Edukacyjna zabawka czyli IQube

Zabawki mają służyć temu by po przez zabawę uczyć i na odwrót. Idealnie w roli tej sprawdzi się IQube. Zabawka ta złożona z licznych modułów ma za zadanie zaznajomić dzieci z elektroniką. IQube jest przy tym bezpieczny, bo cały proces przypomina zabawę klockami lego (połącz jeden klocek z drugim).

iqube_1

iqube_2

W środku IQube znajduje się prawdziwa elektronika, tyle, że zabudowana w formie klocka. Aby ułatwić rozgrywkę twórcy IQube przygotowali kilkanaście schematów jak należy połączyć układ, by ten działał.

iqube_3

Dodatkowe oprogramowanie dostępne jest na system iOS, Android oraz Windows. Co ważne poszczególne elementy oznaczone są w taki sposób, jak oznacza się elementy w elektronice. Całe zasilanie dostarczane jest przez kabel USB. Pojedynczy moduł waży 40 gram oraz ma wymiary 3,8 cm na 3,8 cm na 2,4 cm.

iqube_4

IQube przeznaczony jest dla dzieci w wieku od ośmiu lat w górę. Projekt ten na Indiegogo na tą chwilę zgromadził 22 000 $ z zakładanego celu 50 000$. Do końca tej kampanii pozostało jeszcze 26 dni. Gotowa zabawka sprzedawana będzie w cenie 149 $ od czerwca 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/oqYIWADM5ms” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

iqube_5