Nagrody w konkursie iF Design przyznawane są od 1953r, znak iF Label na produktach wykożystywany jest w charakterze marketingowym gdyż niesie ze sobą pewnośc jakości, a to zdaniem iF zachęca róznież do ich kupna.

Co roku iF zaprasza do jury znane osobistości ze świata design’u, wzornictwa, biznesu, przemysłu czy edukacji aby dokładnie badały i analizowały nadsyłane produkty. W ubiegłym roku 2012, oceniono 4322 nadesłane zgłoszenia, z czego juri wyróżniło aż 1218 z nich. 100 najleprzych produktów dostało złotą nagrodę iF Golden Awards za wybitną doskonałośc w dziedzinie wzornictwa.

Jakie są wymagania by wysłać projekt? Wyszystkie produkty muszą być wyprodukowane w sposób przemysłowy oraz nie moga istnieć na rynku dłużej niż 3 lata (mogą też wejść do produkcji dopiero w roku przeprowadzanie konkursu). Oczywiście jest też wyjątek, są to badania zaawansowane, w przypadku których można przesyłać innowacyjne projekty i prototypy.

Aby zgłosić projekt wystarczy zarejestrować zgłoszenie online co powinno skutkować otrzymaniem zaproszenia do przedstawienia projektu jury. Jesli zglasza się wiecej niż jeden produkt można wysłać wszystko razem ale trzeba pamiętać aby opakowania przeznaczone do wysyki były wielokrotnego urzycia. Niestety aby wystartowac w konkursie nalezy ponieść opłaty za: usługi administracyjne, działalność jury oraz transport i przechowywanie zgłoszeń. (Tabela opłat – patrz zdjęcie poniżej).

Harmonogram konkursu:

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.