowanie warto trzymać rękę na pulsie i śledzić informacje publikowane przez Vorwerk.

Czy warto czekać z zakupem na nowy model?

Najnowszy model multicookera, czyli TM6, jest dostępny na rynku od 2019 r. W świecie technologii, nawet sprzętów kuchennych, jest to długi okres czasu. Wiele osób zadaj sobie pytanie, czy w takim razie TM7 – czy też jakkolwiek nazywać się będzie kolejny model – ukaże się już niedługo i czy warto wstrzymać się z zakupem. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wszystko, co wiadomo na temat zapowiedzi kolejnego Thermomixa, to spekulacje i mniej lub bardziej prawdopodobne szacowania. W tym miejscu zebraliśmy dla was informacje, jakie mamy na ten temat.

Chociaż rzeczywiście najbardziej optymistyczne prognozy wskazują, że być może już 2024 r. zobaczymy nowy produkt flagowej serii Vorwerka, trzeba pamiętać, że sytuacja na rynku jest niepewna, a firma ta nie słynie z szybkiego wypuszczania nowych wersji swoich sprzętów. Co jednak jeszcze ważniejsze, TM6 nie jest tani, a nowy, ulepszony Thermomix prawdopodobnie będzie kosztować jeszcze więcej. Z racji tego, że w bezpośredniej sprzedaży zawsze można było kupić wyłącznie najnowszy model, ceny starszego TM 6 raczej wtedy nie spadną, a mogą nawet wzrosnąć. Jeśli zatem przed zakupem Thermomixa powstrzymuje was niecierpliwe wyczekiwanie TM7, raczej nie jest to racjonalna motywacja.

Czy można kupić Thermomixa TM 6 na raty?

Zakup Thermomixa jest dosyć sporym wydatkiem, nawet jeśli będzie to dla nas inwestycja na lata. W takiej sytuacji wiele osób ucieszyłaby możliwość rozłożenia płatności na dłuższy okres. Czy jednak możliwe jest opłacenie multicookera od Vorwerk w ratach? Na szczęście – tak. Jak podaje producent, w ramach opcji płatności ratalnej możliwy jest kredyt na 10, 20, 24, 36, 48 rat. Na stronie internetowej znajdziemy też informację, że Vorwerk współpracuje z takimi bankami, jak Credit Agricole, Alior Bank i Cofidis. To jednak wszystko, czego można dowiedzieć się na ten temat bez rozmowy z przedstawicielem handlowym. Dodatkowe informacje można uzyskać dopiero podczas umówionego spotkania.

Ile kosztuje abonament Cookidoo?

Przy zakupie Thermomixa użytkownik otrzymuje bezpłatny abonament Cookidoo na 6 kolejnych miesięcy. Uzyska wówczas dostęp do tysięcy przepisów, a także dodatkowych funkcji, jak planowanie przepisów na poszczególne dni tygodnia czy tworzenia listy zakupów. Po zakończeniu darmowego okresu możesz przedłużyć abonament, kupując roczną subskrypcję. Jej koszt w 2023 roku to 199 zł na rok.

Fot. Ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group