iF Product Design Award 2013

Nagrody w konkursie iF Design przyznawane są od 1953r, znak iF Label na produktach wykożystywany jest w charakterze marketingowym gdyż niesie ze sobą pewnośc jakości, a to zdaniem iF zachęca róznież do ich kupna.

iFCo roku iF zaprasza do jury znane osobistości ze świata design’u, wzornictwa, biznesu, przemysłu czy edukacji aby dokładnie badały i analizowały nadsyłane produkty. W ubiegłym roku 2012, oceniono 4322 nadesłane zgłoszenia, z czego juri wyróżniło aż 1218 z nich. 100 najleprzych produktów dostało złotą nagrodę iF Golden Awards za wybitną doskonałośc w dziedzinie wzornictwa.

iFJakie są wymagania by wysłać projekt? Wyszystkie produkty muszą być wyprodukowane w sposób przemysłowy oraz nie moga istnieć na rynku dłużej niż 3 lata (mogą też wejść do produkcji dopiero w roku przeprowadzanie konkursu). Oczywiście jest też wyjątek, są to badania zaawansowane, w przypadku których można przesyłać innowacyjne projekty i prototypy.

iFAby zgłosić projekt wystarczy zarejestrować zgłoszenie online co powinno skutkować otrzymaniem zaproszenia do przedstawienia projektu jury. Jesli zglasza się wiecej niż jeden produkt można wysłać wszystko razem ale trzeba pamiętać aby opakowania przeznaczone do wysyki były wielokrotnego urzycia. Niestety aby wystartowac w konkursie nalezy ponieść opłaty za: usługi administracyjne, działalność jury oraz transport i przechowywanie zgłoszeń. (Tabela opłat – patrz zdjęcie poniżej).

iFHarmonogram konkursu:

iF