GoClever DVR Extreme Pro 4K – test kamerki sportowej

O czym mowa?

GoClever DVR Extreme Pro 4K jest jednym z najciekawszych produktów ostatnich miesięcy. Kamerka sportowa rejestruje obraz w jakości 4K, a jej fabryczny zestaw obejmuje 11-elementowy pakiet akcesoriów. Wszystko to w fantastycznej cenie 350 złotych. Jeśli wydaje się wam, że całość brzmi podejrzanie, raczej będziecie zaskoczeni.

goclever_dvr_extreme_pro_4-2

Zapraszamy do zapoznania się  z naszym zestawem testów.

 

 

Wygląd i budowa

Kamerka sprzedawana jest w dużym i atrakcyjnym opakowaniu. Zestaw obejmuje: wodoszczelną obudowę, uchwyt na kask, uchwyt na rower, selfie stick, etui wodoodporne, euti otwarte, uchwyt na pas od spodni, szmatkę do czyszczenia z mikrofibry, opaski zaciskowe, kabel micro-USB do ładowania, wymienną baterię oraz łańcuszek. Imponujący pakiet zaprezentowaliśmy w filmiku poniżej.

Sama kamera jest wzorowo wykonana. Matowy plastik to tworzywo o wysokiej jakości. Jakość wykonania obudowy przywołuje na myśl urządzenia trzykrotnie droższe. Niewielki wyświetlacz oferuje obraz o niskiej rozdzielczości i mdłych kolorach. Jest on jednak wystarczający do bieżącej korekcji kadru. Tryb pracy sygnalizują dwie diody informacyjne.

 

 

Użytkowanie

Kamera może pracować samodzielnie lub we współpracy z dedykowanym oprogramowaniem na urządzenia mobilne. Prosty program strumieniuje obraz z wykorzystaniem łączności WiFi. Płynność przekazu jest jednak chwilami dość słaba.

goclever_dvr_extreme_pro_4-3

Obsługa menu kamery jest wyjątkowo prosta i odbywa się za pomocą 3 przycisków.

goclever_dvr_extreme_pro_4-4

Kamera może pracować w kilku trybach nagrywania: 4k / 25 FPS ; 1080p / 60 FPS ; 1080p / 30 FPS ; 12 MP. Ponadto możliwe jest wykonywanie zdjęć. Rolę nośnika danych pełni karta microSD, która nie znajduje się w zestawie. Poniżej prezentujemy przykładowe nagrania.

Jakość nagrań pozostawia trochę do życzenia. Tryb 4K ma problemy z dostosowaniem kolorów, natomiast rozdzielczość 1080p wygląda po prostu dość słabo. Warto pamiętać, że płynny obraz powinien mieć co najmniej 30 FPS, dlatego też nie należy traktować nagrań w 4K jako podstawowych materiałów rejestrowanych kamerą. Jednocześnie trudno wytykać jakość w przypadku kamery za 350 złotych. Zarejestrowane efekty i tak przekroczyły nasze oczekiwania związane z tym zakresem cenowym.

 

 

Podsumowanie

Zakup GoClever DVR Extreme Pro 4K to naprawdę dobra decyzja. Dysponując kwotą 350 złotych można kupić konkurencyjne kamery oferujące podobną jakość nagrań. Jednak GoClever dorzuca imponujący pakiet akcesoriów oraz rewelacyjną jakość wykonania. Jednocześnie nie jest to sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników – dla nich wybór ogranicza się do jednej, wiodącej marki.

Kamera GoClever DVR Extreme Pro 4K  została przez nas wyróżniona w kategorii:

poleca_15_2rozwiązanie_15_2Think About przyznaje wyróżnienia wyłącznie produktom testowanym w redakcji. Każdy nagrodzony produkt posiada godne uwagi cechy które odzwierciedlane są w postaci znaczków. Więcej o kategoriach przyznawanych wyróżnień można przeczytać tu: think-about.pl/wyroznienia-think-about.