niedziela, 14 lipca

Philip Morris to marka doskonale znana palaczom i osobom korzystającym z tytoniu w naszym kraju. W Polsce konwencjonalne papierosy pali prawie 29% szeroko rozumianych palaczy, a około 5% z nich korzysta z IQOS-a, co czyni go najpopularniejszym systemem podgrzewania tytoniu na rynku. Dla tych osób – i dla wszystkich, którzy nie rzucają nałogu, a jednocześnie chcą korzystać z tytoniu w zdrowszy sposób – premiera IQOS ILUMA, czyli nowości na naszym rynku, będzie dużym wydarzeniem.

IQOS ILUMA to najnowsza generacja systemu podgrzewania tytoniu od firmy Philip Morris International, która dokonuje rewolucyjnych zmian w swoim modelu biznesowym. W Polsce wprowadzono już trzy różne warianty tego urządzenia: IQOS ILUMA, IQOS ILUMA ONE oraz IQOS ILUMA PRIME.

IQOS ILUMA – co nowego?

W urządzeniach z serii IQOS ILUMA zastosowano innowacyjną technologię SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™, która umożliwia podgrzewanie tytoniu indukcyjnie, bez spalania go, bez użycia ostrza grzewczego i bez generowania dymu czy popiołu. Jest to pionierskie rozwiązanie w segmencie podgrzewaczy tytoniu na świecie. Wraz z wprowadzeniem IQOS ILUMA, pojawiły się również nowe wkłady tytoniowe dostosowane specjalnie do tego modelu.

Podobnie jak wszystkie produkty IQOS, IQOS ILUMA podgrzewa tytoń bez spalania, co skutkuje wytwarzaniem aerozolu nikotynowego zawierającego znacznie mniej (średnio o 95 proc.) szkodliwych substancji chemicznych w porównaniu z tradycyjnym paleniem papierosów. Urządzenie nie generuje dymu ani popiołu, a emitowany aerozol ma znacznie słabszy zapach niż dym papierosowy.

Wszystkie modele IQOS ILUMA są dostępne w sprzedaży od 12 września 2023 roku. Należy jednak pamiętać, że IQOS przeznaczony jest tylko dla osób dorosłych, które palą lub korzystają z wyrobów zawierających nikotynę i nie mają zamiaru rzucić tego nałogu. IQOS nie jest produktem wolnym od ryzyka i uzależnia od nikotyny.

W sprzedaży dostępne są trzy warianty z nowej serii:

  • IQOS ILUMA ma obudowę z anodowanego aluminium i dostępny jest w pięciu różnych kolorach. Istnieje również możliwość personalizacji dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak pierścienie mocujące czy wymienne nakładki.
  • IQOS ILUMA ONE to kompaktowe, jednoczęściowe urządzenie, które umożliwia aż 20 użyczeń bez konieczności ładowania między nimi.
  • IQOS ILUMA PRIME to urządzenie o zaawansowanym designie, wykonane z aluminium i elementów tekstylnych lub skórzanych. Dostępne jest w czterech różnych kolorach, a użytkownicy mogą dodać do niego akcesoria i dostosować niektóre funkcje za pomocą aplikacji mobilnej.
ModelPodgrzewaczŁadowarka
IQOS ILUMAWys. 101 mm x ø 14,5 mmwys. 117,2 mm x szer. 44,7 mm x gł. 22,2 mm
waga30,5 g141 g
IQOS ILUMA ONEwys. 121,6 mm x szer. 30,6 mm x gł. 16,4 mm
waga68,5 g 
IQOS ILUMA PRIMEwys. 101 mm x ø 14,5 mmwys. 121,5 mm x szer. 47 mm x gł. 23,4 mm
waga30,5 g116,5 g
Specyfikacja techniczna urządzeń IQOS ILUMA

IQOS ILUMA PRIME oraz IQOS ILUMA oferują zaawansowane funkcje, takie jak inteligentne gesty, automatyczne uruchamianie podgrzewania, różne tryby podświetlenia, alarmy oraz możliwość blokowania i odblokowywania urządzenia, dostosowując je do swoich potrzeb za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

„Miejsce papierosów jest w muzeum” – podkreśla Jacek Olczak, CEO Philip Morris International.

Wszystkie urządzenia z serii IQOS ILUMA wykorzystują technologię indukcyjnego podgrzewania tytoniu SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™, która umożliwia podgrzewanie tytoniu od wewnątrz, bez spalania, bez dymu i bez potrzeby czyszczenia urządzenia z pozostałości tytoniu. Dzięki tej technologii, jak zapewnia producent, użytkownicy mogą cieszyć się tym samym smakiem przy każdym użyciu.