Automatyczny ekspres do kawy znanej marki – jaki wybrać?

Zawsze jest dobry czas na smakowitą i aromatyczną kawę. Decydując się na zakup tego urządzenia sprawimy nie tylko sobie, ale również najbliższym prezent na długie lata. Zatem, jaki ekspres do kawy z Lidla wybrać?

Niejeden z nas, by dziarsko wstać rano, potrzebuje solidnego espressowego kopa. Po takiej filiżance naparu myśli od razu stają się bardziej klarowne. To pewnie dlatego ekspres do kawy coraz częściej pojawia się w naszych domach. Dzięki temu urządzeniu możemy serwować espresso, specjały kawowe, czy spienione na puszystą piankę mleko, jako dodatek na przykład do czekolady na gorąco. Dysza parowa umożliwia także przygotowanie herbaty czy ziół. Jest więc to urządzenie, które będzie wielokrotnie wykorzystywane w ciągu dnia przez wszystkich członków rodziny.

Ekspres do kawy

Oferta na ekspresy do kawy w sklepie internetowym Lidl, co jakiś czas, zmienia się. Obecnie można wybierać spośród czterech modeli automatycznych, marki Melitta, Philips i DeLonghi. Niestety, aktualnie nie ma promocji na tego typu urządzenia. Trzymam jednak rękę na pulsie i na pewno poinformuję, jeśli taka się pojawi. Poszczególne urządzenia ułożone są według cen, od najdroższego do najtańszego.

Zastanawiasz się, jaki ekspres dla siebie wybrać? Przeczytaj nasz poradnik.

Automatyczny ekspres do kawy ECAM13.123.B DeLonghi

Ekspres ECAM13.123.B marki DeLonghi wyposażony jest w młynek, dzięki czemu można cieszyć się unoszącym aromatem świeżo mielonych ziaren, nim będzie przygotowana mała czarna. Urządzenie oferuje aż 13 poziomów zmielenia. Można użyć również wcześniej mielonej kawy, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Urządzenie za jednym razem może przygotować jedną lub dwie filiżanki espresso. Trzeba też wiedzieć, że można degustować napar w kubku wysokim do 14,2 cm, co umożliwia regulowana wylewka. Intensywność smaku ustawia się przesuwając pokrętło w prawo/lewo. Chcąc zaś degustować napoje mleczne należy użyć dyszy parowej.

Automatyczny ekspres do kawy ECAM13.123.B DeLonghi

Cena: 1 999,00 zł Przejdź do sklepu

Automatyczny ekspres do kawy EspressoLinePerfectMilk E957-213 Melitta

Ekspres E957-213 Melitta posiada wbudowany młynek, w którym można regulować stopień zmielenia ziaren (3 stopnie). Pokrętła służą do tego, by dostosować ilość użytej wody do przygotowania naparu -od 30 do 220 ml oraz do ustawienia żądanej temperatury 85°C/90°C/95°C. Dzięki temu, każdy może otrzymać spersonalizowany napar, dostosowany pod swój gust. Wybierając przycisk One Touch ekspres przygotuje kawę dla jednej osoby, natomiast funkcja Double Cup umożliwia przygotowanie dwóch filiżanek naparu. Ponadto urządzenie wyposażone jest w Auto-Cappuccinatore, dzięki czemu szybko i sprawnie przygotujesz napoje mleczne.

Automatyczny ekspres do kawy EspressoLinePerfectMilk E957-213

Cena: 1 649,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres do kawy Ecam12.123.B DeLonghi

Ekspres Ecam12.123.B marki DeLonghi wyposażono w młynek, w którym można regulować stopień zmielenia ziaren – 13 stopni. Wybór odpowiedniej struktury kawy jest bardzo istotny. To pierwszy krok, by napić się idealnej małej czarnej. Im drobniej zmielone ziarna tym mocniejszy i bardziej intensywny w smaku otrzymamy napar. Można także użyć kawy wcześniej zmielonej, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Smak naparu można regulować dostosowując ilość wody i ziaren użytych do parzenia, mamy również wpływ na temperaturę. Ekspres Ecam12.123.B ma regulowaną wylewkę aż do wysokości 14,2 cm, co daje szansę degustowania napoju także w wysokim kubku. Ponadto ręczny system Cappuccino umożliwia tworzenie ulubionych specjałów mlecznych.

ekspres do kawy ECAM12.123.B DeLonghi

Cena: 1 499 zł Przejdź do sklepu

Ekspres do kawy EP1220/00 Philips

Ekspres do kawy EP1220/00 Philips może za jednym razem przygotować jedną lub dwie filiżanki espresso. Dla tych, którzy lubią napić się napojów mlecznych wbudowany jest spieniacz, który podgrzeje mleko lub je spieni na puszystą piankę. Automatyczny ekspres wyposażony jest w ceramiczny młynek tarczowy, który ma aż 12 regulacji grubości zmielenia ziaren. Oferowana temperatura parzenia kawy zawiera się miedzy 90°C do 98°C. Dzięki temu wydobywana jest z ziaren cała esencja smaku. Zbiornik na ziarna mieści ich 275 gram, do pojemnika na wodę można jej wlać aż 1,8 l. Blok zaparzający można wyjąć i opłukać pod bieżącą wodą. Dla jeszcze lepszego utrzymania urządzenia w czystości ekspres automatycznie usuwa zalegający kamień.

Ekspres do kawy EP1220/00 Philips

Cena: 1 349,00 zł Przejdź do sklepu

Szukasz najlepszego ekspresu do kawy w cenie nieprzekraczającej kwoty 1500 zł? Zapraszam do lektury tego artykułu.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!