iSmartAlarm – iPhod jako ochroniarz domu

iSmartAlarm to zestaw złożony z bazy oraz kilku czujników, dzięki którym możliwy będzie stały monitoring domu za pomocą iPhone. Dzięki specjalnej aplikacji można monitorować dom, włączać alarm, sprawdzać czy domownicy są w mieszkaniu i wiele innych niezależnie od miejsca pobytu.

Jak działa urządzenie? W pierwszej kolejności należy rozmieścić czujki i czujniki w dogodnych miejscach. Montaż jest prosty gdyż nie wymaga użycia żadnych śrub, można więc przypinać elementy iSmartAlarm praktycznie w każdym miejscu. Po rozmieszczeniu ich należy ustawić bazę – CubeOne – w dogodnym miejscu, to ona będzie zbierała informacje z czujek aby przekazywać je dalej do użytkownika.

Na smartphonie właściciel po zainstalowaniu dedykowanej przez producenta aplikacji będzie mógł miedzy innymi: włączać i wyłączać alarm, blokować zamki monitorować wnętrze czy sprawdzać kto jest aktualnie w domu.

CubeOne informować będzie właściciela o zagrożeniu na przykład w razie włamania do domu. Podczas wspomnianej sytuacji czujki zaczynają wydawać sygnał dźwiękowy, a urządzenie wyśle na telefon właściciela informacje zaopatrzoną w 5 zdjęć (o ile czujka która zareagowała posiada wbudowaną kamer). Aplikacja, w której otwierają się zdjęcia wyposażona jest w klawisz szybkiego wybierania umożliwiający natychmiastowe wykonanie telefonu na policję.

Dodatkową funkcją jaką posiada iSmartAlarm jest możliwość podglądu kto z domowników jest w domu. Autor jest zdania iż dla rodziców wiedza kiedy pociechy są w domu będzie dużym plusem. Kolejną opcją jaka oferowana jest w najbardziej rozbudowanym zestawie to monitoring 24/7 dzięki specjalnej kamerze, przesyła ona obraz bezpośrednio na telefon.

iSmartAlarm ułatwić monitoring ważnych dla użytkownika osób i rzeczy, będzie to możliwe dzięki zestawowi posiadającemu:

Pakiet podstawowy składa się z:

Cena zestawu podstawowego wynosi 79 dolarów.

źródło: ismartalarm.com

Exit mobile version