Grow Bar – własna plantacja w kuchni

Co pewien czas na łamach ThinkAbout prezentujemy rozwiązania dedykowane do kuchni. Ostatnim razem było to Livin Famrs Hive czyli farma dla jadalnych robaków. Zupełnie inną propozycją jest Grow.Bar. Rozwiązanie te ukryte w ciekawej formie umożliwia założenie zielonej plantacji w kuchni.


grow_Bar_1

Niezależnie od pory roku i warunków możemy w dwa tygodnie wyhodować zdrową roślinność, którą później zjemy. Odmian nasion jest naprawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie.

grow_Bar_3

Obudowa w której ukryta jest hodowla może być wykonana z różnych odmian drzew np. z bambusa, orzechowca, klonu, brzozy itp. Z zestawie dostaniemy 720 różnych nasion do zasadzenia. Projekt ten na Kickstarterze wymaga jednak znacznego wsparcia finansowego.

grow_Bar_6

Na 11 dni przed końcem zebrano połowę z zakładanej kwoty 65 000 $. Jeśli Grow.Bar zostanie w pełni sfinansowany już od grudnia 2016 rozpocznie się sprzedaż detaliczna w cenie 250 $. Niestety wysyłka dostępna jest tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

grow_Bar_5

grow_Bar_4

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1550203782/growbar-managed-indoor-grow-system-for-your-home/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .