Getyoo – tranfer danych bez zbędnych urządzeń

Firma Getyoo wypuszcza na rynek 4 produkty mające umożliwić wymianę danych za pomocą zbliżenia bądź zetknięcia urządzeń ze sobą.

Pierwszym z nich jest The Clickey, gadget wielkości średniego pendrive.  Posiada on przycisk aktywujący wymianę danych, wtyk USB, diodę aktywności oraz nadajnik. The Clickey ma znaleźć zastosowanie na spotkaniach bądź imprezach,aby w szybki i łatwy sposób wymienić się danymi.

Jak działa? Wydaje się że bardzo prosto. Po wgraniu do The Clickey danych posiadacza można za pomocą jednego kliknięcia wymienić się danymi, oczywiście jedynie z innymi posiadaczami tego gadgeu. Wymiana danych zachodzi przez zbliżenie urządzeń do siebie i wciśniecie przycisku aktywującego transfer, o zakończeniu przesyłania informować ma dioda. Następnie The Clickey wystarczy podpiąć do portu USB i sczytać dane.

Oczywiście dane które wgrywa się do pamięci urządzenia są dowolne, dlatego zdaniem producenta będzie to o wiele wygodniejszy sposób przesyłania katalogów, filmów, prezentacji bądź innych plików.

Kolejnymi urządzeniami są produkty przypominające kartę, bransoletę oraz brelok. Mają mieć one za zadanie przechowywanie informacji, które będzie można zbierać za pośrednictwem specjalnych elektronicznych kiosków wyposażonych w dotykowe ekrany. Dzięki tym nietypowym gadgetom będzie można np szybko zalogować się na facebook’a bądź do sklepów internetowych jak również zapisać na nich „ulubione” strony dzięki czemu po zbliżeniu karty będzie możliwy szybki podgląd najbardziej interesujących miejsc.

Oczywiście każdy nośnik danych będzie zabezpieczony hasłem, które trzeba będzie wpisać aby mieć dostęp do własnych zasobów. Urządzenia te mają znaleźć również zastosowanie jako 'e-bilety’ wstępu na różne imprezy bądź wydarzenia. Poza tym dzięki sieci kiosków możliwe będzie wygodne aktualizowanie statusów na portalach społecznościowych bez potrzeby noszenia ze  sobą urządzeń mobilnych.

źródło: getyoo.com

Exit mobile version