Jaki ekspres do kawy znanej marki wybrać? Sprawdzam aktualną ofertę Lidla

Zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać, aby zaparzył smaczną małą czarną, a dodatkowo ładnie się prezentował? Zapraszam do przeglądu.

Niejeden z nas, by dziarsko wstać rano, potrzebuje solidnego espressowego kopa. Po takiej filiżance naparu myśli od razu stają się bardziej klarowne. To pewnie dlatego ekspres do kawy coraz częściej pojawia się w naszych domach. Dzięki temu urządzeniu możemy serwować espresso, specjały kawowe, czy spienione na puszystą piankę mleko, jako dodatek na przykład do czekolady na gorąco. Dysza parowa umożliwia także przygotowanie herbaty czy ziół. Jest więc to urządzenie, które będzie wielokrotnie wykorzystywane w ciągu dnia przez wszystkich członków rodziny.

Ekspres do kawy

Automatyczny ekspres do kawy ma tę przewagę nad swoimi kolbowymi kuzynami, że napar pojawia się w filiżance po wybraniu na pulpicie odpowiedniego przycisku. Trzeba tylko zadbać, by w zbiorniku była zawsze świeża woda i uzupełniony zapas ziaren w młynku. Dzięki temu, już po chwili od włączenia urządzenia, w kubku mamy parującą małą czarną. Natomiast kolbowe modele wymagają ubicia zmielonych ziaren tamperem i zainstalowania kolby w ekspresie. Dalszy proces parzenia odbywa się automatycznie.

Aktualnie w promocji można kupić kolbowy ekspres do kawy Slim SSMS 1350 B2 marki Silvercrest. Można go kupić aż o 25% taniej, względem ceny regularnej. Ciekawą propozycją skierowaną do budowlańców i speców pracujących w zaciszu własnego warsztatu, jest akumulatorowy ekspres do kawy 20 V marki Silvercrest. Zaintrygował cię ten pomysł? Sprawdź szczegóły. Niestety, inne ekspresy obecnie można kupić w sklepie internetowym w cenie regularnej. Warto jednak zwrócić uwagę na ich kolorystykę – można z łatwością dobrać taki model, który swoją barwą wpisze się w wystrój kuchni.

Jeżeli poszukujesz takiego stylizowanego na lata 50-te i 60-te ubiegłego wieku modelu ekspresu sprawdź, co pisaliśmy o tego typu urządzeniach w tym artykule. Być może zainteresują cię także inne urządzenia do kuchni, które posiadają retro look. Ciekawie prezentuje się na przykład seria Chrom Retro 1973.

Kolbowy ekspres do kawy Slim SSMS 1350 B2 Silvercrest

Wykonany jest ze stali szlachetnej, dzięki czemu prezentuje się bardzo stylowo. Wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1 l. Urządzenie ma możliwość przygotowania jednej lub dwóch porcji aromatycznego naparu. Wystarczy wybrać odpowiednie sitko, wsypać zmielone ziarna i ubić. Już po chwili od umieszczenia kolby w urządzeniu w filiżance pojawią się pierwsze krople małej czarnej. Kawy można się także napić w ulubionym kubku, ponieważ model SSMS 1350 B2 ma regulowaną wysokość wylewki. Dla tych, którzy wolą degustować specjały kawowe jest wbudowana dysza spieniająca mleko, dzięki czemu można tworzyć napoje mleczne.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy Slim SSMS 1350 B2

Cena: 539,00 zł Cena: 399,00 zł Przejdź do sklepu

Automatyczny ekspres do kawy ECAM13.123.B DeLonghi

Ekspres do kawy ECAM13.123.B marki DeLonghi wyposażony jest młynek, który może zmielić kawę z uwzględnieniem stopnia zmielenia (13 poziomów). Na jednym z boków znajduje się wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l. Urządzenie posiada dozownik do kawy, którego wysokość można regulować do 14 cm. Dzięki temu możesz się także napić kawy z wysokiej szklanki. Warto wiedzieć, że można równocześnie zaparzyć małą czarną do jednej lub dwóch filiżanek. Dla smakoszy delikatniejszych specjałów ekspres ECAM13.123.B wyposażony jest w dyszę parową, więc w prosty sposób podgrzejesz mleko lub spienisz je na puszystą piankę.

Automatyczny ekspres do kawy ECAM13.123.B DeLonghi

Cena: 1299,99 zł Przejdź do sklepu

Automatyczny ekspres do kawy EspressoLinePerfectMilk E957-213 Melitta

Ekspres E957-213 Melitta posiada wbudowany młynek, w którym można regulować stopień zmielenia ziaren (3 stopnie). Pokrętła służą do tego, by dostosować ilość użytej wody do przygotowania naparu -od 30 do 220 ml oraz do ustawienia żądanej temperatury 85 °C/90 °C/95 °C. Dzięki temu, każdy domownik otrzyma indywidualnie dostosowaną, pod swój gust, małą czarną. Wybierając przycisk One Touch ekspres przygotuje kawę dla jednej osoby, natomiast funkcja Double Cup umożliwia przygotowanie dwóch filiżanek naparu. Ponadto urządzenie wyposażone jest w Auto-Cappuccinatore, dzięki czemu szybko i sprawnie przygotujesz napoje mleczne.

Automatyczny ekspres do kawy EspressoLinePerfectMilk E957-213

Cena: 1649,00 zł Przejdź do sklepu

Automatyczny ekspres do kawy Bosch TIS30129RW

Ekspres TIS30129RW marki Bosch wyposażony jest w panel dotykowy, na którym można wybrać jedną z czterech gotowych propozycji Espresso, Caffe Crema, Cappuccino, Latte Macchiato. Dodatkowo można wybrać odpowiednie ustawienie intensywności smaku na trzystopniowej skali. Urządzenie posiada ceramiczny młynek, w którym można regulować stopień zmielenia ziaren – im grubiej, tym kawa będzie miała delikatniejszy smak. Ziarna transportowane są do młynka ze zbiornika o pojemności 250 gram. Obok niego znajduje się wyjmowany pojemnik na wodę, w którym zmieści się 1,4 l.

Funkcja SensoFlow dba, by podczas parzenia była utrzymana stała temperatura wody. Daje to gwarancję otrzymania małej czarnej pełnej intensywnego smaku. Ekspres do kawy Bosch TIS30129RW posiada dyszę spieniającą mleko, co umożliwia przygotowywanie delikatniejszych w smaku specjałów mlecznych. Wystarczy wlać mleko do kubka, a dzięki funkcji MilkMagic Pro uzyskasz puszystą piankę. Ponadto automatyczny program czyszczenia i odkamieniania Calc’nClean dba o czystość całego urządzenia, zwłaszcza w tych miejscach, do których nie mamy bezpośredniego dostępu.

Lidl Automatyczny ekspres do kawy TIS30129RW, ze spieniaczem mleka marki Bosch

Cena: 1 683,10 zł Przejdź do sklepu

Szukasz najlepszego ekspresu do kawy w cenie nieprzekraczającej kwoty 1500 zł? Zapraszam do lektury tego artykułu.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!